Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #57

Wolverine vol. 2 #57

Wolverine vol. 2 #57

"Death in the Family!"

Postacie
Streszczenie

Tokio. W ogrodach pałacu klanu Yashida Logan, Gambit i Silver Samurai walczą z oddziałami ninja. Harada nie rozumie, czemu Hand zaatakowało, skoro byli w trakcie negocjacji. Wolverine stwierdza więc, że Matsuo próbuje dostać się do niego i zemścić się za utratę ręki. Mariko, która właśnie dołączyła do walki, dzierżąc miecz honorowy klanu, przypomina, że Tsurayaba pragnie też posiąść koneksje klanu ze światkiem przestępczym. Stwierdziwszy, że przeciwników jest zbyt wielu, kobieta nakazuje wszystkim wrócić do budowli, a gdy Remy nie rozumie, w jaki sposób to pomoże, Logan ujawnia, że Shingen Yashida umieścić w swej twierdzy olbrzymią liczbę pułapek.

Na zewnątrz Matsuo zaczyna się niecierpliwić, nie będąc pewnym, jak długo uda mu się powstrzymywać służby mundurowe. Nagle podlatuje do niego pojazd Hydry, a Silver Fox ogłasza, że musi on zacząć działać z rozmysłem. Obserwująca to wszystko z ukrycia Jubilee rozpoznaje związaną u boku Silver Fox Reiko. Yukio stwierdza więc, że muszą dostać się do Wolverine'a i każe dziewczynie udać się na dach.

Wewnątrz twierdzy Mariko prowadzi swoich sojuszników przez labirynt, którego ściany całe pokryte są ostrzami. Nie imponuje to zbyt Gambitowi, który stwierdza, że intruzi muszą jedynie uważać, Logan odpiera więc, że będzie to trudniejsze, gdy zgaszą światło i wypuszczą wygłodniałe psy. Gdy w końcu docierają do centrum twierdzy, Mariko prosi Logana, by poszedł z nią do stojącej tam kapliczki, gdzie pyta, czy przybył, by ją znieważyć. Przypomina, że nie oczyściła jeszcze całego swego klanu z koneksji z podziemiem, w skład rodu Yashida wchodzi bowiem wiele rodzin, za które jest odpowiedzialna. Wolverine stwierdza, że czasem po prostu nie ma się wyboru, gdzie poprowadzi go życie, po czym, rozpoznając, co jego ukochana wyciąga z ukrycia, stwierdza, że porzucił te kolory. Kobieta odpiera, wręczając mu jego stary, brązowy strój, że być może powinien wdziać je jeden ostatni raz, by walczyć o honor jej klanu.

Na zewnątrz Matsuo próbuje dostać się do Reiko. Kojiro unieruchamia jego rękę swoim łańcuchem. Niestety dla niego była to ta ręka pozbawiona przez Logana dłoni, i teraz proteza wystrzeliwuje w stronę gardła najemnika. Silver Fox tymczasem wyjaśnia, że choć Reiko należy do Tsurayaby, nie może on jej zabić, jest ona bowiem kluczem do rozwiązania jego problemów. Gdzie indziej Yukio i Jubilee dostają się po liniach elektrycznych na dach pałacu, gdzie wojowniczka wyczuwa czyjąś obecność.

Wewnątrz cytadeli Silver Samurai próbuje podburzyć mężczyzn z klanu Yashida przeciw Mariko, sugerując, że nie ma ona honoru, nie dość bowiem, że nie zapłaciła za swój związek ze śmiercią Shingena, to w dodatku wiąże się z jego zabójcą. Po chwili na miejscu pojawia się sam wspomniany, odziany w swój stary strój, a wtedy jeden z Yashidów ogłasza, że systemy alarmowe wykryły jedną, niewielką osobę, która wtargnęła do labiryntu – Reiko, która ze względu na brak wzroku bez problemu unika pokrytych ostrzami ścian, a za pomocą ostrza pozbywa się psów. Przystaje jednak na chwilę, gdy wyczuwa na dachu coś potężnego. Tymczasem w swojej limuzynie Matsuo zauważa, że dziewczyna ma dług wobec Logana, Silver Fox uspokaja go jednak, zapewniając, że nie wie ona o jego związku z Mariko.

