Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #56

Wolverine vol. 2 #56

Wolverine vol. 2 #56

"We got Cylla, Can Mothra be Far Behind?"

Postacie
Streszczenie

Posterunek policji w tokijskiej dzielnicy Ropongi. Wolverine walczy z Cyllą, nasłanym na niego cyborgiem, stwierdzając, że nawet jej nie zna i pytając, czy naprawdę chce ona go zabić tylko dlatego, że taka była wola Donalda Pierce'a. Ta wyjaśnia, że jak każda maszyna, została ona skonstruowana w danym celu, a dla mechanicznej inteligencji nie ma lepszego uczucia, niż to po wypełnieniu powierzonego zadania. Gdy mutant ją atakuje i wbija w nią swoje pazury, ta jedynie się śmieje, zadowolona, że zabicie go będzie jakimś wyzwaniem.

W innym pomieszczeniu Gambit i Sunfire walczą z oddziałami ninja z Hand, próbującymi odnaleźć Logana. Remy proponuje, by Shiro użył swoich mocy, ten jednak woli nie ryzykować czegoś takiego w zamkniętym pomieszczeniu. LeBeau odpycha swoimi mocami przeciwników, tworząc wystarczająco dużo miejsca, by Shiro był w stanie wypalić w podłodze rów, do którego mogą zepchnąć ninja.

Na zewnątrz obserwujący sytuację Matsuo Tsurayaba w końcu odkrywa, gdzie znajduje się Logan i informuje o tym swoich podkomendnych. Dwóch z ninja zaczyna wspinać się więc po ścianie – a później, suficie – by ominąć mutantów i dostać się do Logana. Zostają jednak zauważeni przez Sunfire'a, który wystrzeliwuje w ich stronę wiązkę atomowego ognia. Niestety, atak jest na tyle potężny, że uszkadza ścianę nośną budynku, który zaczyna się zawalać. Widząc to, Matsuo wzywa do odwrotu, stwierdzając, że mógł od razu zniszczyć posterunek.

Cylla tymczasem stwierdza, że byle zawalenie się budynku nie powstrzyma jej przed wykończeniem Logana. Zmienia zdanie, gdy na miejscu zjawiają się Gambit i Sunfire. Zaczyna uciekać. Shiro stwierdza, że ktoś taki nie będzie w stanie ukryć się w Tokio, Wolverine nie zamierza jej jednak ścigać, przypominając, że przybyli do Japonii po Jubilee.

Tę Yukio prowadzi do jednej ze swoich kryjówek. Tam wojowniczka zaczyna żartować sobie z dziewczyny, sugerując, że kocha się w Loganie, ta jednak odgryza jej się tym samym. Japonka stwierdza, że powinny zmienić temat, Jubes pyta więc, czemu za oknem pędzi tyle radiowozów. Yukio zauważa, że kierują się w stronę Ropongi i postanawia to sprawdzić.

W tokijskim porcie Reiko spotyka się z Kojiro, takim jak ona najemnikiem, ale bez żadnych koneksji z Hand. Pyta, czy będzie w stanie wywieźć ją z Japonii bez wiedzy klanu ninja, ten pyta więc, ile może mu zapłacić. Gdy dziewczyna pokazuje mu starą, rodzinną biżuterię, mężczyzna wściekły odrzuca błyskotki, po czym, stwierdzając, że gdyby go opłaciła, mógłby przymknąć na nią oko, otwiera drzwi pobliskiej furgonetki, z której wypadają agenci Hydry. Reiko nie jest jednak bezbronna i tnie kilku z nich swoim zatrutym ostrzem. Kojiro proponuje, że sam się nią zajmie – za dodatkową opłatą. Następnie unieruchamia dziewczynę swoim łańcuchem i wręcza ją przywódczyni oddziału Hydry – Silver Fox, która ogłasza, że potrzebuje usług utalentowanej trucicielki. Dodaje, że jeśli ktokolwiek będzie w stanie ochronić ją przed Hand, to będzie to Hydra.

Ropongi. Nieopodal ruin posterunku Yukio i Jubilee obserwują rozwój sytuacji, stwierdzając, że Logan sam nie mógł doprowadzić do takich zniszczeń. Nagle wojowniczka rozpoznaje stojącą nieopodal limuzynę i każe dziewczynie się ukryć. Przed autem zjawia się para ninja, informując, że Wolverine uciekł razem ze swoim partnerem, podobnie jak Sunfire. Matsuo domyśla się, że aby odnaleźć dziewczynę – która, jak się dowiaduje, nadal żyje – Logan będzie musiał zwrócić się o pomoc do kogoś innego. Yukio tymczasem stwierdza, że powinny śledzić Tsurayabę.

Gdzie indziej Sunfire próbuje zatrzymać Logana. Uważa, że nie może mu pozwolić na ucieczkę po zniszczeniu rządowego budynku. Wolverine odpiera więc, że to Shiro uszkodził ściany nośne posterunku i że nie prosili go o pomoc. Oniemiały, Japończyk odlatuje, stwierdzając, że to jeszcze nie koniec. Logan postanawia zwrócić się o pomoc do kogoś, kto ma posłuch w mieście.

W siedzibie klanu Yashida Mariko próbuje uświadomić innych przedstawicieli rodu, że mimo ich politycznych koneksji, nadal nie są w stanie stawić czoła Hand i stara się przekonać ich do swoich racji. Nagle w pomieszczeniu zjawia się Silver Samurai, który oskarża kobietę o konszachty z klanem ninja i prosi zebranych, by to jego – również dziecko Shingena Yashidy, choć z nieprawego łoża – wyznaczyli na głowę klanu, a wtedy przywróci on rodowi dawną świetność. Mariko próbuje wyjaśnić, że chce jedynie wypełnić swoją obietnicę o zerwaniu więzi ze światkiem przestępczym, wtedy jednak Harada pyta, komu tę obietnicę złożyła. Właśnie przybyły Logan odpiera więc, że to pytanie osobiste i jest gotów nauczyć Samuraia manier, gdy nagle do pomieszczenia wpada jeden ze sług, ogłaszając, że budynek jest otoczony przez ninja.

Na zewnątrz Matsuo wysyła posłańca ze swoim ultimatum do głowy klanu Yashida. Z ukrycia obserwują to Yukio i Jubilee, która pyta, przed czyim pałacem się znajdują. Gdy Yukio ogłasza, że jest to siedziba prawdziwej miłości Logana, dziewczyna zaniemawia z zaskoczenia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #56

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.