Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #12

Uncanny X-Men vol. 3 #12

Uncanny X-Men vol. 3 #12

"Battle Of The Atom" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Uncanny X-Men dołączają do wydarzeń. Po czyjej staną stronie?

Cytat

Maria Hill: "People Always complain about Wolverine doing whatever he wants whenever he wants but Wolverine holds to a code. He's samurai with a code. A messed up code, but a code nonetheless."

Streszczenie

Helicarrier. Maria Hill Dowiaduje się o kolejnych problemach wywołanych przez X-Men, a konkretniej Beasta. Tym razem chodzi o zaburzenia czasoprzestrzeni. Agentka narzeka na McCoy'a. O ile Wolverine działa według jakiegoś kodeksu, to Henry robi co tylko sobie wymyśli. Kobieta rozkazuje Dazzler sprawdzić co planuje mutant, zanim X-Men wysadza przez przypadek księżyc.

Utopia. Jean i Scott z przeszłości docierają do drużyny Cyclopsa. Po chwili interakcji Emma i Kukułki sprawdzają umysł Grey, aby sprawdzić z czym przybyli. Magik potwierdza, że osoby które przybyły do szkoły Wolverine'a to rzeczywiście X-Men z przyszłości, ponieważ jak się okazuje, Rosjanka przeniosła się na chwile w czasie. Po tych słowach dziewczyna znika. Po wyjaśnieniu całej sytuacji z którą zetknęli się przybysze z przeszłości, Ci pytają Summersa, czy im pomogą.

Wybrzeże Pacyfiku. Połączone siły X-Men z przyszłości i teraźniejszości poszukują uciekinierów. Shadowcat staje w obronie swoich podopiecznych, ponieważ uważa, że każdy powinien decydować o swoim losie i jeśli dzieciaki chcą zostać, to powinni to zrobić. Kitty z przyszłości pyta jednak, czy oby na pewno, jeśli zagrożona jest czasoprzestrzeń. Współczesna Pryde nie może jednak uwierzyć, że tak zmieniła się przez kilka lat. Po chwili dyskusja nabiera na sile i kolejni mutanci biorą w niej udział. Nie dochodzi jednak do konsensusu, a większym zmartwieniem okazuje się fakt, że Xavier nie może namierzyć Jean i Scotta.

Cyclops podjął decyzje, że pomoże uciekinierom. Sprzeciwia się temu Emma jak i Magneto. Lider zespołu stwierdza, że ma to wszystko pod kontrolą i podtrzymuje decyzje. Nagle odzywa się Angel który od jakiegoś czasu chciał wrócić do swoich czasów. Jeżeli brak powrotu ma się równać wielkim problemom, to Warren jest jeszcze bardziej przekonany o słuszności swojego zdania. W trakcie swojego wywodu mutant milknie. Młodszy Scott spogląda na Jean, myśląc, że ta znów użyła telepatii. Okazuje się jednak, że uczyniła to Xorn, która właśnie przybyła na Utopie z resztą X-Men. Okazuje się, że teraz wszyscy obecni stoją w bezruchu, a Grey z przyszłości atakuje telepatycznie swoją młodszą wersję. Kiedy wydaje się, że wszystko już przesądzone, do gry wkraczają Emma i Stepford Cuckoos.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #12 Uncanny X-Men vol. 3 #12 Uncanny X-Men vol. 3 #12 Uncanny X-Men vol. 3 #12 Uncanny X-Men vol. 3 #12 Uncanny X-Men vol. 3 #12 Uncanny X-Men vol. 3 #12 Uncanny X-Men vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.