Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #16

Deadpool vol. 3 #16

Deadpool vol. 3 #16

"The Good, the Bad & the Ugly" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• W środku wrogiej intrygi, Deadpool spotyka pewnych przyjaciół...
• Captain America i Wolverine zostają wciągnięci przez tajemnice z przeszłości Deadpoola.

Cytat

Deadpool: "I'm glad I met you, Butler. I feel better about the horrible life I've led. I'm going to kill you and leave now."
Butler: "If you do that, you'll never see your family again."

Streszczenie

Z Butlerem spotyka się pułkownik Jong, który ogłasza, że jego przełożeni nie są pewni, czy fakt, że naukowiec dzieli swoją uwagę między ich projektem a zdrowiem swojej siostry leży w ich najlepszym interesie, ten więc zapewnia, że kobieta jedynie korzysta z tego, co on odkrywa dla nich. Wyjaśnia, że projekt wchodzi w najważniejszą fazę, a to między innymi w związku ze schwytaniem Deadpoola – od kiedy odkrył, że jest ich "dawcą", pozostawianie go na "wolnym wybiegu" przestało być opłacalne. Wyjaśnia, że to jego unikalne DNA jest potrzebne Jongowi i jego projektowi, i że zapewniają sobie jego współpracę w ten sam sposób, co w przypadku innych pacjentów. Gdy udają się oni ich zobaczyć, urządzenie w udzie Wade'a zostaje zdetonowane, a on sam budzi się, zabijając zgromadzonych naukowców. Zauważa, że korzystali oni ze specyfiku zwanego "Tabula Rasa", a Preston wyjaśnia, że jest to eksperymentalna substancja, która ma za zadanie ułatwić astronautom przetrwanie długotrwałych podróży, może też jednak być używana do manipulacji wspomnieniami – co wyjaśnia dziury w pamięci najemnika. On sam tymczasem odnajduje drogę na zewnątrz, a stając przed gigantycznym pomnikiem Kim Dzong Ila zaczyna się domyślać, gdzie jest. Nieopodal zauważa zamknięty obóz, a zjawiający się za nim Butler oświadcza, że znajdują się tam odpowiedzi na wszystkie jego pytania. Mając głowę projektu na swojej łasce i mimo protestów Preston, Wade udaje się tam razem z nim, gdzie odkrywa zdeformowane "kopie" X-Men – a konkretnie drużyny, która wyruszyła na Krakoę. Butler wyjaśnia, że to on zdecydował, że Wilson powinien być "wolny" i że DNA najemnika jest niezbędne, by nadać zwykłym ludziom moce mutantów. Gdy jednak Wade postanawia zapłacić mu za całe cierpienie, które wywołał, ten odpiera, że jeśli to zrobi, nigdy już nie zobaczy swojej rodziny – nie starej, lecz tej, którą stworzył, zapładniając Carmelitę Camacho. Informacja ta rozprasza Deadpoola na tyle, że Butler jest w stanie strzelić mu w głowę.

Przez następne dni Preston próbuje przemówić do Wade'a, mając nadzieję, że ten cokolwiek powie, najemnik w końcu przypomina sobie, że jego córka ma na imię Eleanor. Kilka lat temu Carmelita próbowała wyciągnąć od niego alimenty, on jednak był pewien, że to przekręt – kobieta była zbyt piękna. Agentka próbuje go zapewnić, że nie musi być to prawda, akta S.H.I.E.L.D. słowem bowiem nie wspominają o jego dziecku. Nagle przez Deadpoolem zjawia się "Nightcrawler", który pyta, czemu Wade wygląda jak on i jego kompani. Widząc, że jej "gospodarz" nie zamierza nic zrobić, Preston przejmuje kontrolę nad ciałem i wyjaśnia, że jest on pierwszym eksperymentem Butlera i że pozostali zostali stworzeni na podstawie genów jego i pewnych mutantów. W zamian pyta, kto uczył koreańskiego "Elfa" – który przedstawia się jako Kim – korzystać z jego mocy, okazuje się jednak, że po prostu był jedyną z kopii Kurta Wagnera, której udało się teleportować z lufą przytkniętą do głowy. Kim wyjaśnia też, że on i jego kompani nie uciekli dotychczas, ich rodziny są bowiem przetrzymywane w innym obozie. Dodaje, że pozostali uznali Wade'a za pułapkę, on jednak zobaczył przerażenie w oczach ich ciemiężyciela i uznał, że dzięki niemu mają szansę. Razem przekradają się przez ciemną i deszczową noc do sporego budynku, podczas więc, gdy Kim teleportuje się do środka, Wade-Preston powala stojących u drzwi strażników i wchodzi do środka. Tam odnajdują kapsułę transportową, agentka wyjaśnia więc, że S.H.I.E.L.D. wprowadziło tajne kody dostępu do wszystkich urządzeń tego typu, by móc sprawdzić, czy coś jest w nich szmuglowane. Ku swemu zaskoczeniu, odkrywają w środku uśpionych Captaina Americę i Wolverine'a.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #16 Deadpool vol. 3 #16 Deadpool vol. 3 #16 Deadpool vol. 3 #16 Deadpool vol. 3 #16 Deadpool vol. 3 #16 Deadpool vol. 3 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.