Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up » Superior Spider-Man Team-Up #5

Superior Spider-Man Team-Up #5

Postacie
Zapowiedź

• Przez wiele miesięcy Spider-Man porywał i trzymał w zamknięciu członków Sinister Six. W jakim celu?
• Czy Doctor Octopus w końcu pokaże swoje prawdziwe oblicze?

Streszczenie

Siedziba Alchemax zostaje zaatakowana przez Wrecking Crew, poszukującej stworzonego przez koncern "akceleratora cząstek kwantowych" [Quantum Particle Engine, QPE – przyp. S_O]. Z łotrami, bez większego powodzenia, próbuje walczyć Sun Girl, a dowiedziawszy się od Lyli, że urządzenie doprowadzi do zniszczenia sporej części miasta, do walki postanawia dołączyć Miguel O'Hara. Nim jednak zdąży wdziać kostium, na miejscu zjawia się Spider-Man. Gdy jednak Wrecker i jego kompani atakują herosa, zostają powaleni przez zespół Pająka - Superior Six. Chameleon, Electro, Mysterion, Sandman i Vulture utrzymują trzech ze złodziei w ryzach, Thunderballowi udaje się jednak odnaleźć poszukiwaną maszynę. Gdy wzywa do odwrotu, Wrecker rzuca Electro w stronę Sandmana, a sprzężenie zwrotne w urządzeniach kontrolujących Szóstkę uderza Spider-Mana. Widząc, że Pająk, zajęty utrzymaniem swego zespołu w ryzach, nie zamierza nic zrobić, Sun Girl strzela do Thunderballa pełną mocą swojej broni, co powala łotra, ale jednocześnie chwilowo sprawia, że Spider-Man traci kontrolę nad swoją "drużyną". Nim jednak Szóstka zdąży coś zrobić, Wrecker uderzeniem w ziemię powala wszystkich i ucieka razem ze swą grupą. Tymczasem Spider-Man odzyskuje kontrolę nad Szóstką, informuje Liz Allan, że dopóki nie dowie się, czemu Crew była zainteresowana akceleratorem, lepiej będzie, jeśli urządzenie pozostanie pod jego opieką, i zabiera nieprzytomną Sun Girl.

Jakiś czas później, w swojej kryjówce, Spider-Man wyłącza urządzenia kontrolujące z powrotem uwięzioną Szóstkę. Łotrzy przysięgają mu zemstę, heros odpiera jednak, że są oni jego odpowiedzialnością i nie zamierza pozwolić, by kiedykolwiek kogoś skrzywdzili.

Sun Girl budzi się otoczona przez Spiderlingów. Sądząc, że została porwana przez jakiegoś łotra do jego tajnych laboratoriów, próbuje wywalczyć sobie drogę na wolność, przynajmniej dopóki nie trafia na Spider-Mana, który chce wiedzieć, jak zdobyła swoje uzbrojenie.

Gdzie indziej Wrecker informuje swego pracodawcę, że ich akcja się skomplikowała - a to oznacza wyższą cenę za ich usługi. Dowiedziawszy się, w czym tkwi rzecz, Lightmaster postanawia zebrać Masters of Evil.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up #5 Superior Spider-Man Team-Up #5 Superior Spider-Man Team-Up #5 Superior Spider-Man Team-Up #5 Superior Spider-Man Team-Up #5 Superior Spider-Man Team-Up #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.