Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #5

X-Men vol. 3 #5

X-Men vol. 3 #5

"Battle Of The Atom" Chapter 3

Postacie
Cytat

Iceman z przyszłości: "NnNNnNGGgHHhhH..."
Iceman z teraźniejszości: "I like this dude!  I don't have to worry about him preempting any of my killer one-liners."

Streszczenie

Szkoła im. Jean Grey. Pochodząca z przyszłości patronka obiektu tłumaczy zebranym, że jej moce są teraz tak potężne, że przez większość czasu musi nosić specjalny hełm, który też z powrotem zakłada. Młody i teraźniejszy Hank zaś prezentują pozostałym nowy samolot, nad którym ostatnio pracowali - Dove. To nim podążą za Scottem i Jean. Goście z przyszłości a z nimi teraźniejszy Beast, Iceman, Storm, Rogue i Wolverine, ruszają w pogoń.

Kalifornia. Jean i Scott kradną z ogródka podmiejskiej rodziny ubranie, by wtopić się w tłum. Summers kradnie motor, podczas gdy Grey skupia się, by maskować ich obecność przed telepatycznym sondowaniem.

Tymczasem X-Men odnajdują porzuconego przez parę Blackbirda. Rozdzielają się na dwa samoloty i podejmują poszukiwania.

Szkoła im. Jean Grey. Podczas gdy młodzi Hank i Bobby oglądają sport, Rachel i Kitty rozmawiają przy jedzeniu. Summers stwierdza, że nie zszokował jej widok jej mamy z przyszłości. Sama jest podróżnikiem w czasie, więc jest w stanie zrozumieć punkt widzenia młodej Jean, która nie chce zostać odesłana w przeszłość. Kitty się z nią zgadza. Chociaż obie wiedzą, że igrają z ogniem i od tej decyzji może zależeć los rzeczywistości, nie chcą zmuszać młodych do powrotu. Chcą, by sami podjęli taką decyzję. Rachel proponuje więc, by wzięły sprawy w swoje ręce.

Kalifornia. Uciekający na motorze Scott i Jean zastanawiają się, czy ktoś byłby w stanie im pomóc. Do tego Scott ma wątpliwości, czy nie ryzykują zbyt wiele, skoro cała rzeczywistość może się zapaść. Jean odpiera, że życie jest niebezpieczne. Ma nawet pomysł, kto mógłby ich wspomóc, ale Scottowi się to nie spodoba, bo na chwilę będzie musiała przestać ich telepatycznie osłaniać.

W tej chwili podróżujący w Blackbirdzie i Dove X-Men, z pomocą starszej Jean i Xaviera, namierzają młodych.

Szkoła im. Jean Grey. Bobby i Hank zastanawiają się, gdzie podziały się Rachel i Kitty. Jubilee daje im Shogo do niańczenia, skoro się nudzą.

Kalifornia. Jean dziękuję Scottowi, że jej zaufał pomimo tego, jak ostatnio się wobec niego zachowywała. Summers rozumie jej sytuację i zaznacza, że zrobił by dla niej wszystko. Właśnie wtedy zauważają czekających na nich X-Men.

Nastolatki zaczynają uciekać, niepomni na prośby Storm, by zatrzymali się i spokojnie porozmawiali. Scott zjeżdża z drogi. Deadpool jednym strzałem przedziurawia opnę w motocyklu, a spadających Scotta i Jean łapie Hank. Summers ogłusza go, ale nadaremnie - są otoczeni.

Wszyscy proszą, by Jean i Scott się uspokoili i zaczęli z nimi rozmawiać. Wtedy pojawiają się Rachel i Kitty, które ogłuszają Icemana z przyszłości. Kitty zaczyna opieprzać Storm, a tymczasem Rachel przekazuje młodej Jean wiedzę, jak zastosować kilka telepatycznych sztuczek. Następnie Shadowcat i Marvel Girl kontynuują strofowanie pozostałych, co młodzi Scott i Jean wykorzystują, by zniknąć.

Utopia, kilka godzin później. Nastolatki lądują na wyspie. Czekają już na nich Emma Frost, Cyclops, Magneto, Magik i ich X-Men.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #5 X-Men vol. 3 #5 X-Men vol. 3 #5 X-Men vol. 3 #5 X-Men vol. 3 #5 X-Men vol. 3 #5 X-Men vol. 3 #5 X-Men vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.