Avalon » Serie komiksowe » Thor: God of Thunder » Thor: God of Thunder #14

Thor: God of Thunder #14

Thor: God of Thunder #14

"Accursed" - part 2: "The League of Realms"

Postacie
Zapowiedź

• Polowanie czas zacząć! Kiedy Malekith szaleje po Dziewięciu Królestwach, Thor znajduje nowego sprzymierzeńca - czarodziejkę z rasy Mrocznych Elfów!

Cytat

Malekith: "You fight Dark Elves amid shadows. How very foolish, Asgardian. Almost as foolish as bringing a hammer to a knifefight."
Thor [gdy atakuje Oggy]: "I also brought a giant. Now... apologize to my hammer."

Streszczenie

W kopalniach Nidavelliru królowa Alfyse i jej orszak zostają zaprowadzeni do swych "komnat", a raczej jam. Gdy jeden z elfów nie jest pewien, czy mogą ufać Krasnoludom, królowa oświadcza, że w zamian za pomoc obiecała im prawa do wydobycia złóż w górach Svartalfheimu. Pyta też o wieści od sir Wormsonga, który został wysłany, by wyzwać Malekitha na pojedynek. Ten staje w szranki z czarnoksiężnikiem na kładce nad leżem wygłodniałych psów Malekitha, tnąc przeciwnika. Ten przyznaje, że Wormsong jest lepszym szermierzem, dodaje jednak, że on sam jest lepszym magiem i niszczy kładkę. Podczas, gdy sam Malekith unosi się w powietrzu, Wormsong zostaje rozerwany na strzępy przez bestie.

W Asgardii Thor staje na czele armii asgardzkich wojowników, zostaje jednak zatrzymany przez Wszechmatkę Freyję. Wkrótce później wraz z Volstaggiem wyjaśnia mu ona, że Kongres Światów uznałby ekspedycję złożoną z samych Asgardczyków za inwazję, dlatego, by udobruchać senatorów, zebrali oddział wojowników ze wszystkich możliwych ras i światów, którym Thor będzie przewodził. Królowa przedstawia mu Elfa Sir Ivory'ego Honeyshota, Krasnoluda Screwbearda, małomównego Olbrzyma Oggmundera Dragglevladda Vinnsuviusa XVII, zwanego Oggym, oraz Uda Trolla. Po chwili staje przed nimi, odziana w pancerz, lady Waziria, Mroczna Elfka, której Malekith odrąbał ramię. Odłamując pobliską gałąź, wytwarza sobie magiczną "protezę", ogłaszając, że Malekith zaatakował ją z zaskoczenia i wybił cały jej klan, nie zamierza więc pozwolić, by przelał więcej elfiej krwi. Freyja tymczasem informuje, że otrzymali prośbę o ochronę ze strony ukrywającej się w Nidavellirze królowej Alfyse i wysyła tam Ligę Światów.

Jakiś czas później drużyna staje u bram kopalni. Screwbeard zauważa, że nie powinna ona być niestrzeżona, a Waziria wyczuwa, że coś jest nie tak, Thor przebija się więc przez wrota, odkrywając stojących nad ciałami swoich ofiar Mrocznych Elfów Malekitha. Sam mag atakuje boga gromów, Liga Światów rusza więc do walki – poza Udem, który uznaje, że walka z byle kim jest poniżej jego godności. Screwbeard tymczasem dopada do pokaźnych zapasów dynamitu i wysadza wszystko wokół. Gdy po jakimś czasie członkowie Ligi wydobywają się spod gruzów Thor stwierdza, że Malekith zdołał zbiec, wszyscy zaczynają się więc obwiniać o niepowodzenie misji, Ud i Waziria zamierzają nawet opuścić drużynę. Thor jednak ucisza ich i, stojąc pośród odciętych głów królowej Alfyse i jej orszaku ogłasza, że będą działać razem dopóki albo nie zabiją Malekitha, albo nie zginą sami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor: God of Thunder #14 Thor: God of Thunder #14 Thor: God of Thunder #14 Thor: God of Thunder #14 Thor: God of Thunder #14 Thor: God of Thunder #14 Thor: God of Thunder #14 Thor: God of Thunder #14 Thor: God of Thunder #14 Thor: God of Thunder #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.