Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #8

Nova vol. 5 #8

Nova vol. 5 #8

"Chapter Eight: Infinity"

Postacie
Zapowiedź

• Posmakowanie mocy kosmicznego bóstwa powoduje u Novy... a co tam - przeczytajcie zanim zrobimy z tego film, to aż tak epickie!

Streszczenie

Na statku Thanosa Corvus Glaive informuje swego przywódcę, że na Ziemi nadal znajduje się ktoś korzystający z Nova Force – ktoś należący do korpusu, którego członek, Richard Rider, uwięził Szalonego Tytana w Cancerverse. Po chwili namysłu Thanos każe wysłać na jego poszukiwania Kalderę, córkę Proximy Midnight. Ta odnajduje swe dziecko śpiące wewnątrz cielska bestii, którą dziewczyna sama zabiła i, krytykując jej lenistwo, przekazuje jej rozkazy.

W Carefree w Arizonie Nova kończy pomagać w odbudowie skateparku, który zniszczył podczas swej walki z Titusem [patrz Nova vol. 5 #5 – przyp. S_O], potajemnie obserwowany przez Robbiego Baldwina i Vance'a Astrovika. Gdy również obserwująca jego pracę Carrie sugeruje, że doskonale zna jego "tajną tożsamość", Sam przerażony wzbija się w powietrze, gdzie zdejmuje swój hełm i zaczyna "go" krytykować za nie zmienianie jego głosu. Tym samym jednak pozbawia się mocy, zaczyna więc spadać. Udaje mu się założyć hełm z powrotem przez zderzeniem z ziemią, upadek nadal jednak pozostawia krater na miejscu dopiero co ukończonego skateparku i pozbawia go przytomności. Sam budzi się jakiś czas później w samochodzie Robbiego i Vance'a, którzy próbują wyjaśnić, kim są i że chcą prosić go o dołączenie do zespołu. Chłopak odchodzi jednak, stwierdzając, że skoro zrezygnował z możliwości zostania Avengerem, to tym bardziej nie będzie częścią grupy, o której nigdy nie słyszał. Zmienia jednak zdanie, gdy dowiaduje się, że herosi mają pewne doświadczenie z Novami.

Tymczasem pani Alexander wzywa Kaelynn na obiad. Bawiąca się dziewczynka wpada jednak na szukającą jego brata Kalderę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #8 Nova vol. 5 #8 Nova vol. 5 #8 Nova vol. 5 #8 Nova vol. 5 #8 Nova vol. 5 #8 Nova vol. 5 #8 Nova vol. 5 #8 Nova vol. 5 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.