Na dachu Jubilee zauważa jakiś ruch, postać jednak jest zbyt szybka, by się jej przyjrzeć. Będąc już za ich plecami, Cylla atakuje Jubes i Yukio, zamierzając się nacieszyć ich śmiercią, jako, że są znajomymi Wolverine'a. Japonce udaje się odciągnąć Jubilee, a szarżujący cyborg przebija się przez dach, alarmując Logana. Widząc to, Gambit zapewnia, że będzie chronił Mariko, po czym z pomocą swoich mocy "podrzuca" kompana na dach, gdzie ten wdaje się w pojedynek z Cyllą.

Reiko tymczasem dociera do końca labiryntu i ogłasza, że przybyła do Mariko z propozycją od Matsuo Tsurayaby. Ofiarowuje się on wykupić wszelkie udziały klanu w organizacjach przestępczych po cenie rynkowej, dzięki czemu kobieta byłaby w stanie spełnić swoją obietnicę, jednocześnie nie odbierając uzależnionym od nich rodzinom środków utrzymania. Wręczając jej ostrze, Reiko dodaje, że w zamian przywódca Hand prosi jedynie o to, by oczyściła się z dyshonoru tak, jak nakazuje tradycja Yakuzy – przez ucięcie sobie palca. Silver Samurai pyta, skąd mają pewność, że ostrze nie jest zatrute, dziewczyna wbija je więc w swoją dłoń, po czym stwierdza, że teraz przyszła pora na Mariko.

Wolverine tymczasem dał się zapędzić w kozi róg, stojąc na krawędzi dachu. Gdy Cylla zamierza się na niego rzucić i zadać ostateczny cios, zostaje oślepiona przez Jubilee, a podczas gdy Yukio odciąga Logana, cyborg zaczyna spadać. Łapie się jednak rynny. Obserwujący walkę – zorganizowaną przez Silver Fox, by odwrócić uwagę mutanta – Matsuo zauważa, że Yashidowie na pewno spróbują sprawdzić, czy ostrze nie jest zatrute, Fox zapewnia więc, że Reiko od lat spożywała niewielkie dawki jadu ryby fugu i jest nań całkowicie uodporniona. Zapewnia też, że problem z ucieczką ich agentki rozwiąże się sam.

Wewnątrz cytadeli Mariko sięga po ostrze i zaczyna przecinać sobie palec. Gdy jednak tylko wbija klingę w swoje ciało, trucizna dostaje się do jej organizmu, wywołując potworny ból. Krzyk swojej ukochanej słyszy Logan, Yukio każe mu więc wracać do cytadeli, zapewniając, że same zajmą się cyborgiem. Następnie rzuca dyskiem w przewody elektryczne, a te opadają na Cyllę, co, w połączeniu ze strumieniem wody ściekającym po niej z rynny, doprowadza do spięcia, które niszczy jej obwody.

W cytadeli Wolverine dopada do Mariko, która wyjaśnia, że na jad ryby fugu nie ma antidotum, a słysząc, że właśnie otruła wybrankę Logana Reiko rzuca się na miecz Silver Samuraia, kończąc swoje życie. Mariko tymczasem prosi, by ukochany zaprowadził ją do kapliczki, a już wewnątrz stwierdza, że w końcu wypełniła złożoną mu obietnicę i oczyściła swój klan z koneksji ze światkiem przestępczym, i gdyby miała więcej czasu, mogłaby poślubić Logana. Dodaje jednak, że prawdziwe śluby zawarli już w swoich sercach lata temu i to one się liczą. Ma do ukochanego ostatnią prośbę – dopóki myśli o nim, niech zakończy on jej męki.

Chwilę później. Stojący na zewnątrz kapliczki Gambit i Silver Samurai słyszą odgłos wysuwania pazurów, a po chwili wychodzi do nich Logan, trzymając w rękach ciało Mariko.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.