Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 6 » Captain Marvel vol. 6 #16

Captain Marvel vol. 6 #16

Captain Marvel vol. 6 #16

"Kiss Tomorrow Goodbye" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Hawkeye i Captain Marvel są przesłuchiwani, podczas gdy Black Widow i Spider-Woman planują ich odbicie.
• Captain Marvel nie potrzebuje jednak ratunku...

Streszczenie

Po Bitwie o Korytarz Captain Marvel wysyła resztę swojego zespołu do kapsuł ratowniczych i wysadza Quincruiser, by odepchnąć przyjaciół jak najdalej od czarnej dziury. W przestrzeni kosmicznej, ze względu na bliskość do ciała niebieskiego, aktywują się jej dawne moce Binary, z których korzysta, by zniszczyć zbliżające się w jej stronę oddziały Alephów. Dopiero salwa z działa pokładowego statku Budowniczych ją powala.

Gdy jakiś czas później Carol budzi się w celi na pokładzie jednostki dowódczej Budowniczych, zostaje zaciągnięta na mostek przez Ex Nihilę. Tam starożytni kosmici wypytują ją o to, skąd w jej zespole znalazły się trzy elementy ich systemów: Abyss, Nightmask i Starbrand, oraz ich "Matka", Captain Universe [patrz Avengers vol. 5 #19 – przyp. S_O]. Tam jest też świadkiem rozmowy Budowniczych z J-Sonem, z której dowiaduje się, że ostatecznym celem agresorów jest Ziemia. Gdy wraca do celi, przekazuje pozostałym zasłyszane informacje, dodaje też, że po ataku na stację wokół Behemotha możliwym jest, że są jedynymi Mścicielami, którzy przeżyli. Dlatego decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i, dopóki znajdują się w okolicy czarnej dziury, skorzystać z nadal dostępnych mocy Binary, przeciążyć je i wysadzić wszystko w okolicy. Gdy Carol zaczyna roztapiać kajdany, do celi wpada Aleph, powala go jednak właśnie przybyły z odsieczą Shang-Chi. Zjednoczeni, Avengers przebijają się przez kolejne oddziały robotów, w końcu docierając na mostek, gdzie w stazie znajduje się reszta drużyny. Gdy ich uwalniają, Abyss zauważa, że w pomieszczeniu znajduje się Ex Nihila, która jednak bez słowa odchodzi. Spider-Woman rusza za nią w pogoń, Ogrodniczka znika jej jednak z oczu. Captain Marvel tymczasem prosi Black Widow, by poinformowała Captaina Americę, że wyślą wiadomość Budowniczym, po czym pyta Starbranda, jak się on czuje. Gdy Kevin stwierdza, że jest wściekły na swoich "twórców", Carol odpiera, że w takim razie spodoba mu się to, co planuje. Chwilę później, gdy Manifold teleportuje resztę zespołu, jednostka dowódcza Budowniczych zostaje pochłonięta przez eksplozję wywołaną mocami Starbranda.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 6 #16 Captain Marvel vol. 6 #16 Captain Marvel vol. 6 #16 Captain Marvel vol. 6 #16 Captain Marvel vol. 6 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.