Avalon » Serie komiksowe » Infinity » Infinity #3

Infinity #3

Infinity #3

"Kingdoms Fall"

Postacie
Zapowiedź

• Ucieczka z więzienia.
• Kradzież mordercy światów.
• Upadek Attilanu.

Cytat

Thanos: "Just give me the boy. And then I will let you keep this... insignificant place. What say you, little king?"
Black Bolt: "NOOO!"

Streszczenie

Atak na pierścień wokół Behemotha pochłonął życia 40 z prawie stu milionów uchodźców znajdujących się na stacji. Budowniczy rozpowszechnili nagranie z tego ataku wśród galaktycznych cywilizacji, po czym dali im szanse na bezwarunkową kapitulację. Pierwszym światem, który się poddał, była Centauri, potem Kymellia, a za nią kolejne setki światów, w tym także Imperium Kree. Wśród pozostałości stacji-pierścienia Ronan informuje o tym resztę koalicji, dodając, że, choć chce kontynuować walkę, musi wrócić na swój świat. J-Son zauważa, że flota Kree stanowiła czwartą część ich armady, nie mają więc już szans na zwycięstwo, Gladiator i Kl'rt nie zamierzają się jednak poddawać. Na pożegnanie król Spartax informuje jeszcze, że Budowniczy przetrzymują grupkę Ziemian, nie chce jednak ujawniać, skąd o tym wie. Gdy J-Son się teleportuje, Kallark stwierdza, że nie wiedzą, jak pokonać przeciwnika, Captain America odpiera więc, że są zbyt przyzwyczajeni do walki z pozycji siły. Oznajmia, że ma pewien plan, będzie jednak potrzebował przynęty.

Następnego dnia. Gdy na Hali odbywa się uroczysta kapitulacja, nad planetą unosi się flota Budowniczych. Nagle na miejsce skaczą siły koalicji, zmuszając przeciwników do walki. Naprawdę jednak jedynie ściągają na siebie ich uwagę, podczas gdy dwa zespoły złożone z członków Avengers, Imperial Guard i innych wojowników infiltrują najpotężniejsze jednostki we flocie – "Światobójców". Zdobywszy kontrolę nad sterami, skierowują oni uzbrojenie statków przeciw innym Światobójcom, niszcząc osiem z nich. Budowniczy teleportują się z jednostki dowódczej, każąc większości floty opuścić system, a wtedy grupa przeniesiona na pokład statku przez Edena uwalnia pojmanych Avengers. Gdy pozostali Mściciele teleportują się, Starbrand pozostaje na miejscu, za pomocą swoich mocy pochłaniając pozostałe na miejscu jednostki przeciwnika.

Podczas, gdy w Nowym Jorku Mighty Avengers i Thunderbolts walczą z kosmitami, a Illuminati próbują rozwiązać problem kolejnego zderzenia z alternatywną Ziemią, na Attilanie ląduje statek Thanosa. Jego ludzie przeszukują miasto, nie znajdują jednak nikogo poza Black Boltem – reszta rasy została już bowiem przeniesiona przez Eldraca w inne miejsca na świecie, a Maximus, uzbroiwszy urządzenie, które zbudował, również zniknął z miasta z pomocą Lockjawa. Thanos staje przed Black Boltem, przypominając o ultimatum, które postawił, i pyta, czy król postanowił przekazać mu jego syna. Odpowiedź Inhumanina jest przecząca – i głośna. Eksplozja wywołana okrzykiem Black Bolta pochłania Attilan.

Autor: S_O

Galeria numeru

Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3 Infinity #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.