Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #6

X-Men vol. 3 #6

X-Men vol. 3 #6

"Battle Of The Atom" Chapter 7

Postacie
Zapowiedź

• Chaos w Jean Grey School kiedy X-Men i X-Men z przyszłości zostają zaatakowani!
• Rachel Grey jest jedynym z pośród X-Men, która jest w stanie przeciwstawić się tajemniczym napastnikom!

Streszczenie

Szkoła im. Jean Grey. Jubilee budzi się. idzie sprawdzić, co u Shogo. Chłopiec nie może być szczęśliwszy, kiedy bawi się z Broo.

Później. Roxxy i Hasako dają Jubilee skonstruowane przez siebie urządzenie. Dzięki niemu Shogo ma być bezpieczniejszy, jeśli znów X-Men zabiorą go na misję. Rozmowę przerywa im telepatyczne wezwanie od Rachel. Mają zabezpieczyć młodego Beasta i Icemana. Niestety, ci zniknęli z Magik.

Tymczasem w Blackbirdzie Logan rozmawia telepatycznie z Rachel. Prosi dziewczynę, by miała oko na "X-Men z przyszłości", bo na pewno coś przed nimi ukrywają.

Hangar. Przeszli, teraźniejsi i przyszli X-Men wrócili do szkoły. Xorn chce jak najszybciej odesłać młodych do przeszłości. Roxxy informuje, że młodzi Bobby i Hank zniknęli, co wywołuje w Xavierze furię. Nie zważając na protesty dziewczyny wydziera z jej umysłu prawdę o tym, gdzie i z kim zniknęli. Logan jest wściekły, że Xavier ośmielił się zaatakować jego uczennicę. Mężczyzna uznaje jednak, że skoro niedługo pojawią się kolejni goście z przyszłości, nie ma sensu podtrzymywać maskarady. Zaczyna się walka.

Tymczasem w laboratorium Beasta, do którego udali się Xorn, Storm, Iceman, Beast oraz młodzi Cyclops, Jean i Warren, trwają przygotowania do odesłania młodych. Xavier informuje Xorn telepatycznie, że nie muszą więcej udawać. Kobieta obezwładnia wszystkich telepatycznie.

W hangarze dzieciak Logana i Mystique stoi nad powalonym "ojcem". Xavier atakuje telepatycznie Rachel, co wywołuje furię u Jubilee. Dziewczyna atakuje, ale Iceman-golem odrzuca ją na drugi koniec hangaru. Rogue chce przejąć jego zdolności, ale z zaskoczeniem stwierdza, że Iceman z przyszłości nie jest "kimś", ale "czymś". Zostaje obezwładniona. Wtedy do akcji wkracza Psylocke.

Tymczasem na płaszczyźnie astralnej Rachel pojedynkuje się z Xavierem. Udaje mu się go pokonać, ale wtedy Molly ją ogłusza. Tylko Betsy jest zdolna do walki, a trzyma w rękach Shogo, co drastycznie ogranicza jej opcje. Z oddali Jubes krzyczy do syna, by wcisnął przycisk w trzymanej w rękach błyskotce. Chłopiec robi to i otacza go pole siłowe. Dzięki temu Psylocke ma obie ręce wolne i może ruszyć do ataku. Jubille przechwytuje zamkniętego w bańce syna i chwytają po drodze Roxxy ucieka z hangaru. Betsy osłania ich odwrót.

W laboratorium Xorn i Beast próbują odesłać trojkę młodych do ich przeszłości. Storm, Iceman, Beast i Kitty mają założone neutralizatory. Ororo odgraża się, ale Xorn stwierdza, że tym razem - chociaż Storm jest wybitnym przywódcą - nie wygra. Beast właśnie włamał się do systemu i zamknął wszystkich uczniów i nauczycieli w salach. Xavier obezwładnił Krakoę. Systemy bojowe szkoły są w najwyższej gotowości, mogą spokojnie czekać na "przyjaciół" w przyszłości.

Zespół Cyclopsa wraz z prawdziwymi X-Men z przyszłości obserwują szkołę z oddali. Scott obawia się wykrycia, jeśli podejdą bliżej. Sentinel-X ląduje jednak na terenie szkoły akurat przy wyjściu awaryjnym z hangaru, z którego wychodzą Jubilee i Roxxy. Widzą je zdejmuje maskę. wita swoją mamę. Psylocke, która ranna do nich dołącza mówi jednak, że to nie pora na spotkanie po latach.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #6 X-Men vol. 3 #6 X-Men vol. 3 #6 X-Men vol. 3 #6 X-Men vol. 3 #6 X-Men vol. 3 #6 X-Men vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.