Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #37

Wolverine & the X-Men #37

Wolverine & the X-Men #37

Battle of the Atom Part 9

Postacie
Zapowiedź

• Wszyscy z X-Men (teraźniejsi i z przyszłości) oraz ich przeciwnicy zmagają się z tym, co stało się w części 8!
• Kiedy Plan A napastników nie wypalił, uruchamiają bardziej złowieszczy plan B w miejscu pierwszej misji X-Men.

Cytat

Wolverine: "I believe these really are the future X-Men. Wiccan there saved my life. Healed me after I got gutted by... by a son I'm apparently gonna have someday... with Mystique. I am never having sex again."

Streszczenie

Cyclops nakazuje Xorn wynieść się ze swojej głowy. Starsza Jean Grey nie zwraca uwagi na jego słowa. Całuje go, mimo jego protestów - Scott powtarza, że Xorn nie jest "jego Jean". Kobieta w końcu znika, a Cyclops orientuje się, że fałszywi X-Men z przyszłości w tym czasie zniknęli, zabierając ze sobą młodych X-Men z przeszłości. Kymera mówi, że złapała trop. Sentinel X nakazuje jej odszukać zbiegów. Cyclops zaczyna wydawać rozkazy, ale przerywa mu Wolverine. Powtarza te same rozkazy, kierując je do swojej grupy, a Cyclopsowi i jego grupie każe siedzieć na tyłkach i niczego nie dotykać.
Mutanci zaczynają dywagować o tym, czy nowym przybyszom z przyszłości można ufać, odżywa również konflikt między grupami Wolverine'a i Cyclopsa. Sentinel X precyzuje, że fałszywi X-Men z przyszłości to tak naprawdę ichnia wersja Bractwa Złych Mutantów.

Rozmowy przerywa Wolverine, oznajmiając, że wierzy nowym przybyszom. Pyta Beasta, co się stało z X-Men z przeszłości. Hank odkrywa, że Bractwo próbowało odesłać ich do przeszłości, ale nie udało im się. Dorosły Quentin Quire mówi, że to na razie nie możliwe. Zanim może wyjaśnić czemu, Kymera informuje zebranych, że znalazła ciało Deadpoola, ale ani śladu reszty. Beast mówi, że Bractwo zabrało Blackbirda. Zebrani zaczynają się zastanawiać, dokąd tamci mogli polecieć.

Tymczasem na pokładzie Blackbirda Bractwo deliberuje o swoim następnym ruchu. Stary Beast mówi, że czas na "plan B". Raze pyta, czy ma zabić młodych X-Men w jakiejś konkretnej kolejności, ale Xorn nie pozwala mu na to. Stara Jean precyzuje, że żadne z młodych X-Men nie może zginąć.
W ładowni Blackbirda młodzi X-Men zastanawiają się, co ich czeka. Młody Scott pyta młodą Jean o to, co zobaczyła w umyśle starej Jean podczas walki na Utopii. Jean mówi, że jeśli pozostaną w tym czasie, jedno z nich będzie odpowiedzialne za coś przerażającego, ale nie wie które - ani za co konkretnie.
Młodzi mutanci przerywają rozmowę. Blackbird szykuje się do lądowania. Jean telepatycznie podłuchuje urywek rozmowy Bractwa i odkrywa, że znaleźli się w miejscu, gdzie po raz pierwszy walczyli z Magneto - gdzie X-Men przeszli swój chrzest bojowy. Wylądowali koło bazy wojskowej Cape Citadel.

Tymczasem na pokładzie Helicarriera S.H.I.E.L.D. Maria Hill otrzymuje raporty o rozwoju wydarzeń. Pyta "agentkę Dazzler" - pod którą podszywa się Mystique - o to, jak S.H.I.E.L.D. powinno zareagować. Raven odpowiada, że będą potrzebowali więcej Helicarrierów.

W Instytucie Jean Grey Quentin Quire staje oko w oko ze swoim młodszym ja. Młody Quentin mówi, że ma mnóstwo pytań, ale Phoenix ma czas tylko na jedno. Młody Quire pyta, kiedy w końcu wyrwie się z tej budy. Starszy Quentin odchodzi, zanosząc się śmiechem.
W laboratorium Beasta Wolverine bezskutecznie próbuje przekonać Cyclopsa, że jego grupa może sama zająć się tym kryzysem. Rozmowę obu dowódców przerywa Beast, donosząc o ataku mutantów na Cape Citadel. Wolverine i Cyclops mobilizują swoje zespoły.

Bractwo demoluje Cape Citadel. Błysk teleportacji zwiastuje przybycie X-Men Wolverine'a, Cyclopsa i z przyszłości. Quentin niszczy kajdany blokujące moce, uwalniając młodych X-Men, którzy natychmiast dołączają do walki.

Pięć grup mutantów toczy zacięty bój. W czasie walki stary Iceman tłumaczy swoim młodszym odpowiednikom, że Ice Hulk był jednym z jego lodowych golemów, który zyskał świadomość i dostał się we władanie Xorn.

Bractwo przegrywa z kretesem, ale kiedy walka ma już się skończyć, na miejsce zlatują trzy Helicarriery S.H.I.E.L.D. Maria Hill nakazuje zebranym poddać się. Cyclops pyta Xorn, co chciała osiągnąć, ściągając uwagę S.H.I.E.L.D. Starsza Jean oznajmia, że chciała wszystkim pokazać, jak wygląda przyszłość i telekinetycznie odpala pociski wszystkich Helicarrierów. Wszyscy X-Men z przerażeniem obserwują nadlatujące w ich kierunku rakiety.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #37 Wolverine & the X-Men #37 Wolverine & the X-Men #37 Wolverine & the X-Men #37 Wolverine & the X-Men #37 Wolverine & the X-Men #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.