Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Battle Of The Atom » X-Men: Battle Of The Atom #2

X-Men: Battle Of The Atom #2

X-Men: Battle Of The Atom #2

"X-Men: Battle Of The Atom" Part 10

Postacie
Zapowiedź

• Największa bitwa w historii X-Men.
• Wszyscy z X-Men muszą znaleźć swoje miejsce w świecie, który bardzo się zmienił.

Streszczenie

Pociski lecą w kierunku mutantów. S.H.I.E.L.D. nie ma pojęcia kto je wystrzelił, ale Maria Hill rozkazuje to wszystko natychmiast powstrzymać. Rozpoczyna się walka z rakietami. Połączone siły X-Men starają się powstrzymać ostrzał, a mają jeszcze do załatwienia sprawę z Bractwem z przyszłości. Beast [BotA] używa tej sytuacji, aby pokazać, że ludzie zawsze nienawidzili i będą nienawidzić Homo Superior. Kiedy już skupia na siebie uwagę zgromadzonych, śmiertelnie obrywa promieniem od przybyłych Sentinielów. Roboty jednak są małym problemem i po chwili jeden zostaje zniszczony, kiedy Phoenix przelatuje ze schwytaną Xorn przez jego środek. Walka się rozkręca i podczas niej ginie Colossus i Wolverine z przyszłości. W końcu dochodzi do pojedynku między Xorn a Loganem i Scottem. James na chwilę ogłusza kobietę ciosem z bańki i kiedy ma już wygrać starcie, zostaje odepchnięty mocą Grey. Cyclopsowi także nie udaje się odnieść sukcesu, ale w tym momencie do gry wkraczają oryginalni X-Men. Młodzi mutanci przechylają szale na swoją korzyść, a wyeksploatowana Xorn wybucha.


Po opadnięciu dymu na dół schodzi Maria Hill. Zastaje tam tylko maskę Xorn.


Epilog pierwszy. X-Men teleportują się do szkoły im. Jean Grey. Wolverine stwierdza, że jest tu niebezpiecznie dla oryginalnej piątki i mimo wszystko chce ich wysłać do swoich czasów. Ci jednak nie mają teraz takiej możliwości. Dlatego też Beast zacznie pracować natychmiast nad tym problemem. Cyclops informuje Logana, że S.H.I.E.L.D ma teraz swoje Sentinele i muszą się liczyć z kolejnym zagrożeniem. James jest tego świadomy, jednak chwilowy sojusz nie oznacza tego, że nadal są wrogami i karze drużynie Scotta wracać do siebie.


Epolog drugi. Kymera postanawia zostać w teraźniejszości aby złapać Bractwo, któremu udało się uciec. Jubilee żegna się z Sentinelem X. Shogo z przyszłości pociesza matkę, która chroni się przed słońcem, że za jakiś czas nie będzie miała z tym żadnych problemów


Epilog trzeci. X-Men przyszłości wracają do swoich czasów.


Epolog czwarty. Shadowcat stwierdza, że nie jest w stanie robić tego dłużej. Kitty dała szkole wszystko. To tutaj się wszystkiego nauczyła. Kiedy jednak najbardziej potrzebowała zaufania, nie otrzymała takiego. Kiedy oryginalni X-Men potrzebowali pomocy, nie dostali nic. Pryde dodaje, że nie może już tu przebywać. Odchodzi ze szkoły. Wolverine prosi, aby mutantka wzięła przerwę i to przemyślała, aby potem nie żałowała tej decyzji. Logan prosi, aby ta mu zaufała. Shadowcat nie jest do tego skora, po tym co się ostatnio stało. Kitty też zawiodła się na Icemanie, który na osobności mówił jej rożne obietnice, ale na kilka okazji, które nadarzyły się w ciągu ostatniego dnia, ani razu za słowami nie szły czyny. Bobby mówi, że Pryde sama chciała naruszyć czasoprzestrzeń.


Na odchodne Shadowcat przeprasza oryginalnych X-Men, że nie dotrzyma obietnicy prowadzenia i uczenia ich, ponieważ musi odejść. Grupa jednak przedyskutowała sytuacje i stwierdziła, że nie mogą zostać w szkole, jeśli nie są tam chciani i postanawiają ruszyć ze swoją nauczycielką. Przed zgromadzonych mutantów teleprtuje się Magik z Cyclopsem. Scott prosi Kitty i X-Men z przeszłości, aby zabierali bagaże, przy okazji dodaje, że propozycja dołączenia do jego drużyny, jest nadal aktualna dla wszystkich. Pryde wita się czule z Ilyaną i rusza za Scottem. Powoduje to wściekłość Wolverine'a.

Autor: Undercik

Galeria numeru

X-Men: Battle Of The Atom #2 X-Men: Battle Of The Atom #2 X-Men: Battle Of The Atom #2 X-Men: Battle Of The Atom #2 X-Men: Battle Of The Atom #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.