Avalon » Serie komiksowe » Kitty Pryde and Wolverine » Kitty Pryde and Wolverine #2

Kitty Pryde and Wolverine #2

Postacie
Streszczenie

Gdy Shigematsu odkrywa nieproszonego gościa w swoim biurze, wysyła przeciw niemu swoich ochroniarzy. Kitty, wykorzystując swoje wyszkolenie, szybko ich powala – tak, jak i ich szefa – po czym ucieka, nie patrząc nawet na próbującego się wyjaśnić ojca. Gdy Ogun pomaga wstać właścicielowi korporacji, ten wściekły pyta, czemu nie powstrzymał on dziewczyny. Ogun stwierdza więc, że nie jest osiłkiem na rozkazy Shigematsu i ten powinien o tym pamiętać. Starzec przeprasza go, mężczyzna stwierdza jednak, że zajmie się dziewczyną, którą uznaje za wystarczającą zapłatę za swoje usługi. Słysząc imię swojej córki, Carmen chce wiedzieć, o co chodzi. Ogun szybko unieruchamia go i oznajmia, że od teraz jego córka jest dla niego martwa – a każda próba odnalezienia jej skończy się tragicznie.

Kitty tymczasem fazuje przez ściany i podłogi wieżowca, nie zważając na to, kto ją zobaczy. Gdy w końcu dociera do podziemi, postanawia zwrócić się o pomoc do Mariko Yashidy – której odnalezienie będzie o tyle trudne, że dziewczyna ledwo stoi na nogach. Nagle z ciemności wyłania się mężczyzna w garniturze i masce diabła, który powala Kitty proszkiem usypiającym.

Lotnisko JFK w Nowym Jorku. Bramka do wykrywania metalu odzywa się, gdy jeden z podróżnych pod nią przechodzi, Logan przedstawia więc zaświadczenie lekarskie o metalowych implantach w jego kościach. Zapytany, jaki jest cel jego wizyty w Japonii, stwierdza, że to podróż w interesach.

Gdzie indziej. Kitty budzi się, sparaliżowana od szyi w dół, w ciemnym pokoju, w którym jedyne źródło światła rzuca jego snop prosto na nią. Nagle słyszy coś w ciemności, a po chwili wyskakuje na nią ninja w masce diabła, rozcinając mieczem rękawy jej stroju. Gdy dziewczyna protestuje, kolejny cios atak zostaje wycelowany w jej szyję – ostrze jednak nie przecina jej, lecz jedynie odbiera jej mowę. Kolejny atak i Kitty traci władzę w nogach, padając na kolana. Nie mogąc się ruszyć, Kitty zaczyna myśleć o tym, co może ją czekać. Kolejny atak jednak jest wycelowany w jej włosy, przycinając je zaraz przy skórze. Następne cięcie rozrywa jej kostium na plecach, a wtedy demoniczny ninja staje przed dziewczyną, z mieczem gotowym do ataku. Ostrze opada na jej głowę, znowu jednak nie wbija się w nią, a jedynie pozbawia ją świadomości. Jedyne, co jest w stanie zrobić Kitty, to patrzeć w snop światła, aż całe jej pole widzenia zostaje wypełnione przez twarz diabła. Jej świadomość rozpada się na kawałki, w końcu pozostawiając jedynie płaczące dziecko.

Wtedy Ogun postanawia rozpocząć trening. Dziecko powtarza jego ruchy, nie jest jednak w stanie tego zrobić. Nie od razu. Mistrz uczy je walki wręcz i użycia najróżniejszych broni – shurikenów, bo, sai, tygrysich pazurów... Mijają lata, a dziecko staje się dziewczynką, a potem młodą kobietą, rozwijając swoje zdolności. Gdy pewnego dnia, podczas sparringu, udaje jej się wykorzystać swoje moce, by sprowokować swego nauczyciela do ataku, pozwalając, by ostrze jego miecza przez nią przeniknęło, jej mistrz gratuluje jej, nazywając ją "musume" – córką, co wypełnia ją dumą. Z czasem ruchy dziewczyny stają się idealnie zsynchronizowane z tymi jej mistrza – a z czasem tak samo dzieje się z jej myślami, aż znika "on" i "ona", tworząc jedność. Wtedy dziewczyna podnosi maskę diabła i ją zakłada.

Wieczorem Shigematsu wchodzi do swojego gabinetu w otoczeniu ochroniarzy, odkrywa jednak, że światło zostało odłączone. Słysząc witającego się z nimi intruza, strażnicy zaczynają do niego strzelać, chybiają jednak, a nieproszony gość szybko ich powala, stwierdzając, że ma coś do omówienia z ich szefem. Rozpoznając Wolverine'a, starzec pyta, czego mutant chce, ten więc ogłasza, że Kitty Pryde jest członkiem rodziny – w oczach tak jego, jak i Mariko Yashidy – i żąda jej powrotu. Shigematsu stwierdza, że dziewczyna nie jest u niego, po czym dzwoni do Oguna. Gdy ten odbiera i słyszy, jak wygląda sytuacja, prosi starca o chwilę cierpliwości. Następnie, w myślach stwierdzając, że miał nadzieję, że on i Logan już nigdy się nie spotkają, udaje się do pokoju obok, gdzie czeka jego uczennica. Na jego sygnał z ukrycia wypada oddział ninja, których zadaniem jest zabicie dziewczyny, ta jednak szybko sobie z nimi radzi. Ostatniemu z nich udaje się ją zaatakować, ostrze jego broni przenika jednak przez nią jak przez ducha. Ta powala go więc i sięga po własny miecz. Jej uderzenie paruje Ogun. Dziękując swojemu ninji, wojownik gratuluje dziewczynie, stwierdzając, że jest lepsza nawet, niż on w jej wieku, po czym każe Shigematsu wyznaczyć spotkanie następnego wieczora, zapewniając, że dziewczyna się tam stawi. Odkładając słuchawkę stwierdza, że jeśli Wolverine jest przyjacielem jego uczennicy, będzie to ostateczny test jego kontroli, po czym zaczyna się zastanawiać nad zaistniałą ironią losu – w końcu dziewczyna stała się tym, czym miał być Logan. Następnie zwraca się do uczennicy, stwierdzając, że ma dla niej misję – w Japonii pojawił się cudzoziemiec, który czyha na jego życie. Ta zapewnia więc, że zginie on z jej ręki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Kitty Pryde and Wolverine #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.