Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #15

Superior Spider-Man #15

Superior Spider-Man #15

"Run, Goblin, Run" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Jak to jest być złoczyńcą, gdy oczy Superior Spider-Mana są skierowane na ciebie?
• Oczami Phila Uricha spojrzymy na możliwe ostatnie chwile Hobgoblina.
• Kto pomaga Terrible Tinkererowi i dlaczego jest on powodem drastycznych zmian w życiu Spider-Mana?

Cytat

Hobgoblin: "Damn it. How'd it come to this? High overhead. Monthly dees. Working 'round the clock. Since when did being a bad guy become a job?!"

Streszczenie

Hobgoblin przybywa do sklepu Tinkerera i prosi o naprawienie swojego ekwipunku. Kiedy Urich wychodzi, Manson udaje się na zaplecze i zleca naprawę Tiberiusowi. Stone postanawia wykorzystać sytuacje i odegrać się za liczne groźby ze strony Hobgoblina.

Hell's Kitchen. Spider-Man dowodzi akcją oczyszczania resztek Shadowland. Na miejscu są także Cooper i Watanabe, które badają sprawę. Carlie wypytuje też o źródło finansowania swojej małej armii. Potto wskazuje na Jamesona, jako sponsora przedsięwzięcia. Wtedy jeden z techników odnajduje zwłoki Kingpina. Potto widząc to, stwierdza, że robota została wykonana i się oddala. Cooper mówi Yuri, że muszą podążyć za finansami Spider-Island i może wtedy znajda odpowiednie dowody. Watanabe postanawia wykorzystać do tego swoją tajną tożsamość – Wraith.

Redakcja Daily Bugle. Phil przynosi do gazety nagranie z rozwalenia Shadowland, aby dostać jakąkolwiek wypłate.

Urich siedzi w domu i zastanawia się jak rozwiązać problem pieniędzy. Sytuacji nie poprawia dzwoniący właśnie Kingsley, który upomina się o swój miesięczny podatek. Rozmówca sugeruje Philowi, aby ten okradł banki.

Hobgoblin rabuje banki i narzeka, że bycie przestępcą nagle zamieniło się w coś w rodzaju pracy. 

Spider-Man dostaje sygnał o aktywności goblina i jest zdziwiony, że Spider-Boty nie wykryły jego ucieczki z Shadowland. Rozkazuje więc swoim minionom, aby jak najszybciej odnaleźli złoczyńce.

Osoby bliskie Peterowi zastanawiają się nad jego absencją. Wśród nich jest May Parker, która postanawia zaprosić go wraz z dziewczyna na obiad. 

Spider-Island. Potto zastanawia się jak Parker radził sobie jako Spider-Man. Jak znajdował zajęcie. Być może fakt bycia Peterem Parkerm sprawiał, że Ścianołaz był czymś wyjątkowym. Po chwili namysłu Superior dzwoni do Anny.

Goblin Underground. Goblin King postanawia rzucić wyzwanie Hobgoblinowi.

Empire State University. Potto usprawiedliwia swoje nieobecności. Pomagają mu w tym rewelacyjne wyniki testów i Anna Marconi. Po wyjściu z sali, dziewczyna daje Superiorowi komórkę, na którą od minuty dobija się sygnał od Spider-Mana. 

Ścianołaz znajduje Hobgoblina i rozpoczyna z nim walkę. Do pomocy ma Tiberiusa Stone'a, który sabotażuje Goblina, dezaktywując mu sprzęt. Philowi w ostatniej chwili udaje się uciec.

Urich udaje się do Daily Bugle po kolejną wypłatę za materiały z Hobgoblinem. Spider-Man słyszy prawdziwie imie złoczyńcy w podsłuchu. 

Ścianołaz transmituje swoje nagranie do wszystkich telewizorów w Nowym Jorku. Prosi w nim, aby ludzie pomogli mu znaleźć Hobgoblina, który może być znany jako Phil Urich. 

Autor: Undercik

Galeria numeru

Superior Spider-Man #15 Superior Spider-Man #15 Superior Spider-Man #15 Superior Spider-Man #15 Superior Spider-Man #15 Superior Spider-Man #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.