Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts vol. 2 » Thunderbolts vol. 2 #14

Thunderbolts vol. 2 #14

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in "Infinity"!
• Nowi twórcy!
• Kiedy nie ma Avengers, uderzają Thunderbolts!
• Czy zdejmą całą mafię z Nowego Jorku, nim coś pójdzie nie tak?

Cytat

Red Hulk: "All right, Castle. It's your show. What are we going to do?"
Punisher: "We are going to take down a crime family operating out of New York City."
Deadpool: "I have literally never been less surprized in all my life."

Streszczenie

Na pewnej farmie Thunderbolts obserwują swój następny cel – krowę zmutowaną przez promieniowanie gamma. Punisher oślepia ją celną salwą, a Deadpool, Elektra i Venom wkraczają do akcji, by ją unieruchomić, pozwalając urządzeniu Red Leadera razić ją piorunem. Gdy misja zostaje wypełniona, Rulk każe wszystkim wracać do bazy-łodzi podwodnej.

Tam przypomina zebranym, że zebrali się, by naprawić pewne jego pomyłki, a w zamian każdy z członków będzie mógł skorzystać z ich pomocy. Proponuje losowanie, by wyłonić, czyją "misją" zajmą się najpierw. Każdy z członków drużyny wrzuca do kapelusza znalezionego przez Deadpoola swoją "wizytówkę", a Leader – jedyny, który nie bierze udziału w losowaniu – wyciąga kartkę z symbolem Punishera. Frank wyjaśnia, że ich celem jest rodzina mafijna Paguro. W dawnych czasach byli oni jedną z wielu rodzin należących do Cosy Nostry, z czasem jednak odeszli w cień, zajmując się zaopatrzeniem i pomocą innym rodzinom. Ze względu na swoją unikalną pozycję są oni nietykalni: po pierwsze, żaden gangster w mieście nie odważy się ich zdemaskować, a po drugie, są w stanie w każdej chwili wezwać do pomocy każdego kryminalistę w mieście – o czym Castle boleśnie się przekonał, wpadając w zastawioną przez Paguro pułapkę, gdy w pewnym magazynie czekała już na niego cała armia gangsterów. Jest jednak pewien, że z pomocą drużyny uda mu się zabić członków rodziny, których zdjęcia prezentuje pozostałym.

Tymczasem, w kryjówce Paguro, przed głową rodu staje rodzina Nobili – Gordo, Carmen i Joey. Proszą o odrobinę pomocy, Paguro stwierdzają jednak, że ich rozmówcy nie są warci zachodu, gdyż wszystko potrafią zepsuć. Następnie głowa rodziny zaprasza do swego gabinetu innych petentów, prosząc, by pozbyli się uciążliwych Nobili.

W łodzi podwodnej Frank przygotowuje się do samodzielnej misji zwiadowczej, nie chcąc, by ich grupa zwróciła uwagę Avengers. Gdy dowiaduje się, że Mściciele wyruszyli w kosmos, zmienia plan i każe Deadpoolowi, Elektrze i Venomowi dołączyć do niego. Już na powierzchni Wade zastanawia się, z czym Avengers będą musieli się zmierzyć w kosmosie, nie zdając sobie sprawy z tego, że do Ziemi zbliża się flota Thanosa...

Autor: S_O

Galeria numeru

Thunderbolts vol. 2 #14 Thunderbolts vol. 2 #14 Thunderbolts vol. 2 #14 Thunderbolts vol. 2 #14 Thunderbolts vol. 2 #14 Thunderbolts vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.