Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #19

Superior Spider-Man #19

Superior Spider-Man #19

"Necessary Evil - Part 3: Event Horizon"

Postacie
Zapowiedź

• Moment, który zmieni życie Spider-Mana i całego uniwersum na wiele lat.
• Który Spider-Man za to odpowiada: Spider-Man 2099 czy Superior Spider-Man?

Streszczenie

Grand Tauro, Karaiby. Wraith ściga Antoine'a Moranta - bankiera Maggi, A.I.M., Red Skulla i całej reszty złoczyńców. Ma utrudnione zadanie, gdyż musi walczyć z jego ochroniarzami. Nie udaje się jej jednak uzyskać informacji o finansach Spider-Mana. Carlie Cooper nalega, aby zrobiła to jak najszybciej, ponieważ zajmuje im to już dużo czasu.

Horizon Labs, Nowy Jork. Spider-Man 2099 leży nieprzytomny, a budynek ma zaraz eksplodować. Stone konstruował to wydarzenie przez dłuższy czas, a Scraps widział to korzystając ze swoich drzwi. Superior szybko wpada na pomysł jak temu zaradzić i daje każdemu z naukowców konkretne zadanie. Zaciąga do tego nawet Tiberiusa. Modell oznajmia, że potrzeba jeszcze jednej osoby - Petera Parkera, ponieważ on jedyny może pomóc Sajani. Potto musi się skupić, aby znaleźć we wspomnieniach Petera poszukiwane równanie, co sprawia, że spod kamieni wychodzi zaciemniona sylwetka jakiegoś mężczyzny. Superior jednak nie może sobie przypomnieć równania i postanawia odkryć je samemu, ponieważ jest większym geniuszem niż Parker. W międzyczasie przebudza się Spider-Man 2099. Potto dalej kombinuje przy maszynie, a pracownicy Horizon opuszczają budynek. Miquel jednak zatrzymuje Stone'a. Mimo że wybuch będzie mieć miejsce, to i tak zmieni historie - zabijając przy tym Tiberiusa.

Nueva York, 2099. Tyler Stone rozkazuje Spider-Manowi 2099 zaprzestanie swoich działań, ponieważ właśnie jest wykreślany z czasoprzestrzeni. Sytuacja jednak jest znacznie gorsza, jego pracownicy oznajmiają, że cały świat jest teraz przepisywany.

Nowy Jork, 2013. Superior zawodzi, nie potrafi rozwiązać czegoś, co zrobił Peter. Spider-Man 2099 resztkami sił ucieka z laboratorium, wraz z Tiberiusem, ponieważ nie potrafi być mordercą. Horizon Labs wybucha z Spider-Manem w środku.

Nueva York, 2099. Przyszłość zostaje ocalona. Tyler Stone niszczy wehikuł czasu, aby Miquel nie mógł wrócić.

Nowy Jork, 2013. Spider-Man 2099 orientuje się, że stracił połączenie z przyszłością i nie może tam wrócić.

Oscorp łączy się z Allan Chemical i zmienia nazwę na Alchemax. Tiberius świętuje wraz z Liz, Normiem i Masonem. Do pomieszczenia przychodzi Miquel O'Hara, który podaje się, za Michaela O'Mara i oznajmia, że został przydzielony jako osobisty asystent Tiberiusa Strone'a.

Jameson oznajmia, że Horizon ma się nie odbudowywać w mieście dopóki jest burmistrzem. W zamian załatwi, aby federalni odczepili się od Modella. Max przystaje na propozycję. Kiedy Jonah odjeżdża, Scraps wyciąga pewien sprzęt. Baez krytykuje naukowców, że łamią obietnicę którą przed chwilą złożyli, ale dla Modella ważniejszy jest Spider-Man, którego odaje się "odzyskać" z wybuchu. Max mówi mu, że każdy z nich musi teraz pójść swoją drogą i to samo tyczy się Parkera.

Potto wraca do domu i słucha licznych nagrań na skrzynce głosowej. Postanawia oddzwonić do MJ, aby ta ruszyła do przodu, a nie co chwila zawracała mu głowę.

Naukowcy Horizon Labs przenosza się na łódź Modella, od teraz będą pracować w inny sposób. W mieście zaś zostają Uatu i Sajani.

Peter dzwoni do Sajani z propozycja pracy.

Grand Tauro. Gangsterzy niszczą swoje dokumenty, ale do środka w końcu wpadają Wraith i Cooper. Na szczęście nie wszystko zostało stracone. Carlie odnajduje dokument potwierdzający, że sekretne konto finansujące Spider-Island należy do Octaciusa.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Superior Spider-Man #19 Superior Spider-Man #19 Superior Spider-Man #19 Superior Spider-Man #19 Superior Spider-Man #19 Superior Spider-Man #19 Superior Spider-Man #19 Superior Spider-Man #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.