Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #19

Avengers vol. 5 #19

Avengers vol. 5 #19

"Building Towards Collapse"

Postacie
Zapowiedź

• Wieźniowie wojny - Avengers!
• Ostatni desperacki plan.
• Zdrada Galaktycznej Rady.

Cytat

Ex Nihila: "What brought you to this?"
Captain Marvel: "Well... First there was nothing, then there was everything... Then the good lord saw fit to bring me into the world to kick the asses of thosr who need it most. So get ready 'cause this day or the next, it's coming."

Streszczenie

Do celi, w której uwiezieni są Captain Marvel, Cannonball, Sunspot i Hawkeye, wchodzi Ex Nihila – kobieta należąca do rasy Ogrodników. Zainteresowana Carol, jako krzyżówką człowieka i Kree z mocami manipulacji energią, pyta, skąd się ona wzięła. Danvers przypomina sobie ostatnie wydarzenia – gdy po wystrzeleniu pozostałych członków drużyny i detonacji Quincruisera odzyskała na chwilę moce Binary i zaczęła walczyć z atakującymi Alephami – odpowiada jednak zuchwałą groźbą. Rozbawiona, Ogrodniczka wyprowadza ją z celi.

Na sztucznie wybudowanym pierścieniu okalającym Behemotha, samotną planetę między galaktykami, gromadzi się flota aliancka oraz uchodźcy. Wielu z nich zajmuje się ogrodami stworzonymi na stacji przez Ex Nihilo, tak jak oni próbującego znaleźć sposób, by nie myśleć o okrucieństwach dokonanych przez Budowniczych. Tymczasem dowódcy dyskutują nad kolejnym ruchem – królowa Brood uznaje, że teraz przynajmniej wiedzą, z czym mają do czynienia, jednak J-Son zauważa, że są bezradni wobec potęgi Budowniczych. Gladiator odpiera, że ich największą słabością jest niewiedza, Captain America stwierdza więc, że może na to coś poradzić.

Na statku Budowniczych Ex Nihila prowadzi Carol przed oblicze swych twórców, którzy chcą wiedzieć, czemu w skład jej grupy wchodziły trzy elementy ich systemów – Nightmask, Starbrand i Abyss, której "rasa" długo była uważana za wymarłą – a także Matka, którą eony temu porzucili – Captain Universe. Tymczasem systemy statku wykrywają zbliżający się, nieuzbrojony pojazd.

Na Behemocie Ex Nihilo wyjaśnia, że wszystko, co wie o Budowniczych, usłyszał od swojego Alepha, stwierdza jednak, że ponad wszystko, są oni metodyczni. Supremor oblicza więc kurs ich floty, przebiegający przez Halę, aż do Ziemi. J-Son stwierdza, że tylko dlatego Avengers dołączyli do koalicji, na co Captain odpiera, że Budowniczy zagrażają wszystkim. Podczas, gdy Rogers prezentuje innym swój plan, J-Son opuszcza zebranie, by połączyć się z Budowniczymi za pomocą wysłannika, który właśnie wchodzi na pokład statku agresorów. Proponuje starożytnym kosmitom sojusz, ci jednak stwierdzają, że nie może im dać niczego, co by ich interesowało – jedyne, czego bowiem pragną, to zniszczenie Ziemi. Król Spartax obiecuje, że im to zapewni, jeśli pozostawią jego imperium w spokoju, Budowniczy odrzuca jednak propozycję, dziękując za sygnał, dzięki któremu mogli go namierzyć. Po chwili pojazdy Budowniczych atakują Pierścień Behemotha.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19 Avengers vol. 5 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.