Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #14

Indestructible Hulk #14

Indestructible Hulk #14

"Agent of T.I.M.E." - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Sekret Chronarchists i ich wpływ na Marvel Universe.
• Ostatnia podróż w czasie... do pewnego wybuchu bomby gamma.
• By uratować linię czasową, Hulk będzie musiał cofnąć swój origin.

Streszczenie

Rok 1969, Księżyc. Neil Armstrong wychodzi z modułu księżycowego, tylko po to, by odkryć walczących na powierzchni satelity Hulka i Abominationa. Jest to część planu ostatniego Chronarchisty, Khotto, który wie o tym, że jest poszukiwany i pozostawił na Hulka pułapki w czasie. Co więcej, manipuluje też historią Bannera, przez co Zielony "przeskakuje" między różnymi swoimi osobowościami – jak choćby w Egipcie, gdzie z Sandmanem walczy Joe Fixit, odłupując przy okazji nos Sfinksa. Robo-Banner uznaje to za stratę czasu i przenosi siebie i Hulka do kolejnego miejsca – pokładu Santa Marii w 1492, gdzie Hulk zmienia się w Green Scara. Nagle z morza wyłania się Fin Fang Foom.

Desert Base w Nowym Meksyku, niedawna przeszłość. Wściekły, generał Ross wytyka Bannerowi, że cały czas opóźnia test Bomby Gamma, ten stwierdza więc, że chce się jedynie upewnić, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jego pomocnik, Igor Drenkov, proponuje, że pomoże mu w sprawdzeniu obliczeń, Bruce jednak nie chce, by ktokolwiek zaglądał do jego notatek. Betty pociesza chłopaka, ten więc stwierdza, że bomba powinna być już gotowa i prosi, by powiadomiła ona ojca. Nagle jednak ma miejsce "czkawka" czasowa, po której po Betty nie ma śladu, a Bruce prosi Igora, by powiadomił generała. Tymczasem Khotto pracuje nad Gamma Bombą, zauważając, że z tak niewielką próbką chronalnego stopu stworzonego przez Baltusara nie będą w stanie precyzyjnie przestroić ładunku i kontrolować wybuchu, kontaktujący się z nim Zarrko zauważa więc, że będą mogli to zrobić, jeśli Chronarchista użyje dodatkowo komponentów ze swego pancerza. Zapewnia, że będzie mógł go przenieść do jakiegokolwiek momentu w czasie, gdy już zostanie uwolniony.

W XV wieku Green Scarowi udaje się powalić smoka, a czując, że nie mają czasu – na skutek licznych podróży i przystanków jego cybernetyczne ciało zaczyna bowiem zawodzić – robo-Banner postanawia kontynuować podróż. Strumień czasu w końcu całkowicie niszczy zbroję chronalną Hulka, Banner zauważa coś jednak i dochodzi do wniosku, że zbliżają się do celu.

W Desert Base Bruce Banner zauważa samochód wjeżdżający na strefę testową i pędzi tam, by uratować kierowcę. Gdy dociera do auta Ricka Jonesa, słyszy alarm zwiastujący, że do eksplozji zostało dziesięć sekund, zaciąga więc chłopaka do okopu. Gdy na liczniku zostaje jedynie sekunda, za Bannerem zjawia się Hulk, który wpycha go do rowu i sam zostaje zbombardowany przez gamma promieniowanie. Robo-Bruce tymczasem wyczuwa, że traci swoje systemy, postanawia więc "przenieść" się do swego młodszego ciała. Gdy kurz po eksplozji opada, Bruce prosi Ricka, by ten go podsadził, a wtedy odkrywa stojącego kilka kroków przed nim jeszcze bardziej zmutowanego Hulka.

Autor: S_O

Galeria numeru

Indestructible Hulk #14 Indestructible Hulk #14 Indestructible Hulk #14 Indestructible Hulk #14 Indestructible Hulk #14 Indestructible Hulk #14 Indestructible Hulk #14 Indestructible Hulk #14 Indestructible Hulk #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.