Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #22

Avengers vol. 5 #22

Avengers vol. 5 #22

"To the Earth..."

Postacie
Zapowiedź

• Bitwa o Ziemię zaczyna się w niebiosach.
• Black Order wykonuje swój ruch.

Cytat

Captain America: "The whole thing appears to be motivated by an overdue, unyielding desire to commit infanticide. Mad tyrant, indeed."
Captain Marvel: "All this? To kill his kid? Does that make sense to anyone?"
Annihilus: "Yesssssssss."

Streszczenie

Na pokładzie "Lilandry" Sunspot znajduje Cannonballa i Smasher w jednej z kajut. Drocząc się z parą, informuje ich, że zbliżają się do celu podróży. Wkrótce później na Tytanie zespół złożony z członków Avengers i Imperial Guard powala ostatnich strażników, Falcon jednak pozwala uciec jednemu z nich – chce bowiem, by Thanos wiedział, że się zbliżają.

Na Peak Black Dwarf, wezwany przez swojego pana do obrony zdobytej planety, otrzymuje nową broń – gigantyczną maczugę. Jeden ze sług zapewnia, że z pomocą oręża wymaże swoją porażkę z pamięci Thanosa, a słysząc to, członek Black Order miażdży go jednym uderzeniem.

Na pokładzie "Lilandry" Captain America przedstawia pozostałym nagranie od Iron Mana. Stwierdza, że siły Thanosa prawdopodobnie przejęły kontrolę nad Peak, więc aby przebić się przez blokadę, będą musieli odbić stację z rąk kosmitów. Podczas, gdy grupa Avengers – którzy znają rozkład stacji – zajmie się tą misją, flota koalicji będzie musiała zmierzyć się z armadą Thanosa.

Jakiś czas później, gdzieś pomiędzy Marsem a Ziemią. Captain Marvel przekazuje Steve'owi informacje zdobyte przez zwiadowców – flota Thanosa jest mniej więcej tak liczna, co ich własna. Manifold dodaje, że w przeciwieństwie do nich, korsarze Szalonego Tytana są wypoczęci i gotowi do akcji i przyznaje, że nie jest pewien, czy będzie w stanie ponownie stanąć do walki, nawet, jeśli zależy od tego życie jego rodziny i przyjaciół. Pyta, gdzie w tym sens, Steve i Carol stwierdzają więc, że nie należy szukać znaczenia w świecie, jedyne, co jest bowiem ważne, to decyzje, które podejmie w życiu. Gdy odchodzą, do Edena podchodzi Thor, który stwierdza, że Kapitanowie nie mogą się bardziej mylić. Oświadcza, że każdy – od człowieka po boga – kiedyś umrze, i każda śmierć będzie miała znaczenie. Obaj oni urodzili się, by stanąć do walki i odbić Ziemię. Pyta, czy Manifold stanie u jego boku.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #22 Avengers vol. 5 #22 Avengers vol. 5 #22 Avengers vol. 5 #22 Avengers vol. 5 #22 Avengers vol. 5 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.