Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #20

Scarlet Spider vol. 2 #20

Scarlet Spider vol. 2 #20

"Sibling Rivarly" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Scarlet Spider przybył do Nowego Jorku, by odwiedzić swego "brata".
• Spotkanie rodzinne zostaje przerwane, gdy pojawiła się armia zmutowanych pajęczych klonów.
• Czy Spider-Man i Kaine mogą odłożyć na bok różnice, by pokonać Jackala?

Cytat

Scarlet Spider: "Jackal... I may not deserve to live... But God knows you deserve to die!"

Streszczenie

Kaine'a nawiedza koszmar, obrazy z jego przeszłości jako eksperyment Jackala. Gdy się budzi, widzi stojącą przed nim Gwen Stacy – a raczej jej klona – wyznającą, że pamięta go z czasów, gdy się "narodziła" i że cieszyły się, gdy uciekł on z laboratorium. Rozmowę przerywa jednak siedzący obok Spider-Man – tak, jak jego klon spętany łańcuchami – który radzi się skupić na teraźniejszości. Tymczasem do pomieszczenia wchodzi Jackal wraz ze swoimi kompanami, zapewniając swoich "chłopców", że łańcuchy zostały wykute specjalnie z myślą o nich, nie mają więc szans ich rozerwać. Podczas, gdy Kaine obiecuje, że zabije szaleńca, Spider-Man pyta, jaki jest jego plan. Ten więc wyjaśnia, że zamierza wykorzystać każdy genom Parkera i związać z nim wszystkie stworzenia, którym pozwoli żyć w swoim nowym świecie. Pająk stanowczo protestuje, po czym stwierdza, że mu się nie uda – zwłaszcza, że wygłasza monologi zamiast pobierać próbki jego DNA. Rozbawiony, Jackal ujawnia, że już dawno to zrobił, po czym przypomina wytężającemu siły Kaine'owi, że nie rozerwie on łańcuchów. Okazuje się jednak, że nie wziął on pod uwagę nowych mocy klona, który uwalnia się i rzuca się na szaleńca. Swego twórcy bronią jednak pająki-potwory, Scarlet Spider więc, wiedząc, że nie poradzi sobie z nimi, postanawia wyrównać szanse i nakierowuje potwora z mocami Cyclopsa tak, że jego promienie trafiają w łańcuchy oplatające Spider-Mana, uwalniając go. We dwójkę herosom udaje się powalić monstra, Jackal wysyła więc przeciw nim Carriona. Łotr próbuje się dostać do umysłu Kaine'a, na jego nieszczęście jednak jest on chroniony przez znacznie silniejszą istotę [patrz Scarlet Spider vol. 2 #13-15 – przyp. S_O]. Scarlet powala Carriona, sam jednak zostaje postrzelony przez klona-asystenta Jackala, Milesa. Tego z kolei do parteru sprowadza Spider-Man, który na następny cel obiera również uzbrojoną Gwen. Kaine powstrzymuje go jednak przed zadaniem ciosu, przekonując, że dziewczyna nie jest niczemu winna, Spider odpiera więc, że jest potworem, jak każdy klon. Podczas, gdy Scarlet zajmuje się powstającymi pająkami-potworami, Spider-Man rozgląda się po bazie, stwierdzając, że nie ma tu nikogo godnego uratowania – jedynie łotrzy, mordercy i eksperymenty. Postanawia jednak, że nie może pozwolić, by jego materiał genetyczny pozostał w rękach Jackala, rzuca więc dobrze wycelowanym fragmentem gruzu w zbiornik z wodorem, wykorzystywanym do chłodzenia próbek. Wywołuje to eksplozję i pożar, Warren rzuca się więc w ogień, by uratować swoje eksperymenty. Kaine próbuje przekonać Gwen, by uciekała, ta jednak przeprasza go i pozwala się pochłonąć płomieniom.

Na zewnątrz Spider-Man obserwuje walącą się bazę Jackala, gratulując sobie rozwiązania sprawy i zniszczenia łotra i jego eksperymentów. Nieco zaskoczony jednak zauważa wydostającego się stamtąd Scarlet Spidera, który pyta, co się stało. Gdy Pająk wyjaśnia, że wykorzystał najszybsze i najbardziej efektywne rozwiązanie, Kaine powala go, stwierdzając, że prawie go zabił. Gdy to nie robi wrażenia na Pająku, klon stwierdza, że wie, kim i czym jest, wie też jednak, że Peter jest bohaterem. Odchodząc sugeruje, że powinien się on zacząć zachowywać tak, jak na bohatera przystało.

Jakiś czas później, na lotnisku w Houston. Aracely pyta, czy Kaine chce porozmawiać o tym, co przeżył w Nowym Jorku, ten jednak zaprzecza. Próbując złapać komara, który go ugryzł, dodaje, że nie chce też o tym myśleć, telepatka zauważa jednak, że to robi.

Wieczorem. W swoim pokoju Kaine zaczyna się zastanawiać nad tym, co usłyszał od Petera. Jakiś czas temu "oryginał" wybaczył mu jego winy i nazwał go bratem, dając mu tym samym drugą szansę w życiu. Zastanawia się, co zrobić teraz, skoro Parker znów uważa go za potwora. Gdy wchodzi do łazienki zauważa w lustrze, że na jego twarzy znów pojawiły się blizny – oznaka degeneracji.

Nowy Jork. Jackal i Carrion przekopują gruzy ich niedawnej bazy. Szalony naukowiec stwierdza, że nie wszystko stracone – próbki genów mutantów znajdowały się poza laboratorium, nic więc się im nie stało, a choć zniszczeniu uległo wszystko, co udało mu się zebrać od Petera, nadal posiada próbki genów Kaine'a. Uznaje, że pora na nową wersję Spidercide'a.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #20 Scarlet Spider vol. 2 #20 Scarlet Spider vol. 2 #20 Scarlet Spider vol. 2 #20 Scarlet Spider vol. 2 #20 Scarlet Spider vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.