Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts vol. 2 » Thunderbolts vol. 2 #17

Thunderbolts vol. 2 #17

Postacie
Zapowiedź

• "Idealny" plan Thunderboltów zostaje wykolejony przez atak sił Thanosa!
• Jeden z Black Order ma oko na Red Leadera.

Streszczenie

Red Hulk i Red Leader ścigają Mercy ulicami miasta. W pewnym momencie na niebie pojawia się gigantyczny statek kosmiczny, niszczący wszystko na swojej drodze. Ross stwierdza, że potrzebuje planu, by wykorzystać Mercy do zniszczenia okrętu, Sterns stwierdza jednak, że atak Supergiant uszkodził jego mózg, nie może więc myśleć, a do tego jego ciało zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Stwierdza, że musi połączyć się ze swoim "drugim mózgiem" ukrytym w Internecie.

W kryjówce Paguro reszta zespołu przygotowuje się do ataku. Plan Punishera jest prosty – zabić wszystko na ich drodze, a co nie jest Elektrą, Venomem lub nim, i nie pozwolić Paguro na ucieczkę. Flash ma pewne obiekcje, Frank odpiera więc, że jeśli ktoś znajduje się w tym miejscu, to na pewno zrobił coś zasługującego na karę śmierci. Gdy trójka rusza do ataku, większość gangsterów zaczyna ukrywać się po kątach, nie chcąc mierzyć się z Punisherem, a zauważywszy to, głowa rodziny Paguro ogłasza, że potraja nagrodę za głowę Franka i podobną kwotę obiecuje za zabicie jego kompanów. Młodzi Nobili stwierdzają, że nagroda pomogłaby stanąć im na nogi, Gordo nie zamierza jednak dać się zabić.

Deadpool w końcu dociera do pizzerii, a dorożkarz, który go tam podwiózł, uratowany przed kosmitą, rezygnuje z pobrania opłaty. Pracownicy restauracji tymczasem rozpoznają Wade'a i zaczynają uciekać, najemnik postanawia więc obsłużyć się sam, płacąc pieniędzmi otrzymanymi od dziewczynki w metrze.

Ross przynosi Leaderowi znalezionego smartfona, za którego pomocą Sterns jest w stanie połączyć się ze swoim drugim mózgiem. Nagle miastem wstrząsa eksplozja na niebie, a po chwili wszystko zostaje ogarnięte przez dziwną mgłę. "Zresetowany", Sterns rozpoznaje w niej Terrigen i stwierdza, że nie powinien on mieć wpływu na nikogo. Następnie oznajmia, że aby przyciągnąć Mercy do statku, wystarczy sprawić, by każdy na jego pokładzie zaczął pragnąć śmierci. Red Hulk atakuje więc pojazd, co po chwili zwraca uwagę Mercy.

Grupa Punishera zaczyna być przytłoczona liczbą przeciwników, przynajmniej dopóki Elektra nie sięga po karabin, a Venom nie przybiera swojej potwornej postaci. Nagle mgła terringenowa przenika do bunkra, Frank jednak ignoruje ją. Paguro postanawiają wykorzystać ją do ucieczki, Flash jednak zauważa ich i wysyła w ich stronę swoją sieć. Ukrywający się Nobili tymczasem, pod wpływem mgły, zamykają się w kokonach, z których po chwili wyłaniają się całkiem odmienieni.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thunderbolts vol. 2 #17 Thunderbolts vol. 2 #17 Thunderbolts vol. 2 #17 Thunderbolts vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.