Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #18

Deadpool vol. 3 #18

Deadpool vol. 3 #18

"The Good, the Bad & the Ugly" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Przeszłość Deadpoola została uzbrojona!
• Trzej byli członkowie Weapon Plus jednoczą się, aby ją powstrzymać!

Cytat

Wolverine: "I want to meet this woman that let Wade into her bed."
Deadpool: "I don't kiss and tell. Oh, okay! Twist my arm. It wasn't her bedroom - we did it in a pimp's game room."
Wolverine: "Of course you did."

Streszczenie

Captain America, Wolverine, Deadpool i koreańscy "X-Men" docierają w okolice Obozu 23, gdzie przetrzymywani są zakładnicy. Steve zastanawia się nad tym, jak dostać się do środka, Wade proponuje więc, by dać im to, czego pragną.

W obozie tymczasem siostra Butlera wprowadzana jest do specjalnego bunkra. Nagle Butler i Jong dowiadują się o upadku drugiej placówki – a chwilę potem zostają poinformowani, że Deadpool został schwytany. Gdy przybywają na miejsce, Butler rozpoznaje, że nie mają do czynienia z Wilsonem, jest już jednak za późno – "Cyclops" poraża wszystkich w pobliżu swoimi promieniami. Reszta grupy wykorzystuje chaos, by zaatakować obóz, a Deadpool zabija pułkownika. Podczas, gdy przerażony, Butler pędzi do bunkra, Captain America odnajduje kopalnie, w których pracowali zakładnicy. Rzuca się między nich a mających ich zabić żołnierzy w momencie, gdy ci mają zacząć strzelać i zasłania siebie i innych swą tarczą. Gdy ją opuszcza, widzi jednak tylko górę trupów i oddalającego się Deadpoola. Widząc, że jeńcy są bezpieczni, Cap rusza za Wadem, odnajdując go przed zamkniętym bunkrem. Zapewnia, że naukowiec nigdzie nie ucieknie i prosi, by najemnik wrócił do walki. Tymczasem Park, kopia Wolverine'a, zostaje postrzelony w głowę, dopada więc do niego Logan, zapewniając, że się z tego wyliże. Kim wyprowadza go jednak z błędu – głowa jego przyjaciela nie regeneruje się tak, jak reszta jego ciała. Ujawniając, że jego organizm próbuje też zaleczyć wszystkie naturalne otwory w ciele tak, jakby były ranami, stwierdza, że Logan okazałby mu łaskę, zabijając go. Chcąc nie chcąc więc, Logan wysuwa pazury...

Niedługo później obóz zostaje zdobyty. Kim dziękuje herosom za pomoc, a w tej chwili odnajduje go jego ukochana. Nie wszyscy mają jednak to szczęście – "Colossus" może bowiem jedynie opłakiwać swoich zmarłych. Widząc to, Cap i Wolverine proponują, że sami poszukają rodziny Deadpoola, ten jest jednak zbyt podekscytowany perspektywą ich spotkania. Dopiero, gdy kolejni więźniowie lamentują nad śmiercią innych domyśla się, co się stało, nadal jednak, nie słuchając Preston, wyrusza na poszukiwania. Błądząc w dymie, wkrótce wpada do dołu z ciałami, gdzie odnajduje ciało Carmelity. Wpada w rozpacz, obwiniając siebie za jej śmierć, i zaczyna przekopywać ciała, próbując znaleźć swoją córkę. Captain i Wolverine muszą go odciągnąć, zapewniając, że Butler za to zapłaci.

Ten tymczasem kończy operację na swojej siostrze, zapewniając, że wezwał już posiłki i że wszystko niedługo dobiegnie końca.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #18 Deadpool vol. 3 #18 Deadpool vol. 3 #18 Deadpool vol. 3 #18 Deadpool vol. 3 #18 Deadpool vol. 3 #18 Deadpool vol. 3 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.