Avalon » Serie komiksowe » Kitty Pryde and Wolverine » Kitty Pryde and Wolverine #3

Kitty Pryde and Wolverine #3

Postacie
Cytat

Wolverine (o przeciwniku): "Accordin' to her scent, only one person she could be. But she's scrapping on my level... No one that young could have such skill. Took me more'n a lifetime."

Streszczenie

Tokio. Wolverine stoi na dachu świątyni, rozmyślając o tym, jak mimo że zawsze wolał życie w dziczy, gdzie może być prawdziwie wolny, ciągnęło go do Japonii – kraju o najbardziej gorliwie przestrzeganych zasadach społecznych. Nagle zostaje zaatakowany przez ninję. Osłania się swoimi pazurami przed ciśniętymi w jego stronę ostrzami, po czym przyjmuje atak rzucającego się na niego wojownika. Po krótkiej szamotaninie przykłada przeciwnikowi swoją pięść do gardła. Wtedy Yukio całuje go.

Jakiś czas później. Logan gratuluje wojowniczce pomysłu z podejściem od zawietrznej, stwierdza jednak, że gdyby jej nie rozpoznał, byłaby w kłopotach. Kobieta stwierdza, że ryzyko nadaje temu wszystkiemu smaku, po czym dodaje, że tęskniła za mutantem. Ten przypomina więc, że oddał swoje serce Mariko Yashidzie – choć sam nie wie, czemu ją kocha – ani, tym bardziej, czemu ona odwzajemnia to uczucie. Nie w tej sprawie jednak przybył do Japonii – wyjaśnia, że jakimś cudem Kitty Pryde stała się zamieszana w sprawki lokalnego gangstera, Shigematsu, i została przyłapana na próbie okradzenia bankomatu. Yukio przyklaskuje dziewczynie, po czym obiecuje, że przyjrzy się działaniom starca.

Gdy kobieta znika, Wolverine zaczyna się zastanawiać, czego Sprite mogła szukać w Japonii. Dochodzi do wniosku, że musiało to być coś osobistego – inaczej poinformowałaby X-Men, działałaby też bardziej rozważnie. Zauważa, że na spotkanie została wybrana jedna z jego ulubionych świątyń, której kamienny ogród symbolizuje ład wyłaniający się z chaosu. Zamyślony, zbyt późno zauważa rzucony w jego stronę granat gazowy. Chmura odoru pozbawia go jego wyostrzonego węchu, a po chwili spada na niego deszcz strzał. Chociaż unika większości, jedna z nich trafia go w nogę. Wysuwając pazury, Wolverine odbija ciśnięte w jego stronę shurikeny, po czym, stwierdziwszy, że w otwartej przestrzeni jest bez szans, wspina się na dach świątyni.

Zyskawszy chwilę czasu, wyrywa grot strzały, wtedy jednak atakuje go ninja w masce diabła, uzbrojony w tygrysie pazury. Mutantowi udaje się zniszczyć jedne ostrza, jego przeciwnik jednak rozcina mu policzek drugimi. Gdy Logan niszczy drugą broń, zostaje potężnie kopnięty w bok. Ninja kontynuuje atak, oburącz atakując jego kark – ciosem, który pozbawiłby przytomności zwykłego człowieka. Na to jednak liczył Logan, który teraz może zaatakować wojownika pazurami – te jednak, ku jego zaskoczeniu, nie trafiają w ninję, który zrzuca go z dachu. Wtedy Wolverine zaczyna czuć się ociężały i powolny, domyśla się więc, że albo strzała, albo pazury jego przeciwnika były pokryte trucizną. Musi znaleźć chwilę na pozbycie się jej ze swego organizmu. Ucieka ze świątyni i ukrywa się w ciemnej alejce, przysypując się śmieciami i mając nadzieję, że uda mu się uleczyć, nim zostanie znaleziony.

Tymczasem, w siedzibie Shigematsu, Yukio próbuje czegoś się dowiedzieć. Odkrywa, że starzec już zniknął. Nagle słyszy chrapanie dochodzące z sąsiedniego pokoju, a gdy tam zagląda, odkrywa pijanego Amerykanina. Widząc nazwisko na jego walizce domyśla się, że ma do czynienia z ojcem Kitty, wtedy jednak zostaje zaatakowana przez Shumaia, ochroniarza Shigematsu i byłego zapaśnika sumo. Olbrzym zamierza wyrzucić ją przez okno, upozorowując w ten sposób wypadek, kobieta jednak uwalnia się z jego chwytu i sama ciska nim przez szybę. Uczepiwszy się skraju parapetu, ochroniarz prosi o litość, Yukio każe mu więc powiedzieć wszystko, co wie na temat Kitty Pryde. Zapaśnik wyjaśnia, że dziewczyna została przekazana Ogunowi jako zapłata, i że wojownik nigdy nie zgodziłby się jej oddać. Stwierdzając, że na Wolverine'a została zastawiona pułapka, Yukio wciąga Shumaia z powrotem na górę. Wtedy na miejscu zjawia się Carmen Pryde, obudzony hałasami. Wykorzystując zaskoczenie przeciwniczki, Shumai wypycha ją przez okno, a gdy Carmen protestuje, wyrzuca również jego. Yukio chwyta jednak Amerykanina w locie, po czym chwyta platformę czyścicieli okien i, rozbijając szybę, wpada z powrotem do budynku. Gdy rozlega się alarm, każe Carmenowi udać się razem z nią.

Gdzie indziej w mieście ninja w masce diabła wpada do ciemnej alejki, gdy jednak dopada do góry śmieci, odkrywa, że nic pod nią nie ma. Wolverine czeka już na przeciwnika na dachu budynku i rusza w pogoń. Ten prowadzi go na stację kolejową, gdzie jego przeciwnik próbuje zgubić mutanta w tłumie. Logan odzyskał już swój węch i teraz może wytropić ninję wszędzie. Rzuca się na niego, ponownie jednak jego pazury nie trafiają w ciało. Rozpoznając zapach przeciwnika, Wolverine stwierdza, że ma do czynienia z dziewczyną, a co gorsza – z dziewczyną, którą próbował znaleźć. Zaczyna gonić ją po dachu odjeżdżającego pociągu, ta więc używa bomby dymnej i znika mu z oczu. Logan jednak wie już, przeciw komu walczy i którędy mogła uciec, wpada więc do wagonu.

Yukio dociera na stację, każąc Carmenowi siąść za kierownicą i podążać za nią. Wolverine tymczasem ściga przeciwniczkę między pociągami, nie dając jej chwili na złapanie oddechu, licząc, że prędzej, czy później padnie z wycieńczenia. W pewnej chwili ninja trafia na tor przeznaczony dla Shinkansen – japońskiego superpociągu, który właśnie odjeżdża. Wolverine rzuca się na nią, spychając z torów, pęd powietrza wywołany przez przejeżdżający pociąg-rakietę odrzuca ich jednak. Loganowi udaje się ustać lądowanie, jego przeciwnik nie ma tyle szczęścia i pada na brzuch, tracąc przy tym maskę. Szybko powstaje, a Logan, mimo wszystko zaskoczony widokiem Kitty Pryde, daje się przebić jej mieczem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Kitty Pryde and Wolverine #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.