Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #27

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #27

Postacie
Zapowiedź

• Miles w pojedynku twarzą w twarz z firmą Roxxon.
• Oni stworzyli Venoma, a on odpowiada za śmierć matki Milesa.
• Miles rozpęta prawdziwe piekło.

Cytat

Spider-Woman: "I'm not an Ultimate. I'm not a S.H.I.E.L.D. agent. As of now, I'm off the grid. This is just good guys takin out bad guys. You guys want in?"

Streszczenie

Cloak i Dagger patrzą z oddali na wysokościowiec siedziby Roxxon. Tandy najchętniej z miejsca porwałaby prezesa korporacji i oddała go w ręce władz, ale Ty tłumaczy, że to nie jest dobry pomysł. Chociaż tego nie planowali, są teraz superbohaterami. Rozmowę przerywa im wybuch kilka ulic dalej. Ruszają.

Dziewięć minut wcześniej. Taskmaster stoi nad powalonymi Spider-Manem, Spider-Woman i Bombshell. Chce ściągnąć Milesowi maskę, by zobaczyć, kto się pod nią kryje. Dotyka palcem jego twarzy, a wtedy chłopak razi go swoim żądłem. Rozwściecza to najemnika, który zrzuca Milesa z dachu.

Lecąc w dół Spider-Man odzyskuje władzę w rękach na tyle, by wypuścić sieć i uratować się przed roztrzaskaniem na chodniku. Huśta się i z rozpędu wpada na Taskmastera, który właśnie chciał wykończyć Jessicę. Daje to dziewczynie czas na odzyskanie rezonu, a Bomshell szansę na ucieczkę. Zajmuje uwagę Taskmastera na tyle długo, by Miles mógł się do końca otrząsnąć. Miles i Jess atakują razem, ale na Taskmasterze nie robi to większego wrażenia. Miles razi ponownie swoim żądłem, ale tym razem najemnik przekierowuje jego energię na Jessicę i wyrzuca ją z dachu. Chłopak łapie ją w powietrzu, przerażony, że zabił koleżankę. Spider-Woman jednak żyje. I jest wściekła.

Taskmaster celuje tymczasem do nich ze snajperki. Nie ma jednak czasu pociągnąć za cyngiel, bo do akcji wróciła Bombshell. Pakuje w najemnika całą swą energię, ale - podobnie jak wcześniej żądła Milesa - Taskmaster tylko magazynuje ją i ma zamiar oddać dziewczynie z nawiązką. W ostatniej chwili powstrzymują go Spider-Man i Spider-Woman, dzięki czemu siła wybuchu nie skupia się na Bombshell.

Herosi zorientowali się już, jak działa moc Taskmastera, planują więc go pokonać starą dobrą siłą fizyczną. Wtedy na dachu pojawiają się Cloak i Dagger. Tandy ładuje w najemnika swe świetle ostrza, zanim Miles i Jessica mogą ją ostrzec. Zanim jednak Taskmaster zdoła wykorzystać dostarczoną w ten sposób energię, Ty pochłania go swoją peleryną.

Nastolatki przepraszają Lanę, że wcześniej ją ścigali. Już wiedzą, że nie pracuje dla Roxxon. Cloak wypuszcza nieprzytomnego Taskmastera, a Jess zabiera się za jego przeszukanie. Odnajduje potwierdzenie, że to Roxxon go wynajął. Ma więc zamiar zignorować to, że korporacja ma związki z S.H.I.E.L.D. i doprowadzić sprawę do końca. Pozostali zgadzają się z nią. Wyruszają, zostawiając nieprzytomnego Taskmastera policji.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #27 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #27 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #27 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #27 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.