Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #13

Deadpool vol. 3 #13

Postacie
Zapowiedź

• Kolejna "zagubiona" historia z Deadpoolem ... tym razem z lat 70-tych!
• Deadpool u boku Power Mana & Iron Fista!

Streszczenie

Rok 1977. W swoim mieszkaniu w Nowym Jorku Deadpool znajduje ogłoszenie o bohaterach do wynajęcia. Uznając, że to coś dla niego, udaje się pod podany adres, po drodze wpadając na staruszkę zamartwiającą się jej bratankiem, Peterem, która traktuje go gazem łzawiącym. Wade wpada do łazienki na stacji metra, by przemyć oczy, po czym powala znajdujący się tam "gang" pytający, czy jest on koncyliacyjny. Gdy wychodzi, inna grupa dziwnie ubranych osób stwierdza, że oni chcieli stłuc pierwszą grupę, gdy jednak zapewniają, że są koncyliacyjni, Wade również ich powala, nim zdążą wytłumaczyć, co to słowo znaczy i że są jedynie drużyną sportową udającą się na koncert KISS.

Jakiś czas później Deadpool wpada do siedziby Heroes for Hire, gdzie Power Man i Iron Fist próbują go wygonić, wyjaśniając, że nie wynajmują innych, lecz oferują swoje usługi, jednocześnie słuchając swojej nowej klientki – pani Camacho, właścicielki bodegi, czyli latynoskiego spożywczaka. Sklep stał się celem White Mana i jego gangu, który wyciska od nich pieniądze na "ochronę" i ostatnio zabił jej męża. Herosi proponują, że będą udawać nowych właścicieli bodegi, a gdy Wade pyta, co on powinien zrobić, zostaje wyrzucony z biura – przez okno.

Jakiś czas później w sklepie pani Camacho przedstawia Herosom swoją powabną córkę, Carmelitę. Nagle do środka wpada Deadpool, przebrany za "Deadpimpa", stwierdzając, że jeśli White Man odkryje, że na jego terenie pojawiła się konkurencja, będzie musiał zareagować. Chcąc, nie chcąc, Herosi dają się "powalić" i okraść, a po chwili to Deadpimp zostaje zaatakowany przez gang White Mana. Zaciągają oni go do swego przywódcy, który poza wymuszeniami zajmuje się też handlem podróbami pierścieni Mandarina – przeciwnik Iron Mana wręczył mu też magiczną laskę, która potrafi petryfikować swe ofiary. Deadpool zapewnia, że jego kompani z Heroes for Hire go odnajdą, White Man zamyka go więc razem ze schwytaną Carmelitą. Dziewczyna, wierząc, że to ich ostatnie chwile, postanawia spędzić je w szale uniesień, po chwili jednak – i w najgorszym z perspektywy Wade'a momencie – przez ścianę pomieszczenia wpada Power Man, uwalniając oboje więźniów. Deadpool rusza do walki u boku Luke'a, najpierw jednak Carmelita daje mu – a raczej jego masce – całusa na szczęście. Herosi dołączają do Iron Fista i razem powalają zbirów White Mana, a gdy na miejscu zjawia się przywódca gangu, Wade atakuje jego oczy. Łotr blokuje atak swoją laską, wtedy jednak Wilson łapie ją i petryfikuje go. Gdy jest już po wszystkim, najemnik zdejmuje maskę, gotów na więcej scen miłosnych z Carmelitą, ta jednak, widząc jego twarz, ucieka. Po jakimś czasie członkowie gangu zostają aresztowani, Deadpool zostaje jednak zaatakowany przez grupę sportowców. Zostają jednak przegonieni przez George'a Stacy'ego, ogłaszają więc, że umalują twarze na wzór KISS i nigdy nie zmyją makijażu, a w dodatku przestaną się odzywać, terroryzując swoją dzielnicę jako gang mimów. Sam kapitan Stacy postanawia wrócić do swego wspaniałego życia i wspaniałej córki.

White Man kolejne lata spędza jako statua, dopóki pewnego dnia w teraźniejszości nie zostaje potrącony. Zderzenie z ziemią uwalnia go, łotr przysięga więc zemstę Herosom do Wynajęcia – Power Manowi, Iron Fistowi i ich przywódcy, Deadpoolowi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #13 Deadpool vol. 3 #13 Deadpool vol. 3 #13 Deadpool vol. 3 #13 Deadpool vol. 3 #13 Deadpool vol. 3 #13 Deadpool vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.