Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts vol. 2 » Thunderbolts vol. 2 #16

Thunderbolts vol. 2 #16

Postacie
Zapowiedź

• "Idealny" plan Thunderboltów zostaje wykolejony przez atak sił Thanosa!
• Jeden z Black Order ma oko na Red Leadera.

Streszczenie

Ścigani przez grupkę kosmitów Nobili docierają do kryjówki Paguro, gdzie ich prześladowcy zostają zastrzeleni przez wartowników. Nie chcą oni jednak wpuścić opryszków, stwierdzając, że wejść mogą tylko płacący klienci. Gordo wpada jednak na pewien pomysł i każe strażnikom przekazać, że ma dla Paguro informacje dotyczące Punishera.

W East River Red Hulk walczy z kosmitami, podczas gdy Supergiant przedziera się do łodzi podwodnej, zamierzając skraść sekrety z umysłu Leadera. Tymczasem Deadpool trafia na grupkę najeźdźców kradnących monety z fontanny, szybko zostaje jednak zastrzelony przez kosmitów, biorących go za Spider-Mana. Po chwili jednak Wade kontratakuje, nie zamierzając pozwolić, by ktoś kradł cudze życzenia. Po ich zabiciu prosi właściciela dorożki o podwiezienie do pizzerii.

Strażnicy w kryjówce Paguro zostają zaatakowani przez grupę Punishera, który dowiaduje się od nich, że za każdym razem, gdy miasto zostaje zaatakowane, rodzina otwiera swój bunkier dla swoich klientów, gdzie przeczekują oni kryzys. Nie inaczej jest i tym razem. Dodaje, że chyba tylko Hulk byłby w stanie przebić się do środka. Gdy Castle'owi nie udaje się połączyć z Rossem, każe Venomowi przynieść z furgonetki pewną skrzynię. Jak się okazuje, w środku znajduje się pocisk przeciwpancerny, którego detonację Frank nastawia na 10 minut, przez pomyłkę jednak programuje ją na 10 sekund. Tymczasem wewnątrz Nobili informują Paguro, że Punisher ich poszukuje, głowa rodziny otwiera więc olbrzymią zbrojownię, każąc zebranym przygotować się na atak.

W tonącej łodzi podwodnej do Supergiant podchodzi Mercy, prosząc, by zostawiła ona w spokoju Leadera, którym ona sama jest zainteresowana. Gdy kosmitka ją ignoruje, zostaje wyrzucona w łodzi, a gdy do środka dostaje się Rulk, Mercy każe mu zająć się Sternsem, samej zamierzając pomóc pragnącym śmierci w mieście – jak zauważa Leader, nie zważa ona na to, czy chodzi o mieszkańców, czy kosmitów.

Z kilkoma sekundami pozostałymi na liczniku, Venom odrzuca bombę, która uderza w jeden ze statków kosmicznych, którego oderwany fragment przebija się przez wrota. Wewnątrz, widząc zgromadzonych gangsterów, Punisher zamierza zająć się nimi raz na zawsze.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thunderbolts vol. 2 #16 Thunderbolts vol. 2 #16 Thunderbolts vol. 2 #16 Thunderbolts vol. 2 #16 Thunderbolts vol. 2 #16 Thunderbolts vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.