Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up Special » Superior Spider-Man Team-Up Special

Superior Spider-Man Team-Up Special

Superior Spider-Man Team-Up Special

"The Arms of the Octopus" - part 3: "With Mercy for the Greedy"

Postacie
Zapowiedź

• Kto jest z Doc Ockiem i Abominationem?
• Jak nasi bohaterowie mogą ich pokonać?
• I czy Superior Spider-Man (jak wiemy, to Otto Octavius w ciele Spider-Mana) wytrzyma psychicznie spotkanie ze swoim sobowtórem?

Cytat

Spider-Man: "This racket is music?"
Beast: "Yes. It's sort of a joke."
Spider-Man: "Right. Of course. I love jokes. I'm Spider-Man."

Streszczenie

Dzięki refleksowi Spider-Mana i telekinetycznej bańce ochronnej Jean herosom udaje się przeżyć eksplozję helikoptera, nadal jednak padają ku ziemi – a Marvel Girl nie jest w stanie uratować siebie i swych dwóch nieprzytomnych przyjaciół. Na szczęście wybuch przeżyła też uprząż Octopusa, którą Spider-Man dostraja do swoich fal mózgowych. Chwytając Jean w ręce, a Scotta i Bobby'ego w dwie z macek, wykorzystuje on pozostałe dwie, by zamortyzować upadek. Tymczasem w podziemnym laboratorium Hank i Molly odnajdują stare prototypy robotów Jude'a, a także notatnik z jego zapiskami. Beast nie potrafi jednak rozczytać się w obliczeniach doktora. Nagle roboty "budzą się", zamiast jednak atakować, wydostają się na zewnątrz. W następnej chwili odzywa się telefon – jak się okazuje, dzwoni korzystający z budki Spider-Man, który informuje Henry'ego o ostatnich wydarzeniach. Razem, X-Men domyślają się, że celem Jude'a jest wehikuł czasu, Spider-Man każe więc McCoyowi znaleźć sposób na powstrzymanie doktora, samemu zamierzając wraz z pozostałymi mutantami spowolnić go, dopóki Beast nie znajdzie rozwiązania. Następnie rozmontowuje słuchawkę i zaczyna pracować nad planem rezerwowym.

Jakiś czas później X-Men i Spider-Man odnajdują Jude'a, próbującego ukraść samochód – który nie chce zapalić w związku z zakłócającym pracę silnika promieniowaniem. Herosi próbują go powalić, doktor jednak wywołuje kolejną eksplozję. W następnej chwili na miejscu zjawiają się jego roboty, które atakują bohaterów. Hank i Molly tymczasem odnajdują Bannera na boisku. Ten zaczyna przeglądać notatki Jude'a, nie zważając na fakt, że podczas walki stracił spodnie.

Spider-Man powala robo-Octopusa, X-Men jednak mają większy problem z mechanicznym Abominationem. Pająk zauważa, że jednostka zasilająca robota jest odkryta, każe więc Icemanowi stworzyć soczewkę, która zogniskuje promienie optyczne Cyclopsa wystarczająco, by zmieściły się one między "żebrami" maszyny. Gdy robot pada, herosi wracają do walki z Judem.

W laboratorium Hank i Bruce odkrywają, że obliczenia Jude'a na temat podróży w czasie są błędne, gdyż jego założenia były z gruntu fałszywe. Domyślają się też, jak działają jego moce – generuje on "własne" promieniowanie gamma, które daje mu nadludzką siłę i zdolność wywoływania eksplozji. Domyślają się, że nie mogą po prostu zamknąć go w komorze przeciwradiacyjnej, muszą więc znaleźć sposób, by na bieżąco "wysysać" owo promieniowanie. Hank ma jednak pewien pomysł.

Jude tymczasem powalił X-Men i, dusząc Spider-Mana, zaczyna monologować o tym, że ludzie tacy, jak Banner, Octavius czy Blonsky zszargali dobre imię gamma-nauki, przez co on stał się wyrzutkiem. Dlatego postanowił dać sobie moce, które pozwolą mu to zmienić. Pająk oświadcza, że łotr zbyt dużo gada i ujawnia słuchawkę telefonu, zasilaną bijącą od niego energią. W następnej chwili Hulk spada na ziemię, więżąc Jude'a w zmodyfikowanej komorze przeciwradiacyjnej. Jakiś czas później, gdy S.H.I.E.L.D. odbiera więźnia, Banner wyjaśnia, że jej ściany pochłaniają bijące od doktora promieniowanie i transformują ją w energię mechaniczną, którą następnie wykorzystują do odgrywania muzyki. Po chwili Cyclops prosi Bruce'a o chwilę na osobności, po czym pyta, czemu, wiedząc, że może doprowadzić do tylu nieszczęść, po prostu nie popełni samobójstwa, ten więc dzieli się z nim swoją nową filozofią "Hulk miażdży, Banner buduje". Stwierdza, że jego śmierć nikomu by nie pomogła. Domyśla się, że Scott boi się tego, co uczyni w swej przyszłości, przypomina jednak, że będzie również herosem, który nieraz uratuje świat. Hank tymczasem dziękuje Spider-Manowi za pomoc i proponuje, by przyjrzał się on ich wehikułowi. Ten przez chwilę zastanawia się, czy nie skorzystać z machiny czasu, by odmienić swój los jako Otto Octaviusa, szybko jednak się rozmyśla, wiedząc, że nie należy się bawić z podróżami w czasie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up Special Superior Spider-Man Team-Up Special Superior Spider-Man Team-Up Special Superior Spider-Man Team-Up Special Superior Spider-Man Team-Up Special Superior Spider-Man Team-Up Special

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.