Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #17

All-New X-Men #17

All-New X-Men #17

"X-Men: Battle Of The Atom" Part 6!

Postacie
Zapowiedź

• Magik i młody Beast z misją specjalną!
• X-Men i X-Men z przyszłości mają Jean Grey i Cyclops i zamierzają odesłać ich z powrotem do przeszłości wraz z resztą oryginalnych X-Men.
• Ale kto się im sprzeciwia i dlaczego?

Cytat

Iceman: "But it seems to me that you guys should have been able to stop this from happening of need to take some responsibility for this happening!"
Iceman: "Or at least tell me why I'm a wizard now or whatever that is!!"

Streszczenie

Przyszłość. Beast i Jean proponują Dazzler wystartowanie w wyborach prezydenckich. Według ich szacunków kobieta ma szanse zostać pierwszym prezydentem USA z genem X.

Nieco później, scena pod Białym Domem. Zebrany tłum szaleje. Alison Blaire została wybrana prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dazzler dziękuje najpierw Beastowi, który ją do tego przekonał, a następnie każdemu kto na nią zagłosował. Kiedy ma już wygłosić mowę, o tym jaki się stał świat i na jakie zmiany jest gotowy, mutantka zostaje zabita przez wycelowany w nią ogromny płomień. Po nim nadciąga cała chmara potworów, która atakuje X-Men a także zebrany tłum.

Jean Grey School for the Gifted, jeszcze później. X-Men przyszłości sugerują Magik, Beastowi i Icemanowi, aby Ci natychmiast wrócili do swoich czasów. Dosyć sceptyczne nastawienie do przybyszów przerywa Colossus, który z radości przytula Illyanę. Wolverine [starsza Jubilee – dop. Undercik] nie jest jednak w sielankowym nastroju i mówi, że osoby z przeszłości, nie powinny znać przyszłości, szczególnie swojej. Teleporterka jednak ma ważniejszy cel, ponieważ musi ustalić kim jest grupa, która przybyła do ich czasów. X-Men zaprzeczają, aby mieli z nimi coś wspólnego.

Trochę wcześniej, ale nadal w przyszłości. Zrozpaczony Beast pochyla się nad zwłokami Dazzler. Kiedy Colossus i Ice Master chcą aby Hank z nimi wrócił, McCoy stwierdza, że ludzie zawsze ich nienawidzili i zawsze będą. Nieważne co zrobią i tak są głupkami, gdyż Homo Sapiens nigdy ich nie zaakceptują.

Jean Grey School for the Gifted, później. Sentinel-X nie chce udzielać informacji na temat motywacji grupy która znajduje się w przeszłości. Iceman stwierdza jednak, że to nie ma znaczenia, ponieważ źli X-Men zdążyli się już cofnąć w czasie i mogą tam narobić wielkiego bałaganu, a to X-Men przyszłości powinni ich zatrzymać, a jeśli tego nie zrobili, to powinni ponieść konsekwencje swoich czynów. Poza tym Bobby chce wiedzieć czy w przyszłości będzie Ice Thingiem czy Ice Masterem. Okazuje się, że tym drugim, ale ten pierwszy jest częścią jego mocy, której jeszcze nie poznał. Całą rozmowę przerywa Wolverine, która każe starszym odpowiednikom zamilczeć na temat przyszłości. Po chwili na dobre wywiązuje się dyskusja, na temat pomocy w przeszłości. [Pisząc to streszczenie równie dobrze mógłbym zaprosić Dziesiątego Doctora, ponieważ "It's more like a big ball of Wibbly Wobbly Timey Wimey.... Stuff" – dop. Underick]

Xavier Secret School, teraźniejszość. X-Men Cyclopsa wracają do swojej bazy. Po drodze Scott zastanawia się nad planem dalszych działań. Kiedy Emma pyta się gdzie wcięło Magik, ta pojawia się przed drużyną i przedstawia im prawdziwych X-Men przyszłości.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #17 All-New X-Men #17 All-New X-Men #17 All-New X-Men #17 All-New X-Men #17 All-New X-Men #17 All-New X-Men #17 All-New X-Men #17 All-New X-Men #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.