Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #18

Superior Spider-Man #18

Superior Spider-Man #18

"Necessary Evil - Part 2: Smack To The Future"

Postacie
Zapowiedź

• Superior Spider-Man vs. Spider-Man 2099!
• Kto będzie najbardziej Superior w Multiverse?
• Sekrety odkryte w czasie.

Streszczenie

Nowy Jork, 2013. Spider-Man 2099 przedstawia się kim jest i rozpoznaje po głosie, że pod maską tutejszego Ścianołaza znajduje się Parker. Potto słysząc to, od razu uderza Miquela, ponieważ kiedy nie ma dostępu do wspomnień Petera, nie wie, kto to jest. Superior zmierza więc do konfrontacji z Tiberiusem, ale w obronie naukowca staje O'Hara, ponieważ dostał informacje z przyszłości od Tylera. Według nich ojciec Stone'a może być źródłem zakłóceń.

Horizon Labs. Grady postanawia wyruszyć przez swoje drzwi czasu do przeszłości, aby zdobyć dowody na machinacje Tiberiusa.

Ulice Nowego Jorku. Na mieście tymczasem trwa walka między Ścianołazami. Stone ogłusza na chwilę pajęczy zmysł Potta, przez co Normie znajduje się w niebezpieczeństwie. Miquel szybko ratuje Osoborna, przed wypadającym samochodem z rąk Superiora. Kiedy współczesny Pająk rozgląda się po okolicy, nie widzi już śladu O'Hary i Tiberiusa. Spider-Man wyrusza na poszukiwanie wraz ze swoimi minionami. Po drodze dzwoni do niego Anna Maria. Potto usprawiedliwia swoją niedyspozycyjność natłokiem spraw w Horizon Labs.

Spider-Man 2099 zastanawia się, czy na pewno ma ocalić przyszłość. Wyeliminowanie Tiberiusa oznaczałoby kasację Alchemaxu z linii czasowej. Stone szybko orientuje się, że będzie miał duży wpływ na przyszłość i jego śmierć może spowodować efekt motyla. Skacze więc z budynku, aby przetestować Miquela, który natychmiast go ratuje. O'Hara następnie zakleja mu usta i przyczepia siecią do ściany. Spider-Man 2099 sprawdza, że w przyszłości wszystko wydaje się być ok. Prosi też Laylę, aby przyslała mu z 2099 roku informacje o Tiberiusie Stone oraz Horizon Labs.

Horizon Labs, przeszłość. Grady obserwuje wydarzenia, kiedy Peter prezentował cząsteczki Parkera [patrz Amazing Spider-Man #692 - dop. Undercik]. Scraps dostrzega, jak Tiberius wyłącza zabezpieczenia budynku.

Teraźniejszość. Potto opróżnia swoje laboratorium i wynosi cały sprzęt poza Horizon Labs. Mimo tego, że władze federalne zabroniły wynosić czegokolwiek z budynku, Superior woli, aby Allan Chemical nie położyło rąk na sprzęcie Spider-Mana. Modell sugeruje Parkerowi, aby się zastanowił co robi, ponieważ doprowadzi to do zwolnienia chłopaka. Ten jednak dostaje telefon alarmowy i nie słucha szefa. Okazuje się, że w mieście pojawił się Hobgoblin. Oryginalny Hobgoblin [A tak właściwie przebrany Goblin King - dop. Undercik]. Peter rozkazuje swojemu robotowi zawieźć graty do Spider-Island a sam wyrusza zlokalizować Goblina.

Layla informuje Spider-Mana 2099, że Tiberius Stone doprowadził do destrukcji Horizon Labs. Wybuch laboratorium ma nastąpić w dniu, w którym przebywa Miquel.

Horizon Labs. Grady wychodzi z drzwi czasu i obwieszcza, że znalazł rzecz która warta byłą tej podróży.

Spider-Man narzeka na stratę pracy i bezużyteczność swoich minionów. Dodzwania się do niego MJ, ale Potto zbywa kobietę. Wtedy dostrzega na niebie Spider-Mana 2099 wraz z Tiberiusem.

Horizon Labs. Na miejsce przybywa Miquel i informuje zebranych o zbliżającym się wybuchu. Jeśli jednak go posłuchają, może uda im się temu zapobiec. Wtedy pojawia się Spider-Man i powala Miquela na ziemię.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Superior Spider-Man #18 Superior Spider-Man #18 Superior Spider-Man #18 Superior Spider-Man #18 Superior Spider-Man #18 Superior Spider-Man #18 Superior Spider-Man #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.