Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #26

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #26

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Man powraca!
• Czy Cloak, Dagger, Bombshell, Spider-Woman oraz Spidey to wystarczająca siła, by pokonać Roxxon Corporation?
• Jaki sekret ukrywa dziewczyna Milesa?

Cytat

Miles, o uciekającej Bombshell: "Aaaand she's getting away."
Jessica: "Go try and charm her."

Streszczenie

Ryker's Island, 15 lat temu. Tajemniczy ludzie oferują Lanie Baumgartner natychmiastowe zwolnienie z więzienia, jeśli ta zgodzi się użyczyć swego ciała nauce.

Queens, teraz. Lori Baumgartner, znana lepiej jako Bombshell, próbuje znaleźć bezpieczną kryjówkę przed ścigającymi ją Cloak i Dagger. W zaułku odnajdują ją Spider-Woman i Spider-Man. Nie mają szansy zaoferować jej pomocy, bo dziewczyna rzuca się do ucieczki w akompaniamencie wybuchów. Po chwili jednak Jessica chwyta Bombshell w swą sieć, co daje jej i Milesowi czas na wyjaśnienie Lori, że nie przyszli z nią walczyć, ale jej pomóc.

Tajne laboratorium Roxxon, 15 lat temu. Dr. Sterns przygotowuje Lanę do eksperymentu. Wszystkiemu przygląda się sam pan prezes.

Dziś. Tulący się na dachu Cloak i Dagger rozmawiają. Ty zaczyna podejrzewać, że Bombshell nie pracuje dla Roxxon. Tandy jest jednak zdeterminowana. Jej nazwisko było na liście, którą wykradli. Razem, jako Cloak i Dagger, zadbają by Roxxon nikomu więcej nie zniszczył życia.

Laboratorium Roxxon. Prezes strofuje Laylę Miller, że pozwolili uciec nadludziom. Kobieta twierdzi, że eksperyment się powiódł, a to, że Ty i Tandy zbiegli, to tylko drobna niedogodność, którą wkrótce naprawią. Roxxon nie chce jednak, by jego naukowcy uganiali się po całym mieście za nastolatkami. W tym celu wynajął profesjonalistę, Anthony'ego Mastersa AKA Taskmaster.

15 lat temu. Lana budzi się po eksperymencie. Czuje się inaczej. Nagle, jej dłonie wybuchają. Oszołomiona kobieta nie rozumie, co zaszło, ale obserwujący ją z góry naukowcy zapewniają, że to efekt, na który liczyli. Kierują czujniki na Lanę i ze zdziwieniem zauważają, że kobieta jest w ciąży. Lana nie wierzy własnym uszom. Powoduje gigantyczną eksplozję i ucieka z budynku.

Queens, teraz. Rozmawiający na dachu Miles, Jessica i Lori próbują postanowić, co dalej, kiedy nagle pajęczy zmysł dwójki zaczyna szaleć. Obok nich upada dziwne urządzenie, które razi ich prądem. Nad trójką nieprzytomnych nastolatków staje zadowolony z siebie Taskmaster.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #26 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #26 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #26 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #26 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #26 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.