Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #17

Avengers vol. 5 #17

Avengers vol. 5 #17

"...To the Light"

Postacie
Zapowiedź

• Avengers rekrutują, by poradzić sobie z zagrożeniem dla Ziemi.
• Wejście Budowniczych.
• Finał preludium do "Infinity"!

Streszczenie

Perth. Superia, wraz z towarzyszącymi jej agentami AIM, staje przed S7, zapewniając, że nie przyszła go skrzywdzić. Uruchamia pewno urządzenie, zapewniając, że chce mu coś pokazać – zrobiłaby to od razu po jego "wykluciu", robot jednak uciekł z AIM Island, nim miała szansę. Wytwarzając hologramy Ziemi i Marsa wyjaśnia, że został zesłany na ich planetę jako część ataku – teraz jednak, po bliższym zbadaniu sprawy, kobieta dochodzi do wniosku, że był to nie tyle atak, co zakażenie. Miał on pomóc w przemienieniu Ziemi, proces ten jednak został przerwany – a w związku z tym "narodził się" on w świecie, który nie był na niego gotowy, z mocą, której może nie być w stanie kontrolować. Superia zapewnia więc, że pomogą mu w nauce, potrzebują jednak czasu i lepszych warunków. W tym momencie agenci unieruchamiają istotę i teleportują ją z powrotem na Barbudę, prosto do wnętrza Augeru, który transportuje go do pustki między dwoma martwymi Wszechświatami, z której został wyrwany Hyperion. Scientist Supreme informuje Superię o powodzeniu i nakazuje agentom przystąpienie do kolejnej części planu. Podczas, gdy pozostali agenci dopadają do nadal nieprzytomnych Mścicieli i zaczynają pobierać ich tkanki, Superia pyta, czemu po prostu nie zabiją herosów, Forson odpiera więc, że nie na tym polega eksperyment. Kobieta odpuszcza więc sprawę i prosi o przygotowanie teleportera, wtedy jednak na miejscu zjawia się Manifold, który rzuca się na agentów AIM, przesyłając ich w całkowicie losowe miejsca – Superia na przykład trafia na biegun. Gdy po złoczyńcach nie ma już śladu, Eden budzi Captaina, który pyta, co stało się z ich przeciwnikiem. Eden nie ma pojęcia, o co chodzi, Steve jest jednak pewien, że Bruce Banner monitorował całą sytuację – tej jednak właśnie budzi się, nagi, nie mając pojęcia, gdzie jest.

Jakiś czas później, Avengers Tower. Manifold przekazuje reszcie drużyny słowa Captain Universe, a także obraz, który mu pokazała – czerwoną planetę okrążającą żółtą gwiazdę. Gdy pozostali lekceważą ostrzeżenia "szalonej" kobiety, Cap pozwala im się rozejść, prosząc jedynie Captain Marvel o monitorowanie sytuacji, żeby potwierdzić zeznania Edena. Gdy pozostali opuszczają pokój zebrań, Tony pyta, czy mogą zaufać Universe, na co Banner zauważa, że dotychczas zawsze miała rację. Steve odpiera, że to, co zaproponowała, jest znacznie bardziej radykalne niż jakikolwiek z ich planów. Stark stwierdza, że właśnie dlatego mu się to podoba, a gdy Banner wyraża sprzeciw, Iron Man pyta, czy wyobraża on sobie skalę zagrożenia, które wymagałoby od nich zwrócenia się o pomoc do tych postaci.

Jakiś czas później, Mars. Captain America, wraz z Captain Marvel i Manifoldem, docierają do Ex Nihilo i Abyss, którzy po ich minach domyślają się, czemu goście do nich przybyli. Steve pyta, czy rodzeństwo chciałoby opuścić tę planetę, po czym ogłasza, że zostali wezwani do dołączenia w szeregi Avengers. Rozbawiony nieprzewidywalnością życia, Ex Nihilo "rysuje" na swojej piersi poziomą linię, zmieniając tym samym już znajdującą się tam "omegę" na "A", po czym ogłasza się Mścicielem i wraz z siostrą podchodzi do teleportu wytworzonego przez Manifolda.

Nieukończona Sfera Dysona. Bruce nie może uwierzyć, że Tony buduje tę konstrukcję, a gdy słyszy, w jakim stopniu jest ukończona, szybko oblicza, że wytwarza ona wystarczającą ilość energii, by zasilić Księżyc. Gdzie indziej Nightmask wyczuwa przybycie Mścicieli i pyta, czy Starbrand jest na to gotowy na to, co ich czeka, a Kevin, po chwili, potwierdza.

To była iskra, która roznieciła potężny ogień. Stworzyła wciąż ewoluującą legendę. Po Świetle. Przed Wojną. I przed Upadkiem. W ostatnich dniach idei "Świata Avengers". Byli Ostatecznymi Rozwiązaniami. Budowniczymi i Niszczycielami Światów. W ostatnich dniach Życia przed porą Śmierci... Byli Mścicielami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #17 Avengers vol. 5 #17 Avengers vol. 5 #17 Avengers vol. 5 #17 Avengers vol. 5 #17 Avengers vol. 5 #17 Avengers vol. 5 #17 Avengers vol. 5 #17 Avengers vol. 5 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.