Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #21

Avengers vol. 5 #21

Avengers vol. 5 #21

"Emancipation"

Postacie
Zapowiedź

• Powrót Mścicieli do naszego Układu Słonecznego.
• Upadek galaktycznego imperium.
• Powstanie nowego.

Cytat

Captain Universe [zabiwszy Budowniczego]: "He will build no more. Will you?"

Streszczenie

Stojąc nad nadal znajdującą się w stazie Captain Universe, Ex Nihilo oświadcza, że fakt, iż "Matka" jeszcze się nie obudziła jest symptomem poważniejszego problemu. Captain America stwierdza, że ledwo sobie radzi z problemami, o których wiedzą, Ogrodnik odpiera więc, że "Matka" mogłaby je rozwiązać. Pyta Rogersa, kiedy ostatnio widział cud.

Na Hali technicy Kree odbudowują komorę utrzymującą Supreme Intelligence przy życiu. Spytany o wydarzenia ostatnich dni, Supremor wyjaśnia, że pod pozorem kapitulacji, koalicja wysłała przeciw Budowniczemu wojownika, który go zabił. Choć Thor ogłosił to wyzwoleniem planety, Supremor wie, że była to jedynie anomalia i ostrzegł, że sytuacja się nie zmieniła – siły Budowniczych nadal są znacznie liczniejsze, a koalicja jest w rozsypce. Ronan próbował odwołać się do honoru ich ludu, Supreme Intelligence odparł jednak, że nic to dla niego nie znaczy w porównaniu z tysiącleciami zarejestrowanej w jego umyśle historii. Ronan jednak nie zgodził się i rozbił komorę, która właśnie została naprawiona. Supremor stwierdza, że Oskarżyciele i flota Kree wyruszyła na śmierć, a ci, którzy pozostali na planecie, będą musieli odpowiedzieć za ich czyny.

"Lilandra" zbliża się do Kymellii, gdzie Ronan prowadzi swych pobratymców do walki z Alephami, zdobywając planetę. Podobnie dzieje się na Centauri IV, gdzie nadal żywi Spaceknights, z pomocą tubylców, pokonują siły Budowniczych. Korm Prime zostaje odbite przez Skrullów, choć z dużymi stratami. Poległo też wielu żołnierzy Shi'ar, walczących u boku Avengers na wyzwolonym Rigel, a także na Formuhaut i straconym Chize. Widząc, że tracą impet, przywódcy koalicji decydują się otworzyć portal do Strefy Negatywnej, przez który atakuje Fala Anihilacyjna. Wyrządza ona pewne szkody flocie Budowniczych, ci jednak zauważają, że mają do czynienia z umysłem zbiorowym i w jednej chwili przejmują kontrolę nad Falą, każąc poszczególnym dronom się pożreć. Widząc to, Gladiator postanawia stanąć w pierwszym szeregu i zginąć wraz z innymi. Stwierdza, że teraz tylko cud będzie w stanie ich uratować.

Ex Nihilii zbierają się wokół Captain Universe, a "Ziemski' Ex Nihilo stwierdza, że szansa na cud wynosi jeden do miliarda. To jednak nie wystarczy, wzywa więc swych braci i siostry do nagięcia zasad. Dzięki połączeniu sił grupie udaje się przebudzić Matkę, która, dowiedziawszy się o tym, co czynią Budowniczy, teleportuje się na pokład ich jednostki dowódczej. Pyta, czemu robią oni to, co robią, jeden z kosmitów odpiera więc, że próbują uratować umierający Wszechświat – niszcząc punkt osiowy tego wymierania. Universe nie zamierza jednak na to pozwolić, stwierdzając, że musi odnaleźć coś, co straciła. Budowniczy nie zamierza jej słuchać i atakuje, zostaje jednak rozerwany na atomy. Taka dola czeka także pozostałych Budowniczych, poza jednym, który postanawia zbiec z tego Wszechświata. Przed zniknięciem uruchamia jednak autodestrukcję Alephów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #21 Avengers vol. 5 #21 Avengers vol. 5 #21 Avengers vol. 5 #21 Avengers vol. 5 #21 Avengers vol. 5 #21 Avengers vol. 5 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.