Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #17

Deadpool vol. 3 #17

Deadpool vol. 3 #17

"The Good, the Bad & the Ugly" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• W środku wrogiej intrygi, Deadpool spotyka pewnych przyjaciół...
• Captain America & Wolverine zostają wciągnięci przez tajemnice z przeszłości Deadpoola.

Cytat

Deadpool: "Uh-oh. What's going on with that boo-boo?"
Wolverine: "I lost my healing factor. Long story."
Deadpool: "Aw, poor widdle Wolvie. Where were you when you lost it?"
Wolverine: "I'm gonna stab you."
Deadpool: "Sounds like you're already feeling better!"

Streszczenie

Dawno temu. Podczas uwalniania obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu Captain America przyznaje Bucky'emu, że nie wie, jak doszło do tej sytuacji, ale muszą zrobić wszystko, by się nie powtórzyła.

Teraz. Deadpool uwalnia Captaina i Wolverine'a, wyjaśniając, dokąd trafili. Domyśla się, że gdy Butler odkrył, że skontaktował się z herosami, wolał nie ryzykować, dlatego ich porwał. Dodaje też, że łotr prawdopodobnie przetrzymuje też jego córkę. Wściekły Logan stwierdza, że jest gotowy obrócić obóz w perzynę, a i Steve uważa, że to coś, co muszą zrobić. Wtedy zjawia się przed nimi Kim, a po chwili na miejsce przybywają pozostali "X-Men", prowadzeni przez kopię Wolverine'a. "Nightcrawler" stwierdza, że nie mogą pozwolić, by wieść o ich powstaniu dotarła do drugiego obozu, inaczej bowiem zginą przetrzymywane tam ich rodziny.

Pierwszym celem są wieżyczki strażnicze. Kim teleportuje na jedną z nich Deadpoola, który powala strażnika i, przejąwszy jego karabin, strzela do pozostałych wartowników. Pouczane przez Logana kopie jego samego i Colossusa próbują obezwładnić kolejną wieżyczkę za pomocą Fastball Special, kolos chybia jednak, na szczęście ich cel zostaje zniszczony przez "Cyclopsa". Tymczasem dwójka strażników wstrzykuje sobie przygotowany na tę sytuację specyfik, pod którego wpływem przekształcają się w golemy. Chwytają oni "Sunfire'a" i ciskają nim w drut kolczasty otaczający obóz, po czym dopadają do kopii Thunderbirda. Captain America zwraca jednak na siebie ich uwagę, a gdy nie chcą oni się poddać, Wolverine dopada do jednego z nich, wyrywając dziurę w jego piersi, a Deadpool wpycha tam granat, zabijając przeciwnika. Drugi strażnik zmienia więc zdanie i wyjaśnia, gdzie znajduje się drugi obóz. Deadpool tymczasem zauważa, że Logan został ranny, a gdy słyszy, że mutant tracił swój czynnik gojący, daje mu plaster i pociesza go, stwierdzając, że on sam też nie tak dawno stracił swój, ale znowu jest jak nowy. Pyta też schwytanego strażnika, gdzie jest Butler, ten więc odpiera, że razem ze swoją siostrą i pułkownikiem Jongiem udał się do drugiego obozu.

Tam tymczasem, nieświadomy wydarzeń w drugim obozie, Jong wysuwa propozycję, by tutejszych więźniów również poddać przemianie, Butler odpiera więc, że ma on wystarczająco dużo próbek genetycznych mutantów, a także niekończący się zapas tkanek Deadpoola, by to osiągnąć. Sam zamierza uleczyć swoją siostrę i zniknąć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #17 Deadpool vol. 3 #17 Deadpool vol. 3 #17 Deadpool vol. 3 #17 Deadpool vol. 3 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.