Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #12

Uncanny Avengers #12

Postacie
Zapowiedź

• Pochodzenie Apocalypse Twins.
• Prawdziwe motywy Kanga.
• Sekretny pakt między Ahabem a Red Skullem.

Streszczenie

Przyszłość. W jednym z obozów koncentracyjnych dla mutantów młodzi Uriel i Eimin pędzą w kierunku bram dla dostawców – jak bowiem obiecał im Stark, będą one otwarte. Okazuje się to jednak nieprawdą, a holograficzny Kang oświadcza Bliźniętom, że po roku spędzonym w obozach powinny wiedzieć, że nie mogą ufać ludziom. W tym momencie dogania ich Ahab, prowadzony do uciekinierów przez swe Psy – telepatów zmuszonych do poszukiwania innych mutantów. Pyta, czy próba ucieczki była pomysłem Uriela, Eimin przyznaje więc, że to ona zauważyła otwarcie. Strażnik stwierdza więc, że muszą dopilnować, by niczego więcej już nie zauważyła i uwolniwszy skrzydła jej brata każe mu ją oślepić, dodając, że jeśli tego nie zrobi, sam ją zabije. Uriel więc, z ciężkim sercem, wyłupuje oczy siostry.

Teraz. Podczas, gdy w Instytucie Jean Grey nauczyciele upewniają się, że Angel i Genesis są bezpieczni, w Nowej Szkole Xaviera Cyclops zastanawia się, jak Bliźnięta będą w stanie przenieść całą populację mutantów. Illyana zgaduje, że mogą wykorzystać do tego magię, choć poza Dr. Strangem nie ma pojęcia, kto posiadałby do tego wystarczającą moc. Summers ma jednak pewne podejrzenia.

Scarlet Witch zjawia się przed Wonder Manem, każąc Grim Reaperowi go uwolnić i odejść. Ten tak czyni, na odchodnym stwierdzając, że nie musi się ona niczego obawiać z jego strony – gdy próbował ją zabić, sam chciał się tylko uwolnić z nieustającego cyklu śmierci i odrodzenia i sądził, że usunięcie jej i jej magii jest jedynym rozwiązaniem – okazało się jednak, że śmierć z rąk kogoś używającego mocy brata była równie permanentna. Gdy Eric odchodzi, Wanda wyjaśnia Simonowi, co usłyszała od Bliźniąt i jaki jest ich plan na uratowanie mutantów. Gdy Wonder Man zauważa, że Apocalypse Twins zabili tysiące ludzi, Wanda odpiera, że jeśli Bliźnięta mają rację, a oni nie będą współpracować, będą musieli patrzeć na masakrę, której dokona Red Skull.

W Sokotrze Wasp zakrada się do strażników i nakierowuje nimi tak, że sami się powalają, otwierając drogę Captainowi Americe i Havokowi. Steve przypomina, że ich celem jest generator tachionowy, a gdy Alex pyta, czy mogą ufać Immortusowi, Janet zapewnia, że nie skontaktowałby się on z nimi, gdyby sytuacja tego nie wymagała. Havok i Wasp powalają kolejnych strażników, cały czas przy tym flirtując, wtedy jednak na miejscu zjawia się Banshee, który odrzuca krzykiem tarczę Captaina i atakuje go, wytykając mu, że choć był wychowany w czasach, gdy irlandzcy imigranci, tacy jak jego rodzice, byli nienawidzoną mniejszością, nigdy nie pomagał mutantom w potrzebie. Alex jednak uderza w Seana strumieniem plazmy, wytykając, że sami prosili Capa, by nie wtrącał się do ich spraw.

Na statku Apocalypse Twins Wanda wyjaśnia, że Red Skull zamierza wykorzystać ją jako narzędzie do podbicia świata – jak już raz próbował to zrobić. Gdy Simon zapewnia, że znajdą inne rozwiązanie, ta odpiera, że nie mają na to czasu. Nie chce znowu stać się marionetką w rękach szaleńca, jak wtedy, gdy zdziesiątkowała populację mutantów i prosi Wonder Mana, by na to nie pozwolił. Stwierdza, że to on musi zadecydować za nią, czy zgodzić się na propozycję Bliźniąt. Te obserwują rozmowę, pewni, że Scarlet Witch podziela ich punkt widzenia – a choć wybór Williamsa nigdy nie był pewny, Eimin spojrzała w przyszłość i upewniła się, że się zgodzi, by chronić Wandę, tym samym zdobywając jej serce.

XLII wiek. Scarlet Centurion wpada do komnaty Kanga, informując o zniknięciu Apocalypse Twins. Ten niewiele sobie z tego robi, dopóki Marcus nie ujawnia, że Bliźnięta ukradły Jarnbjorn. Gdy ziemia zaczyna się trząść, przed Conquerorem zjawia się hologram Bliźniąt, które ujawniają, że z ich inicjatywy rozpoczęła się Burza Czasowa – a jego świat zostaje usunięty z kontinuum.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #12 Uncanny Avengers #12 Uncanny Avengers #12 Uncanny Avengers #12 Uncanny Avengers #12 Uncanny Avengers #12 Uncanny Avengers #12 Uncanny Avengers #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.