Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts vol. 2 » Thunderbolts vol. 2 #15

Thunderbolts vol. 2 #15

Postacie
Zapowiedź

• Nadciąga Thanos...
• ... akurat kiedy Thunderbolts są w trakcie misji.

Streszczenie

Furgonetka Punishera stoi w korku na Moście Brooklińskim, czego Deadpool nie może znieść. Stwierdza, że metro jest najszybszym sposobem na podróż po Nowym Jorku i wysiada z pojazdu, obiecując, że odwiedzi jedynie swoją ulubioną pizzerię i wróci im pomóc. Gdy Elektra pyta, czy w kostiumie nie zwróci na siebie uwagi, Wade stwierdza, że zwykle biorą go za Spider-Mana.

Gdy w łodzi podwodnej Red Leader ignoruje ostrzeżenia systemów o zbliżającej się flocie Thanosa, Punisher postanawia wyciągnąć lokalizację kryjówki Paguro od przygodnie spotkanych opryszków. Nawet jednak potworna forma Venoma nie wystarczy, by przestępcy ujawnili tę tajemnicę, Castle stwierdza więc, że będą musieli sięgnąć po bardziej drastyczne środki. Na to jednak nie zgadza się Flash, przypominając, że schwytani nie popełnili żadnych przestępstw i proponuje, by pozostawić ich, oklejonych pajęczyną, w zaułku. Frank zgadza się, gdy jednak Elektra zabiera Thompsona do furgonetki, Punisher uzbraja bombę i zostawia ją przy gangsterach. Krążąc po mieście trafiają na narzekających na rodzinę Paguro Nobili, ich również więc porywają. Gdy jednak drobni mafiozi dowiadują się, kto jest celem Punishera, z chęcią ujawniają wszystko, co wiedzą. W tym momencie słychać eksplozję, Venom wychodzi więc na zewnątrz, gdzie widzi unoszącą się nad miastem flotę.

W metrze Deadpool otrzymuje dziesięciodolarówkę od dziewczynki, która chce pomóc spłukanemu "Spider-Manowi", gdy nagle pociąg zatrzymuje się, a motorniczy zawiadamia pasażerów o kłopotach na powierzchni. Gdy Wade wychodzi na zewnątrz, odkrywa, że miasto zostało zaatakowane przez flotę Thanosa. Gdy w pobliżu grupa kosmitów zaczyna terroryzować pewną rodzinę, ta prosi "Spider-Mana" o pomoc.

W łodzi podwodnej obserwowana przez Leadera Mercy wyczuwa miliony istnień pragnących śmierci. Gdy Sterns wraca na mostek, Ross informuje go o ataku na Nowy Jork, geniusz przygląda się więc odczytom, przypadkiem wciskając przycisk odpowiedzialny za wynurzenie. Zapewnia wściekłego Generała, że nikt ich nie zauważy, na powierzchni jednak już czeka Supergiant.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thunderbolts vol. 2 #15 Thunderbolts vol. 2 #15 Thunderbolts vol. 2 #15 Thunderbolts vol. 2 #15 Thunderbolts vol. 2 #15 Thunderbolts vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.