Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #14

All-New X-Men #14

Postacie
Zapowiedź

• Jean Grey vs. Mastermind!
• Lata temu, jedno ze spotkań ze słynnym członkiem Brotherhood of Evil Mutants był początkiem końca dla Jean Grey.
• Czy historia się powtórzy?

Cytat

Mystique: "You don't even know what you're fighting about."

Wolverine: "You used these kids to cover tracks while you tried to set up shop in Madripoor."
Mystique: "Okay, so you do know what you're fighting about."

Streszczenie

Phoenix grozi Mystique. Lady Mastermind tylko ją podburza. Na to wszystko nie może patrzeć Wolverine, który postanawia zakończyć jak najszybciej sprawę i z pazurami rusza na Jean. Na całe szczęście Grey szybko orientuje się, co się dzieje i pokazuje Loganowi, że to była tylko projekcja psychiczna, która miała odstraszyć złoczyńców. Tym samym walka w hangarze zostaje wznowiona. Całe zajście przerywa pojawienie się Xaviera. Szybko okazuje się, że jest to sprawka Regan. Po chwili przestoju bohaterowie znów kontynuują walkę, a Jean rusza zmierzyć się z Lady Mastermind. Okazuje się, że wizje telepatyczne działają znacznie lepiej niż iluzje optyczne, co sprawia, że Wyngarde zostaje wyeliminowana ze starcia. Niedługo potem Shadowcat powala Viper. Wolverine walcząc, wdaje się w dyskusję z Mystique na temat ich motywacji. Po krótkim starciu do gry dołącza Grey, która usypia Raven. Potem kolejno zostają pokonani Sabretooth i Silver Samurai.

Po zakończonej walce Jean czuje się źle z tym co zrobiła. Na dłuższe przemyślenia nie pozwala jednak pojawienie się Uncanny Avengers. Shadowcat jednak szybko orientuje się, że to sprawka Lady Mastermind, której jakimś cudem udało się uciec. Po chwili X-Men dostrzegają, że może i złapali Regan, ale Sabretooth i Silver Samurai się wymknęli. Wywiązuje się dyskusja, o tym co zrobili źle a co dobrze. Jean przyznaje, że nie wiedziała co może się stać, kiedy użyje iluzji Phoenix. 

Nagle znów pojawiają się Uncanny Avengers, którzy są pod wrażeniem tego co zrobili mutanci. Iceman postanawia jednak stwierdzić autentyczność Mścicieli i rzuca śnieżką w Thora, jednak od razu uświadamia sobie, że nie był to najlepszy pomysł. Po chwili wzajemnych uprzejmości, drużyny decydują, że Mystique zostanie uwięziona przez S.H.I.E.L.D..

Więzienie The Cage, jakiś czas później. Maria Hill przybywa zobaczyć co dzieje się z Mystique. Jak się okazuje Agentka przybyła specjalnie, aby odczytać Raven jej prawa. Na miejscu jednak zastaje pustą cele. W tym samym momencie Mystique zmieniona w Hill odlatuje helikopterem ku zachodzącemu słońcu.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #14 All-New X-Men #14 All-New X-Men #14 All-New X-Men #14 All-New X-Men #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.