Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men Special » All-New X-Men Special

All-New X-Men Special

All-New X-Men Special

"The Arms of the Octopus" - part 1: "Elegy in the Classroom"

Postacie
Zapowiedź

• The All-New X-Men spotykają the Indestructible Hulka i Superior Spider-Mana!
• Czego chce Doctor Octopus od All-New X-Men i w jaki sposób nadal żyje?!
• To natychmiast przyciąga uwagę Superior Spider-Mana, ale co to ma wspólnego z Hulkiem?

Cytat

Spider-Man: "Now you! Jean Grey clone!"
Marvel Girl: "I'm not a clone."
Spider-Man: "I'm certain that's exactly what the first clone said."

Streszczenie

[Uwaga: historia ta rozgrywa się przed wydarzeniami z Battle of the Atom – przyp. S_O]

Korzystając z dnia wolnego, oryginalni X-Men odwiedzają Nowy Jork. Współczesne Times Square okazuje się jednak dla nich zbyt przytłaczające, czwórka rozdziela się więc. Hank i Bobby udają się do parku, gdzie McCoy zauważa dziewczynę czytającą tomik poezji i zaczyna z nią rozmawiać o autorce. Okazuje się, że dziewczyna tak naprawdę jest studentką fizyki specjalizującą się w problemach temporalnych, rozmowę przerywa jednak złodziej, uciekający z torebkami pobliskich joginek. Hank rusza za nim w pogoń, szybko więżąc go w konarach drzewa, a domyśliwszy się, że ma do czynienia z mutantem, dziewczyna jest zachwycona. Rozmowa zaczyna toczyć się znacznie swobodniej, okazuje się też, że Molly studiuje u tego samego doktora – Davida Jude'a – na którego zajęcia uczęszczał Hank. Po chwili rozmowy zaprasza mutanta do laboratorium. Tam spotykają się z doktorem, który rozpoznaje Hanka – choć zauważa, że wygląda on zaskakująco młodo. McCoy z kolei zwraca uwagę na fakt, że naukowiec trafił do starego laboratorium w piwnicy, choć wcześniej miał dla siebie całe skrzydło, ten wyjaśnia więc, że jego specjalność – promieniowanie gamma – jest naznaczone stygmą. Nadal jednak wykorzystuje swą wiedzę w pracy nad czasem. Nagle jedno z jego urządzeń wykrywa znaczny wzrost promieniowania, a po chwili przez ścianę przebija się Doctor Octopus, żądający doktora Jude'a. Beast atakuje łotra, zostaje jednak odrzucony i ląduje zaraz obok Scotta i Jean. Włączają się oni do walki, po chwili na miejscu zjawia się też Iceman. Nie są oni jednak w stanie poradzić sobie z Ockiem, przynajmniej do czasu, aż na miejscu nie zjawi się Spider-Man. Widząc przeciwnika, heros bierze to do siebie i, omijając macki, uderza Doctora, zostaje jednak poparzony – jak wyjaśnia Hank, Octopus wydziela bowiem potężne dawki promieniowania gamma. Pająk próbuje pokierować działaniami X-Men, wymaga jednak od młodych herosów zbyt wiele. Widząc to, każe po prostu Bobby'emu otoczyć jego pięści warstwą lodu i nokautuje Octopusa. Nie zamierza jednak pozwolić na to, by S.H.I.E.L.D. zajęło się łotrem, zamierzając samemu rozwiązać tę sprawę. Hank ma więc pomysł na to, gdzie umieścić łotra.

Wkrótce później Doctor Octopus zostaje umieszczony w ołowianej komorze, gdzie Spider-Man rozbraja jego uprząż. Cały czas podkreśla też, że nie mogą mieć do czynienia z prawdziwym Ockiem, Molly sugeruje jednak, że łotr mógł przybyć z innego czasu – na co wskazują jego radioaktywność i poszukiwania Jude'a. Pająk oświadcza, że podróże w czasie są nadzwyczaj rzadkie, wtedy jednak X-Men ujawniają, że w istocie są oryginalnymi uczniami Xaviera przybyłymi z przeszłości. Jude wysuwa teorię, że wehikuł, który ich tu sprowadził, mógł ulec awarii. Nie są jednak w stanie przeprowadzić odpowiednich testów w związku z bijącym od łotra promieniowaniem gamma. Spider-Man uznaje, że tylko jedna osoba może im pomóc. Wkrótce później łączy się z agentami S.H.I.E.L.D., prosząc o kontakt z jednym z ich agentów. Ci jednak odpierają, że heros będzie musiał poczekać – Hulk jest bowiem w trakcie miażdżenia.

[Uwaga: Historia kontynuowana jest w Indestructible Hulk Special – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Men Special All-New X-Men Special All-New X-Men Special All-New X-Men Special All-New X-Men Special All-New X-Men Special All-New X-Men Special

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.