Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #15

Deadpool vol. 3 #15

Deadpool vol. 3 #15

"The Good, the Bad & the Ugly" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Przeszłość Deadpoola z programu Weapon X wraca do niego...
• ...więc wzywa on na pomoc Wolverine'a i Captaina America!

Streszczenie

Dawno temu. Butler wypytuje pracownika Weapon Plus o ich "ochotnika" z nowotworem, który uciekł z ich ośrodka, ten więc próbuje tłumaczyć, że był on dla nich bezużyteczny ze względu na stan jego umysłu. Mężczyzna stwierdza jednak, że rozmówca powinien przestać myśleć o nim jako o broni, a zacząć – jako o leku na raka. Następnie eliminuje go i stwierdza, że pozwolą Wilsonowi być "wolnym" – to, co stało się z Weapon X pokazało, że ich projekty nie działają w zamknięciu. Zapewnia swoją zamkniętą w kapsule ukochaną, że ją uratuje.

Teraz. Butler przeprasza ukochaną siostrę za to, jak długo to trwa, niedługo jednak znajdzie jej lek.

Tymczasem w Nowym Jorku Deadpool infiltruje Avengers Mansion, gdzie znajduje śpiącego Wolverine'a. Informuje go, że znalazł się na czyimś celowniku, Logan jednak zbywa go, stwierdzając, że pewnie sobie na to zasłużył. Preston proponuje, że, skoro ich nowi przeciwnicy są zainteresowani super-żołnierzami, powinni oni nawiązać kontakt z oryginałem, jakiś czas później więc Wade zjawia się u boku Captaina America podczas jego misji przeciw AIM. Pomagając Steve'owi powalić "pszczelarzy", Deadpool wyjaśnia, że był przedmiotem eksperymentów i pyta, czy Rogers wie cokolwiek na ten temat, ten jednak zaprzecza i stwierdza, że najemnik, jako samotnik, rzadko kiedy rozmawia z kimkolwiek na temat swoich przejść i proponuje, by znalazł kogoś, komu mógłby się zwierzyć. Tymczasem na pokładzie samolotu wysoko nad nimi, ktoś informuje Butlera o nowej sytuacji.

Jakiś czas później. Przysłuchując się radiu policyjnemu, Wade je chińszczyznę, w pewnym momencie decydując się na przygotowanie asa w rękawie – a raczej w nogawce, rozcina bowiem swoje udo i chowa w środku niewielkie urządzenie. Następnie wyłapuje wzmiankę o domu będącym miejscem zbrodni i udaje się tam. Kilka godzin później, we wspomnianym domu, Preston protestuje, stwierdzając, że najemnik nie może tak żyć, Wade odpiera więc, że stałe lokum narażałoby tylko jego sąsiadów na niebezpieczeństwo. Nagle wyczuwa czyjąś obecność, a wtedy z cienia wyłania się Wolverine, przyznając, że śledził ludzi śledzących Wade'a. Informuje, że mają nad nimi jedynie sekundy przewagi, rozdzielają się więc i zaczynają zwalczać wysłane przeciw nim oddziały. Deadpool wpycha też wszystko, co może znaleźć – od noży po preparaty chemiczne – do mikrofalówki i rozcina przewód gazowy, a gdy "danie" jest już gotowe, eksplozja niszczy budynek. Wade zaczyna ostrzeliwać wiszący nad ruiną helikopter, wzywając Butlera...

Tak naprawdę jednak znajduje się uśpiony w komorze, a stojący nad nim Butler ogłasza, że tym razem ich "pacjent" zostanie z nimi na zawsze.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #15 Deadpool vol. 3 #15 Deadpool vol. 3 #15 Deadpool vol. 3 #15 Deadpool vol. 3 #15 Deadpool vol. 3 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.