Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #55

Wolverine vol. 2 #55

Wolverine vol. 2 #55

"Thirty Slashes Over Tokyo" or "Sayonara Yellow Brick Road"

Postacie
Streszczenie

Wolverine i Gambit czekają na swój lot na lotnisku międzynarodowym w Los Angeles – lecą do Tokio, by wyciągnąć Jubilee z aresztu [do którego trafiła w Wolverine vol. 2 #53 – przyp. S_O]. Bramka do wykrywania metalu szaleje jednak, gdy przechodzi pod nią Logan. Zostaje więc zaproszony do oddzielnego pokoju, gdzie ochrona przeprowadza dogłębną rewizję, nic jednak nie znajdując. Wściekły, Logan podchodzi do rentgena używanego do badania bagażu i włożywszy do środka rękę udowadnia, że wykryty metal jest scalony z jego szkieletem. To jednak nie koniec jego problemów, nadgorliwy strażnik stwierdza bowiem, że znajdujące się w jego przedramionach pazury są niebezpiecznymi narzędziami zabronionymi na pokładzie. Gambit proponuje więc, by zadzwonić do Nicka Fury'ego i rozwiązać problem.

Gdzie indziej. System operacyjny budzi uśpioną postać, informując, że algorytmy śledcze wykryły wzmiankę o Loganie – zgłaszającego się do S.H.I.E.L.D. z prośbą o zezwolenie na lot do Tokio. Słysząc to, wybudzona postać używa modulatora głosu, by podszyć się pod "Izzy'ego z centrali" i dzwoni do magazyniera z prośbą o przygotowanie do wysyłki skrzyni wielkości i kształtu trumny – ma ona zostać wysłana do Tokio.

Posterunek policji w dzielnicy Ropongi w Tokio. Jubilee siedzi w areszcie razem z kilkoma miejscowymi chuligankami, które zamierzają ją trochę sponiewierać. Mutantka jednak odstrasza je za pomocą swoich mocy. Jedna z łobuzerek wzywa strażnika, informując, że chce się skontaktować z Hand.

Jakiś czas później, lotnisko Narita w Tokio. Wolverine wzywa taksówkę, prosząc kierowcę o zawiezienie do posterunku w Ropongi. Taksówkarz udaje się jednak w przeciwną stronę, zapewniając, że jedzie skrótem. Po chwili wjeżdża do myjni samochodowej, gdzie auto zostaje zaatakowane przez oddział ninja z Hand. Logan i Remy szybko sobie z nimi radzą, po czym każą kierowcy udać się do Ropongi. Całą tę sytuację z daleka obserwuje Matsuo Tsurayaba, informując swą rozmówczynię po drugiej stronie połączenia telefonicznego, że Wolverine zjawił się w Japonii. Ma nadzieję, że mutant nie przybył do kraju, by sprawiać problemy klanowi ninja, Mariko Yashida zapewnia więc, że Logan doskonale wie, że nie powinien zjawiać się w Tokio, dopóki nie oczyści ona swego klanu ze wszelkich koneksji ze światkiem przestępczym. Podkreśla, że interesy między Hand a Yashidami nie mają żadnego związku z mutantem. Gdy kończy ona rozmowę, jej doradcy sugerują, że Wolverine byłby cennym sojusznikiem, ta jednak nie zamierza go prosić o pomoc.

Przed Matsuo stają tymczasem pokonani ninja, gotowi do popełnienia seppuku. Przywódca stwierdza jednak, że nie będzie to na razie potrzebne i każe przygotować plan awaryjny. Pyta też, czy trucicielka została wysłana z misją, na co otrzymuje odpowiedź twierdzącą.

Na posterunku Ropongi Jubilee zostaje wrzucona do furgonetki do przewożenia więźniów – jej celem ma być zakład poprawczy. Wewnątrz odkrywa ona, że nie jest sama – znająca angielski towarzyszka niedoli przedstawia się jako Reiko.

Chwilę później na miejscu zjawiają się Logan i Remy, gdy jednak Wolverine wchodzi do środka, dowiaduje się, dokąd Jubilee została odesłana. Gdy prosi chociaż, by pozwolono mu zabrać jego motocykl, którego używała dziewczyna, na miejscu pojawia się przedstawiciel urzędu celnego, który stwierdza, że ma pewne rzeczy do omówienia z mutantem.

W furgonetce Jubilee pyta, za co Reiko została aresztowana, ta więc wyjaśnia, że kogoś zabiła – głowę rodziny przestępczej związanej z Hand [patrz Wolverine vol. 2 #33 – przyp. S_O]. Teraz więc ma dług wobec klanu ninja, który może spłacić tylko innym życiem – jej. Zapewnia, że jej ostrze, pokryte jadem ryby fugu, zapewni jej szybką śmierć, Jubes jednak nie zamierza na to pozwolić, używając swoich mocy, by oślepić dziewczynę. Wtedy ta ujawnia, że Matsuo wypalił jej źrenice i że już jest ślepa.

Na posterunku Logan zapewnia, że w życiu nie widział skrzyni, o którą toczy się rozmowa, inspektor odpiera więc, że została zaadresowana na jego imię. Dodaje, że przeskanowali jej zawartość i odkryli tam liczne przedmioty nie tylko wymagające dodatkowej opłaty, ale niektóre są wręcz zakazane. Słysząc, że w środku znajduje się cyborg, a w dodatku urządzenia hibernacyjne i komunikacyjne, Wolverine pyta, czy którekolwiek z nich jest uruchomione, a wtedy ze środka przebija się uzbrojona w ostrze ręka.

Gdzie indziej na posterunku przed Gambitem staje Sunfire, który dowiedział się, że X-Men trafili na jakieś problemy. Nagle obaj mutanci zostają otoczeni przez oddział ninja.

Ze skrzyni wydostaje się kobieta-cyborg, Stwierdzając, że wiedziała, że japońscy biurokraci znajdą dla niej Logana. Przedstawia się jako Cylla, wyjaśniając, że jest ostatnim dziełem Donalda Pierce'a – odbudował ją, w zamian pragnąc jedynie, by zabiła Wolverine'a. Gambit i Sunfire – który nie chce używać swoich mocy w zamkniętym pomieszczeniu – walczą tymczasem przeciw armii ninja, których kolejne oddziały wpadają do budynku ze wszystkich stron.

Jubilee unika ciosów Reiko, stwierdzając, że nawet, jeśli uda jej się ją zabić, Wolverine ją pomści. Słysząc, że jej przeciwniczka jest przyjaciółką Logana, zabójczyni przerywa swój atak. Uwalniając Jubes ogłasza, że spłaciła swój dług wobec mutanta i znika, stwierdzając, że już dwukrotnie zdradziła Hand. Za plecami mutantki zjawia się tymczasem Yukio, stwierdzając, że każdy przyjaciel Wolverine'a jest jej przyjacielem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.