Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 6 » Captain Marvel vol. 6 #17

Captain Marvel vol. 6 #17

Postacie
Zapowiedź

• Numer o zwiększonej objętości!
• Po "Enemy Within", Carol musi odbudować swą przeszłość ze wspomnień swego największego fana.
• Przekonaj się, dlaczego ta seria jest tak uwielbiana!

Cytat

Captain Marvel: "What are you, new? I can't leave these people in danger. I'm Captain Marvel.. If you'll excuse me... I'm going to kick some ass!"

Streszczenie

W redakcji magazynu New York Beat redaktorka informuje przybyłą Grace Valentine, że zrezygnowali z artykułu o niej i jej aplikacji. Wyjaśnia, że wydawcy uznali, że jej poglądy obiektywistyczne nie zainteresują nowojorczyków, którzy cały czas przeżywają klęski żywiołowe i ataki kosmitów. To, czego czytelnicy potrzebują, to nadzieja, którą daje im na przykład znajdująca się na okładce ich magazynu Captain Marvel.

Kit Renner bawi się na szkolnym boisku ze znajomym przebranym za Iron Mana. Gdy jeden ze szkolnych chuliganów wyśmiewa jego kostium i go niszczy, Kit próbuje przekonać przyjaciela, że pierwsza zbroja Iron Mana też nie była doskonała, co potwierdza właśnie przybyła Captain Marvel. Pomaga ona zebrać fragmenty przebrania, po czym zabiera Kit do domu. Po drodze przypomina, że jej uraz pozostawił ją bez wspomnień i że dużo czasu w szpitalu spędziła, czytając dokumenty o Avengers, X-Men i innych herosach. Dziwi się, że wylewa swoje żale ośmiolatce, ta przypomina jej więc, że jest ona jej pomocnicą i pyta, kiedy mogą zacząć lekcje o Marvelowaniu. W odpowiedzi Carol wznosi się z dziewczynką w powietrze, a piszczącą z uciechy Kit słyszy Grace Valentine. Przypominając sobie to, co usłyszała w redakcji NY Beat, zatrzymuje się, żeby obserwować bohaterkę, o mało nie dając się potrącić taksówce. Jeden z przechodniów odciąga ją jednak na chodnik, rozpoznając, że nie jest miejscowa. Zaprasza ją na jutrzejszą imprezę na cześć Captain, a gdy znika, Grace kontaktuje się ze swoim asystentem, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

W mieszkaniu Carol jej przyjaciele przygotowują rzeczy do przeprowadzki. Gdy bohaterka dociera do domu, grupa wychodzi, przypominając o ceremonii, Carol zatrzymuje jednak Franka i całuje go. Po jego zaskoczonej reakcji domyśla się, że sytuacja między nimi nie jest taka, jak myślała, ten wyjaśnia więc, że kiedyś między nimi iskrzyło, nie zamierza jednak pozwolić, by w swoim momencie słabości zrobiła coś, czego może żałować.

W swoim pokoju w hotelu Grace Valentine krytykuje ludzi podziwiających superheroinę, uznając ich za ciemną masę. Jej asystent stwierdza, że nie powinna brać tego do siebie, przypominając, że jej aplikacja znalazła swoją drogę do miliona konsumentów, a następnego dnia ma spotkanie w sprawie jej własnego programu telewizyjnego, kobieta odpiera jednak, że chce, żeby cały świat podziwiał ją i chciał być na jej miejscu. Mężczyzna zmienia temat i stwierdza, że według programistów ich aplikacja potajemnie pobiera informacje od użytkowników, Valentine nie zamierza jednak tego komentować. Gdy asystent grozi jednak, że będzie musiał to zgłosić służbom, nokautuje go, stwierdzając, że nie pozwoli, by ktokolwiek odebrał jej to, co jej się należy.

Tego wieczora na Times Square burmistrz Jameson wręcza Captain Marvel klucze do miasta. Poproszona o przemowę, Carol zaniemawia, po chwili jednak stwierdza, że szuka mieszkania, obracając to w żart. Jonah oświadcza więc, że planowali wręczyć jej jako bazę pochodnię Statui Wolności, skoro więc bohaterka poruszyła ten temat, postanowił ogłosić to teraz. Nagle ceremonię atakuje grupa uzbrojonych dron, podczas więc, gdy cywile są ewakuowani, Carol przystępuje do kontrataku. Gdy jednak jedna z maszyn wystrzeliwuje rakietę w kierunku świadka, Danvers rzuca się mu na pomoc, pozwalając, by pocisk uderzył w nią. W tym momencie ekrany Times Square zostają zhakowane przez Grace Valentine, która oświadcza, że przez ciekawość swego asystenta będzie musiała zniknąć z życia publicznego, wpierw jednak zamierza nauczyć nowojorczyków, że nie powinni byli wybierać Captain Marvel zamiast niej. Oświadcza, że jej drony są wycelowane w emblemat na piersi bohaterki, wtedy jednak cywile-fani zaczynają ją osłaniać, demonstrując te same symbole na swoich ubraniach, chorągiewkach i tym podobnych. System namierzania dron głupieje, a Carol wykorzystuje tę chwilę, by zebrać siły i zaatakować, niszcząc maszyny.

Gdy przychodzi czas na lekcje, Kit odwiedza Carol w jej nowej bazie. Tam bohaterka stwierdza, że nie może uczyć dziewczynki czegoś, co sama dopiero poznaje, ta jednak oświadcza, że kobieta nie ma być nauczycielką, a uczennicą – Kit jest bowiem jej największym fanem i wie o niej wszystko. Prezentuje jej komiks, który zrobiła o niej i o tym, jak inspiruje innych.

Tymczasem, w New Jersey. Pewna fanka Captain Marvel przegląda się w lustrze. Gdy napina mięśnie, rozrywają one jej rękawy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 6 #17 Captain Marvel vol. 6 #17 Captain Marvel vol. 6 #17 Captain Marvel vol. 6 #17 Captain Marvel vol. 6 #17 Captain Marvel vol. 6 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.