Avalon » Serie komiksowe » Savage Wolverine » Savage Wolverine #8

Savage Wolverine #8

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine i Elektra w wielkiej bitwie z Kingpinem!
• Kto zwycięży? Kto przegra? Kto zostanie dźgnięty czymś długim i ostrym?

Cytat

Mikaru: "You have earned your passage. The Arbiters judge you a noble man."
Wolverine: "Then I guess the Arbiters don't know crap."

Streszczenie

Wolverine budzi się, związany, w kryjówce Arbitrów, widząc walczącą z Shikaru Elektrę. Mikaru wyjaśnia, że zabójczyni nie chciała ich opuścić bez kompana, zdradzając ciepło ukryte głęboko wewnątrz jej zimnej duszy. Teraz zaś zobaczą, co znajduje się wewnątrz Logana.

Ożywiona Vanessa atakuje Kingpina, który nie chce krzywdzić swojej żony. Pod naporem ciosów i cięć przełamuje się jednak i powala ją, nie jest jednak w stanie zadać ostatecznego ciosu.

Gdy Kinjin zdejmuje przed Loganem swoją maskę, mutant czuje "zapach" przeszłości, czuje też, jak Arbiterka kopie w głębi jego duszy, w końcu odnajdując Berserkera, a ten, zbudzony, przejmuje kontrolę. Wolverine uwalnia się i rzuca na Shikaru, siekąc i rąbiąc. Gdy Arbiter leży pokonany, Mikaru wzywa Wolverine'a do zadania ostatecznego ciosu, ten jednak odmawia. Domyślając się, jak mutant podchodzi do każdego odebranego przez siebie życia, Arbiter pozwala obojgu bohaterów odejść, na pożegnanie stwierdzając, że nie powinien się on torturować. Dodaje, że lew nie użala się nad upolowaną zdobyczą, na co Logan stwierdza, że nie jest zwierzęciem.

Fisk próbuje przemówić do Vanessy, mając nadzieję, że w ożywionym ciele nadal znajduje się ślad jego żony. Przez moment wydaje się, że mu się udało, nagle jednak kobieta atakuje. Zrozpaczony, Kingpin łamie jej kark, wtedy jednak słyszy za sobą umęczone jęki – wydawane przez Ziro, gotowego do zadania skrytobójczego ciosu, lecz przebitego jednak ostrzem Vanessy, która umiera w rękach męża.

Wyczuwając to, Arbitrzy oznajmiają, że jedyne światło w duszy Kingpina zostało zduszone, teraz jest więc on godny dowodzenia the Hand. Gdy stwierdzają, że nie są już potrzebni, Paguro zatrzymuje ich, prosząc o szansę na pomszczenie brata. Gdy istoty się zgadzają, ninja zabija ich przedstawiciela.

Podczas, gdy Elektra postanawia odszukać ciało Bullseye'a, Wolverine wraca do Avengers Tower, gdzie czeka już na niego Spider-Man. Zauważa, że przyjaciel nie jest w humorze i postanawia wyjść, Logan zatrzymuje go jednak, stwierdzając, że może zostać – o ile będzie w stanie siedzieć w milczeniu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Savage Wolverine #8 Savage Wolverine #8 Savage Wolverine #8 Savage Wolverine #8 Savage Wolverine #8 Savage Wolverine #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.