Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 6 » Captain Marvel vol. 6 #15

Captain Marvel vol. 6 #15

Captain Marvel vol. 6 #15

"Kiss Today Goodbye"

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in "Infinity"!
• O pojmaniu Captain Marvel i Hawkeye'a.
• Powrót Binary?

Streszczenie

Przed Bitwą o Korytarz Captain America i Captain Marvel wygłaszają przemowę ku pokrzepieniu pozostałych Mścicieli – choć tak naprawdę Carol, która straciła swe wspomnienia podczas niedawnego starcia z Yon-Roggiem, nie czuje niczego. Zbiera załogę swojego Quincruisera – Hawkeye'a, Cannonballa, Sunspota, Abyss, Nightmaska i Starbranda, ujawniając, że na pokładzie znajduje się już, w stazie, Captain Universe.

Gdy zaczyna się Bitwa, Quincruiser Carol wkracza do akcji razem z innymi pojazdami. Gdy jednostka dowódcza Budowniczych zostaje zniszczona, większość załogi opuszcza statek, by pomóc w walce z pozostałymi Alephami, po chwili jednak kamuflaż zrzuca reszta floty inwazyjnej, muszą więc oni wracać do pojazdu, który rusza na ratunek uszkodzonemu statkowi Captaina America. Carol ostrzeliwuje jednostkę Budowniczych, z którą zderzył się Cap, niepomna na fakt, że na kadłubie nadal znajduje się Spider-Woman. Gdy dostaje informację, że Jessica nie wróciła na pokład swego statku, zaczyna jej szukać, w końcu odnajdując ją walczącą ze chcącym jej pomóc Skrullem. Hawkeye jednak – za pośrednictwem komunikatora – przekonuje swoją byłą dziewczynę co do intencji kosmity. Podczas, gdy Quincruiser Rogersa teleportuje się dzięki mocom Manifolda, Danvers postanawia wesprzeć inne jednostki koalicji, gdy jednak rusza na pomoc krążownikowi Shi'ar, ten eksploduje, rzucając statek w kierunku czarnej dziury. Choć cała załoga straciła przytomność w wyniku wybuchu, Carol budzi się i ocuciwszy pozostałych, ładuje ich do kapsuł ewakuacyjnych, samej postanawiając pozostać na pokładzie i zdetonować go, by odrzucić przyjaciół jak najdalej od czarnej dziury. Eksplozja ciska ją w przestrzeń, po chwili dryfowania budzi się jednak, wypełniona energią i z włosami "płonącymi" jak wtedy, gdy nosiła imię Binary.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 6 #15 Captain Marvel vol. 6 #15 Captain Marvel vol. 6 #15 Captain Marvel vol. 6 #15 Captain Marvel vol. 6 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.