Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #21

Scarlet Spider vol. 2 #21

Scarlet Spider vol. 2 #21

"Into the Grave" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Po szokującej końcówce poprzedniego numeru, wszystko się zmieniło.
• Jego druga szansa na życie dobiegła końca.
• Teraz musi stanąć twarzą w twarz z osobą, która napełniała go obsesją, nienawiścią i winą przez całe życie... Benem Reillym.

Streszczenie

W swoim pokoju hotelowym Kaine w szale niszczy wszystko, co wpadnie mu w ręce, wiedząc, że powrót degeneracji tkanek, której objawem są blizny na jego twarzy, oznacza jego śmierć. Aracely próbuje do niego przemówić, a gdy ten jej na to nie pozwala, próbuje zajrzeć do jego umysłu, ten jest jednak strzeżony przez Innego, bestię w jego ciele. Przepraszając dziewczynę, Kaine zakłada maskę i ucieka na pajęczynie, w locie gubi jednak chwyt i opada na ziemię. Gdy jeden z przechodniów pyta, czy superbohater dobrze się czuje, ten wściekły każe przestać się tak nazywać, a wtedy zostaje zaatakowany przez... oryginalnego Scarlet Spidera, który stwierdza, że Kaine w istocie nie jest herosem.

W szpitalu Donald Meland zostaje poinformowany o telefonie od przerażonej Aracely, udaje się więc do swego gabinetu i próbuje zadzwonić do Wally'ego, wtedy jednak pokój traci zasilanie. Lekarz wini za to jednak burzę.

Ben Reilly ujawnia, że pozwolił Peterowi wierzyć, że umarł, i rozpoczął nowe życie z dala od pajęczych spraw – do czasu, aż zaczął słyszeć historie o nowym Pająku w Houston, używającym jego starego imienia. Zaczyna okładać Kaine'a, przypominając, jak ten go torturował i stwierdza, że jest on potworem, ten więc zaczyna uciekać.

W mieszkaniu Annabelle dziewczynę budzi telefon od Aracely. Gdy dowiaduje się, co zrobił Kaine, zapewnia, że zaraz do niej przyjdzie, po czym udaje się do łazienki, gdzie zostaje zaatakowana. Jakiś czas później Wally wraca do swojego domu, gdzie znajduje nowego psa jego i Donalda leżącego w kałuży krwi. On sam staje się następnym celem.

Na dachu jednego z wieżowców do Kaine'a ponownie dopada Reilly, który wraca do okładania go i wytykania tego, że na długi czas odebrał mu szansę na normalne życie. Ten przeprasza, przyznając, że nie wiedział wtedy, czym jest normalne życie i że nie sądził, że jako klony zasługiwali na nie, teraz jednak próbuje za to wszystko zadośćuczynić. Zdejmując maskę stwierdza, że prawdziwy Ben Reilly zrozumiałby to, oryginalny Scarlet Spider zdejmuje więc maskę, ujawniając, że w istocie jest Benem. Rzuca się na Kaine'a, ten jednak dochodzi do wniosku, że już spłacił dług – sam bowiem oddał życie za innych. Przystępuje do walki, w końcu powalając Bena. Gdy stoi nad nim, Inny wzywa do zadania ostatecznego ciosu, ponownie, jak majaki Spider-Mana i Jackala.

Widząc to za pomocą swojej telepatii Aracely prosi, by Kaine się powstrzymał i zwalczył żądzę, wtedy jednak atakuje ją Ana Kraven, która powaliwszy ją ogłasza, ze łowy dopiero się zaczęły.

Na dachu Kaine odchodzi od powalonego Bena, wtedy jednak pada na kolana, domyślając się, że został otruty. "Ben" stwierdza, że prawdziwy Peter szybciej by się tego domyślił i potwierdza, że blizny na twarzy były majakami wywołanymi przez truciznę wstrzykniętą mu na lotnisku. Gdy Scarlet Spider zwraca się w kierunku swego przeciwnika, widzi jego prawdziwą twarz – Kravena.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #21 Scarlet Spider vol. 2 #21 Scarlet Spider vol. 2 #21 Scarlet Spider vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.