Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #12

Captain America vol. 7 #12

Postacie
Zapowiedź

• Ujawniony program Weapon Minus!
• Poznajcie Dr. Mindbubble'a, superżołnierza z lat 60-tych!

Cytat

Captain America: "How can I be strong, stand up and serve... If I can't let go of what happened?"
Falcon: "It isn't so cut and dried. You never forget... But over time, you do let go."

Streszczenie

1968, Mount Everest, chiński Nowy Rok. Wspiąwszy się na szczyt góry, mężczyzna podaje szerpie złoty posążek lwa, który ten umieszcza na znajdującym się na miejscu cokole. To wywołuje magiczną eksplozję, która odrzuca przewodnika, pod drugim przybyszem natomiast otwiera się ziemia. Spada on do jaskini, w której drzemie gigantyczny smok. Obnażając pierś oświadcza on smokowi, Wielkiemu Nianowi, że jest przedstawicielem ludzi w potrzebie. Stwór dochodzi do wniosku, że przybysz postąpił zgodnie ze zwyczajem, przebijając go swym pazurem oświadcza więc, że jeśli jego serce jest czyste, moc, której poszukuje, należy do niego. Powstając, mężczyzna dziękuje mu za potwierdzenie jego uczuć – jego serce w istocie jest czyste.

Teraz, Nowy Jork. W swoim mieszkaniu Steve pracuje nad portretem siebie i Iana, stwierdzając, że to on powinien się poświęcić, by uwięzić Zolę w Wymiarze Z i podejrzewa, że łotr dobrze wiedział, że nawet, jeśli przeżyje, jego życie skończy się wraz ze śmiercią syna. Nagle jednak słyszy prośbę o pomoc od właśnie przybyłego Falcona, przyszpilonego do ściany przez Jet Black. Steve uspokaja więc kobietę, a znów wolny, Sam ujawnia, że Maria Hill powiedziała mu o śmierci Sharon i wyraża swe współczucie. Następnie wyciąga Rogersa na przebieżkę po dachach miasta, podczas której Cap wyjaśnia przyjacielowi wydarzenia z Wymiaru Z i pochodzenie Jet Black. Zapewnia, że jest ona równie zagubiona w nowym świecie, co on, dlatego potrzebują się nawzajem. Przypomina sobie jedną z ostatnich rzeczy, które usłyszał od Sharon – że jest uwięziony w przeszłości – i zaczyna się zastanawiać, jak może wrócić do służby, jeśli nie potrafi zapomnieć o tym, co się wydarzyło. Sam zapewnia więc, że nigdy mu się to nie uda, ale prędzej, czy później uda mu się zostawić to za sobą, wtedy jednak Steve ujawnia, że stracił nie tylko Sharon, ale i Iana, którego uratował jako niemowlę i wychował jak syna. Stwierdza, że po jego utracie nie potrafi już znaleźć sensu w tym świecie.

Nrosvekistan. Reporterka Daily Bugle zastanawia się nad informacjami o zaginięciu licznych wpływowych ludzi z całego świata – a wszystkie tropy prowadzą do tego miejsca. Robi zdjęcia masakry dokonanej przez Nuke'a, choć nie jest w stanie ich przesłać – ktoś zagłusza sygnał w okolicy. Sam super-żołnierz kontynuuje swój atak, cały czas słuchając swojego "pułkownika", który krytykuje nową generację Amerykanów, ignorujących poświęcenie żołnierzy, którzy zginęli, próbując wprowadzić w tym kraju demokrację, narzekających na najbłahsze sprawy, nie zwracając uwagi na wroga u bram. Nuke zapewnia więc, że on pamięta o ich "chłopcach" i że wrócił do kraju, by wygrać. Wybiwszy przeciwników, wiesza na słupie telegraficznym amerykańską flagę.

W jaskiniach pod Wielkim Murem Chińskim pewien starzec ogłasza uwięzionym bogaczom, że tak, jak przez całe życie wykorzystywali siłę roboczą, by samym się bogacić bez ruszania palcem, tak teraz to oni będą pracować w kopalni bez szansy na poprawę swej sytuacji życiowej, z życiem ich rodzin na szali. Następnie staje przed swoim przywódcą, upewniając się, ze ich agent umożliwi im osiągnięcie ich celu. Iron Nail odpiera, że nie mogą zawieść – jest on bowiem żelaznym gwoździem do trumny Zachodu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #12 Captain America vol. 7 #12 Captain America vol. 7 #12 Captain America vol. 7 #12 Captain America vol. 7 #12 Captain America vol. 7 #12 Captain America vol. 7 #12 Captain America vol. 7 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.