Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #11

Captain America vol. 7 #11

Captain America vol. 7 #11

"A Fire in the Rain"

Postacie
Zapowiedź

• Człowiek jeszcze bardziej spoza czasu!
• Cap wraca do domu, by zmierzyć się z konsekwencjami Dimension Z!
• Ktoś skierował atomówkę na niepodległy kraj!
• Kim jest Iron Nail?

Streszczenie

Rok 1935. Gdy lekarz stwierdza, że nie jest już w stanie pomóc Sarze Rogers, ta oświadcza, że to niesprawiedliwe, że jej syn musi to przeżywać. Prosi jednak, by to doświadczenie go nie złamało, przypominając, że duchem Ameryki jest wiara w lepsze jutro. Zapewnia Steve'a, że to, co zrobi po jej śmierci zdefiniuje go jako człowieka, i że nie może tkwić w przeszłości – musi wynieść z niej naukę i ruszyć dalej.

Teraz. W Hub, bazie S.H.I.E.L.D., doktorzy Pym i Banner pracują nad Stevem, opatrując jego rany i usuwając ślady infekcji Zoli. Gdy w końcu udaje im się go ustabilizować, spotyka się z nim Maria Hill, której Rogers wyjaśnia, że był uwięziony w obcym świecie przez dwanaście lat. Gdy zauważa ona, że Cap nie wygląda na starszego, naukowcy uznają to za jeden z efektów serum. Upewnia się, że agent Carter nie miała szans na przeżycie po czym, wyraziwszy swe kondolencje, stwierdza, że chciałaby, by Steve pozostał u jej boku, dopóki nie ukończy rekonwalescencji. Steve odpiera jednak, że wolałby wrócić do akcji. Hill przypomina więc, że wydarzenia z Wymiaru Z są ściśle tajne i odchodzi, a Rogers pyta, gdzie jest Jet Black. Ta jest przesłuchiwana przez agenta Nicka Fury'ego, który oświadcza, że dla osób przestrzegających zasad jego świat jest przyjemnym miejscem – dla tych jednak, którzy się do nich nie stosują, jest to świat mroczny i wypełniony utraconymi szansami. Pyta o jej nadludzkie zdolności, ta więc wyjaśnia, że potrafi, poprzez swą skórę, wyczuwać przyszłe zdarzenia, a jej zmysły są nadzwyczaj ostre – gdy jednak używa w pełni jednego z nich, pozostałe zostają stępione. W tej chwili słyszy krew płynącą w żyłach agenta, dopływającą do obszaru mózgu odpowiedzialnego za pociąg seksualny. W tym momencie jednak na miejscu zjawia się Captain America, który prosi o przekazanie kobiety pod jego kuratelę, zapewniając, że jej upilnuje. Gdy odlatują, Steve pyta, co Jet ujawniła, ta więc zapewnia, że zgodnie z jego prośbą nie wspominała o Ianie. Stwierdza, że jeśli heros chce z nią o nim pomówić, wysłucha go, ten jednak milczy.

Na targu w Nrosvekistanie zjawia się Nuke, stwierdzając, że mieszkańcy nadal ich nienawidzą, mimo wszystkiego, co dla nich zrobili. Dodaje, że ich "chłopcy" zginęli za nich, zostali jednak zapomniani, a media uznały, że Stany Zjednoczone włączyły się do konfliktu zbyt pospiesznie i dlatego przegrały. Łykając swoje czerwone pigułki stwierdza, że Ameryka nie przegrywa, po czym wyciąga z torby karabin maszynowy i zaczyna ostrzeliwać wszystko wokół.

W Brooklynie Captain dociera do swego mieszkania, wypełnionego pamiątkami z dawnego życia. Zapewnia, że Jet może tu na razie zamieszkać i że pomoże jej w stworzeniu nowego życia, a gdy ta stwierdza, że być może woli swe stare życie, mężczyzna powtarza jej radę swej matki: nie może tkwić w przeszłości – musi wynieść z niej naukę i ruszyć dalej. Jet zauważa więc, że znajdują się w świątyni poświęconej jego przeszłości, a ten przyznaje jej rację. Wkrótce później, na dachu budynku, Cap podpala zebrane pamiątki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #11 Captain America vol. 7 #11 Captain America vol. 7 #11 Captain America vol. 7 #11 Captain America vol. 7 #11 Captain America vol. 7 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.