Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up » Superior Spider-Man Team-Up #4

Superior Spider-Man Team-Up #4

Postacie
Zapowiedź

• Infinity Tie-In.
• Gdy siły Thanosa pojawiają się na Ziemi, nadal kilku herosów jest gotowych do walki.
• Jednak ilu bohaterów potrzeba, kiedy na miejscu jest ten najbardziej Superior?
• Debiut zupełnie nowej Sun-Girl.

Streszczenie

Gdy kolejne części Nowego Jorku tracą zasilanie, Spider-Man próbuje przemówić Fulminie do rozsądku, przy okazji powalając złodziejaszków włamujących się do sklepu z elektroniką. Dziewczyna nie chce jednak słuchać argumentów Pająka, stwierdzając, że ludzie zgodziliby się z nią, gdyby współczesna technologia nie przeprała im mózgów. Cage tymczasem zawiadamia go, że poinformował o sytuacji Monicę, Spider-Man nie uważa jednak, że Spectrum będzie w stanie pomóc. Wiedząc, że jego laboratorium będzie korzystało z wewnętrznych generatorów energii, postanawia udać się tam, by powstrzymać Sylvię, po drodze, nieco wbrew sobie, pomagając uruchomić awaryjne zasilanie w jednym ze szpitali i powalając niedobitki oddziałów Thanosa. Gdy w końcu dociera na miejsce, z pomocą Living Braina uruchamia swój Skaner Neurolityczny, który wykorzystuje do odnalezienia świadomości Fulminy i uwięzienia jej w swoim umyśle.

Tam oboje "trafiają" do pewnej kawiarni, a konkretnie – do spider-manowego wspomnienia o niej. Dziewczyna ze zdziwieniem zauważa, że wróciła do swojej ludzkiej postaci, Pająk wyjaśnia więc, że w myślach przybrała swoją "podstawową" jaźń. Przypomina, że Sylvia chciała ponownie stać się człowiekiem, ta odpiera więc, że to było przed tym, gdy zrozumiała, jak jej moce pomogą jej odmienić świat na lepsze. Spider-Man wykorzystuje więc swoją wyobraźnię, by pokazać jej owe "stare, dobre czasy" – rządzone przesądem, wypełnione biedą, epidemiami i wojną. Wściekła, dziewczyna sprzeciwia się i atakuje Spider-Mana, który na ułamek sekundy przybiera postać Otto Octaviusa. To jednak wystarczy, by Sylvia była w stanie domyśleć się, że może ona zmienić swoją "jaźń" i przybiera formę Fulminy. Zaczyna grozić Pająkowi, ten jednak stwierdza, że zabijając go, zabiłaby też samą siebie. Nagle rozlega się alarm – spider-boty informują herosa o kolejnej fali kosmitów atakujących Nowy Jork. Spider-Man rusza do akcji, stwierdzając, że "nowy-stary świat" Fulminy pozwoliłby jedynie innym kosmicznym cywilizacjom – które również się rozwijają i które tego rozwoju by nie porzuciły – na atak. Wypuszcza dziewczynę ze swego umysłu, a ta, wiedząc, co musi zrobić, żegna się z herosem. Po chwili miasto odzyskuje zasilanie, a Fulmina bierze na cel statki armii Thanosa, niszcząc je jeden po drugim, sama jednak również zostaje rozproszona. Widząc jej poświęcenie, Spider-Man nie jest w stanie nie czuć z niej dumy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up #4 Superior Spider-Man Team-Up #4 Superior Spider-Man Team-Up #4 Superior Spider-Man Team-Up #4 Superior Spider-Man Team-Up #4 Superior Spider-Man Team-Up #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.