Avalon » Serie komiksowe » Infinity » Infinity #5

Infinity #5

Infinity #5

"The Left Hand of Death"

Postacie
Zapowiedź

• Wszechświat Avengers.
• Ruszenie bohaterów przeciw Thanosowi.
• Wojna o Ziemię rozpoczęta.

Cytat

Oracle: "We rallied to you, good Captain. We rallied to your standard... Dockrum VII is free again... and it's an Avengers world."

Streszczenie

Śmierć Budowniczego na Hali, transmitowana na cały Wszechświat, poderwała mieszkańców całego Uniwersum do czynu. Stanęli oni do walki przeciwko Budowniczym u boku innych ras na niezliczonych planetach. Jedną z nich był Dockrum VII, która wyzwolona została z pomocą Avengers. Oracle wskazuje zaskoczonemu Captainowi Americe wznoszony przez mieszkańców symbol ich niepodległości – gigantyczną literę A. Wyjaśnia, że za każdym razem, gdy Budowniczy ponosili straty, stało się tak dzięki Ziemianom – pozostali więc walczyli pod ich sztandarem.

Wkrótce później, gdy flota Budowniczych została ostatecznie pokonana, herosi wszystkich planet świętują swoje zwycięstwo. Gdy na miejscu zjawia się jednak Gladiator, nie jest on w nastroju na zabawę. Ze smutkiem informuje Rogersa, że dzięki na nowo uruchomionym komunikacjom dalekiego zasięgu dowiedzieli się, że Ziemia została podbita.

W Orollanie do rozpaczającego wśród ciał swoich rodaków Thane'a podchodzi Ebony Maw, stwierdzając, że Terrigeneza ujawniła jego prawdziwe ja, przed którym uciekał. Spytany, Szepczący wyjaśnia, że przez śmiercią uchroniło go jego pole siłowe, a przybył tu, gdyż uznał pomoc synowi Thanosa w uzyskaniu kontroli nad jego mocami za korzystne dla siebie. Prezentuje Inhumaninowi kostium zabezpieczający, dzięki któremu będzie musiał dotknąć swego celu, by użyć na nim swoich mocy. Thane zakłada strój i dziękuje kosmicie, ten jednak zamyka młodzieńca w polu siłowym.

W Wakandyjskiej Nekropolii technicy Thanosa próbują, bez skutku, rozgryźć zabezpieczenia bomb z antymaterią, Szalony Tytan każe więc Supergiant wykraść sekrety tej broni z umysłu uwięzionego Black Bolta. Po chwili z Thanosem łączy się Ebony Maw, który oferuje swemu panu jego syna. Otrzymawszy koordynaty, Tytan udaje się na miejsce wraz z Corvusem i Proximą.

W Australii Illuminati obserwują eksplozję Alternatywnej Ziemi, zastanawiając się nad kolejnym krokiem. Nagle Beast zauważa Maximusa i Lockjawa, którzy teleportują ich do Wakandy, gdzie obserwują oblężenie miasta. Iron Man stwierdza, że według jego systemów siły Thanosa wdarły się też do Nekropolii, a Maximus dodaje, że Lockjaw wyczuwa tam swego pana. Stwierdzając, że muszą chronić zebrane tam bomby, Black Panther decyduje się odbić Nekropolię.

Thanos dociera do Orollanu, gdzie odkrywa swego syna uwięzionego w polu siłowym. Nim jednak Maw zdąży to wyjaśnić, kosmici otrzymują komunikat z Tytana – zagłuszane ostrzeżenie.

Nie tak znowu daleko połączone siły Shi'ar, Kree i Skrullów oczekują na rozkazy. Captain America stwierdza, że pora wyzwolić jeszcze jedną planetę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Infinity #5 Infinity #5 Infinity #5 Infinity #5 Infinity #5 Infinity #5 Infinity #5 Infinity #5 Infinity #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.