Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #36

Wolverine & the X-Men #36

Wolverine & the X-Men #36

Battle Of The Atom Part 5

Postacie
Zapowiedź

• Koniec pierwszego miesiąca historii kończy się wielkim zwrotem akcji!
• Los All-New X-Men zdecyduje sie tutaj!

Cytat

Cyclops: "You know what, Logan, maybe I should go back in time and bring your younger self to the present, so you can tell yourself to your face what a hypocrite you've become."
Wolverine: "Damn it, Scott, don't do this. They're kids! And they don't belong here!
Young Cyclops: "Stop it! Stop talking about us like we're children! We're the X-Men! We're the original X-Men! And we'll leave when we're damn good and ready!"

Streszczenie

San Francisco, ruiny Utopii. Cyclops pomaga swojej młodszej wersji zebrać się po telepatycznym ataku. Informuje go, że choć wyglądają, jakby tylko stały nieruchomo, to młoda Jean Grey wraz z Emmą Frost i Kukułkami Stepford toczą właśnie telepatyczną bitwę z Xorn. Starszy Summers domyśla się, że Xorn to tak naprawdę dorosła wersja Jean Grey z przeszłości.

Uwagę Summersów zajmuje przybycie Wolverine'a i jego X-Men - wraz z resztą X-Men z przyszłości. Logan próbuje przekonać Cyclopsa, by pozwolił mu zabrać młodych X-Men. Summers nie zgadza się. Rozmowę przerywają promienie młodszego Cyclopsa. Atak powala Wolverine'a na ziemię. Młody Scott krzyczy, że nie są dziećmi, i że opuszczą tę epokę kiedy sami się na to zdecydują.

Storm nakazuje spokój, jednak już po chwili mutanci z grupy Cyclopsa - zarówno z przeszłości, jak i jego obecni uczniowie - ponownie rwą się do walki. Młody Scott pyta, jak o pokojowych zamiarach grupy Wolverine'a ma świadczyć Xorn, która właśnie filetuje umysły Kukułek.

Xorn eliminuje Kukułki i Emmę. Na płaszczyźnie astralnej pozostała już tylko ona i jej młodsza wersja.

Rachel Grey i Shadowcat wypytują Shadowcat z przyszłości o jej wersję Jean. Starsza Pryde mówi, że ta Jean przeżyła tak straszne rzeczy, że nie cofnie się przed niczym, by do nich nie dopuścić. Nawet, gdyby miała zabić swoją młodszą wersję, a co za tym idzie - przekreślić własne istnienie.

Młody Scott bezskutecznie atakuje Xorn. Ice Hulkowi się to nie podoba. Nastroje zebranych ponownie się pogarszają. Beast zwierza się swojemu starszemu odpowiednikowi, że przygniata go poczucie winy za wszystko, co się dzieje. Starszy Beast ignoruje go. Rozkazuje swoim towarzyszom, by pochwycili X-Men z przeszłości. Wywiązuje się walka.

Walka na płaszczyźnie astralnej wciąż trwa. Młoda Jean okazuje się silniejsza, niż starsza Jean przypuszczała.

Tymczasem w Instytucie Jean Grey, Iceman niańczy Shogo, a Beast przegląda informacje o podróżnikach w czasie i alternatywnych przyszłościach, z którymi X-Men mieli do czynienia. Podejrzewa, że X-Men z przyszłości, którym tak zależy, by X-Men z przeszłości wrócili do swojego czasu, coś ukrywają. W tym momencie w błysku teleportacji pojawia się Magik. Potwierdza jego podejrzenia, mówiąc, że odwiedziła tamtą przyszłość i chce ją pokazać im obu. Iceman zostawia Shogo pod opieką Broo i cała trójka rusza w podróż w czasie.

Młoda Jean zdobywa wyraźną przewagę nad swoją starszą wersją. Xorn zaczyna ją błagać, by zgodziła się wrócić do swojej epoki. Młoda Jean żąda, by Xorn powiedziała jej, co takiego strasznego ma się wydarzyć. Kiedy starsza Jean odmawia, młoda Jean po prostu wyciąga te informacje z jej głowy. Jest przerażona tym, co widzi.

Chaotyczną walkę przerywa okrzyk Deadpoola z przyszłości. W długiej przemowie przekonuje, że nie może już tego znieść, i że jeśli jego grupa miałaby wrócić do przyszłości, w której nic się nie zmieni, to on woli się zabić. Przykłada sobie pistolet do głowy i ma już pociągnąć za spust, gdy przerywa mu młoda Jean. Mówi wszystkim, że wraz ze swoją grupą wróci do swojego czasu. Na pytanie młodego Scotta o to, co zobaczyła, mówi, że lepiej będzie, jeśli się nie dowie.

Cyclops i jego grupa nie mają wielkiego wyboru - pozwalają grupie Wolverine'a odejsć z młodymi X-Men. Logan dziękuje Deadpoolowi za interwencję. Kiedy Wolverine znajduje się poza zasięgiem słuchu, Wade mówi pod nosem, że niemal żałuje, że taka dobra przemowa była kłamstwem.

Magik, młody Iceman i młody Beast lądują w przyszłości, na progu pięknego, rozbudowanego Instytutu Jean Grey. Zatrzymują ich Sentinele, uprzejmie informując, że podróżujący w czasie powinni się zgłosić do recepcji. Roboty zostają odwołane przez człowieka w zbroi - Sentinela X - mówiącego, że X-Men zajmą się gośćmi. Towarzyszą mu: dorosły Quentin Quire - Phoenix; dorosły Wiccan - Sorcerer Supreme; Kymera - córka Storm, oraz starsi: Jubilee, Iceman i Colossus.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #36 Wolverine & the X-Men #36 Wolverine & the X-Men #36 Wolverine & the X-Men #36 Wolverine & the X-Men #36 Wolverine & the X-Men #36 Wolverine & the X-Men #36 Wolverine & the X-Men #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.