Avalon » Serie komiksowe » Hawkeye vol. 4 » Hawkeye vol. 4 #13

Hawkeye vol. 4 #13

Hawkeye vol. 4 #13

"The U in Funeral"

Postacie
Zapowiedź

• Clint i Barney Barton mogą się wzajemnie ocalić. To jest, jeśli najpierw się nie pozabijają.
• Powodzenia, bracia Barton.

Streszczenie

W trakcie pisania listu z przeprosinami do Jess, Clint dostaje wezwanie od Avengers. Porzuca więc dotychczasowe zajęcie i udaje się na misję. W jej trakcie zostaje mocno poobijany, podobnie jak reszta zespołu. Gdy pyta Spider-Woman, czy z nią wszystko wporządku, odpowiada, że tak, po czym bez słowa odchodzi. Później, Clint ponownie próbuje zagadać do Jess, by ją przeprosić. Musi jednak odebrać telefon od Kate, która nie ma dobrych wieści - Grill został zamordowany.

Barton obwinia siebie za śmierć sąsiada i resztę dnia spędza na kanapie przy kilku butelkach piwa. Gdy wreszcie zasypia, budzi go dzwonek telefonu. Okazuje się, że to jego brat Barney chce się z nim zobaczyć. Umawia się więc, po czym ponownie zasypia.

Następnego dnia budzi go pukanie do drzwi. Otwiera drzwi dwójce policjantów, którzy zasypują go kilkunastoma pytaniami. Udaje mu się wytłumaczyć, co się z nim działo poprzedniego dnia, po czym żegna się z funkcjonariuszami. Gdy udaje mu się trochę ogarnąć, udaje się na spotkanie z ojcem Grilla, by osobiście powiedzieć mu co się stało.

Później. Kate i Clint szykują się na pogrzeb Grilla i dziewczyna stara się zawiązać Bartonowi krawat. Mimo iż jest dla niego miła, on zachowuje się jak "totalny dupek". Gdy już jadą razem autem, Kate stara się powiedzieć Clintowi, że wbrew wszystkim jego wadom, postanowiła wspierać go, bo tworzą naprawdę zgrany zespół. Barton nie słucha jej jednak, gdyż zasnął. Dziewczyna budzi go dopiero na miejscu, gdzie całemu pogrzebowi z oddali przyglądają się członkowie mafii.

Kiedy Clint wraca do domu, jest zły na brata, że nie przyszedł na umówione spotkanie. W mieszkaniu dzwoni jego telefon. Gdy odbiera, okazuje się, że to Barney. Tłumaczy on bratu, że myślał, iż ten chce się spotkać rano, a nie wieczorem, po czym umawiają się po raz kolejny. 

Gdy u Clinta jest już Barney, przychodzi Kate. Kłóci się z Bartonem i mówi, że postanowiła wyjechać do Los Angeles. Wychodzi wściekła, a Lucky idzie za nią.

Później. Obaj mężczyźni idą na dach kamienicy, gdzie jak zwykle odbywa się spotkanie mieszkańców. Barney zostaje przywitany przez resztę wspónoty i poczęstowany jedzeniem z grilla, obsługiwanego tym razem przez ojca zmarłego Grilla. Gdy wszyscy się bawią, Clint oddala się od grupy i patrzy w dal. 

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Hawkeye vol. 4 #13 Hawkeye vol. 4 #13 Hawkeye vol. 4 #13 Hawkeye vol. 4 #13 Hawkeye vol. 4 #13 Hawkeye vol. 4 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.